5 VECĀKU paradumi, kas padara bērnus LAIMĪGĀKUS

Nekas nespēj aizstāt vecāku mīlestību un klātbūtni – ar prieku iesaistoties atvašu audzināšanā, bērni kļūst patstāvīgi, veiksmīgi un laimīgi. Lūk, pavisam vienkārši, taču bērna attīstībai ļoti svarīgi vecāku ieradumi!
 
Labvēlīgi un pozitīvi noskaņota sejas izteiksme. Ierodoties mājās pēc garas un nogurdinošas darba dienas, ķermenis un prāts alkst atpūtas, un nereti tas ir redzams arī sejas izteiksmē. Taču brīdī, kad bērns skrien pie mammas vai tēta un stāsta par saviem piedzīvojumiem skolā, vēlams, ka vecāka seju rotā smaids un ieinteresētība. Bērns nav vainīgs pie pieaugušo pārguruma.

Kopīga atpūta. Tā vietā, lai darba dienas vakarus un nedēļas nogales pavadītu pie datora vai televizora, atpūtieties kopā kreatīvi un aktīvi – izveidojiet ģimenes radošo darbnīcu, spēlējiet spēles pie dabas, braukājiet ar velosipēdu, rīkojiet pārgājienus un piknikus – tas saliedēs jūs kā ģimeni un ļaus uz brīdi atvilkt elpu no lielā dzīves skrējiena.

Ģimenes sapulces.Bērni alkst pēc vecāku mīlestības, uzmanības un atzinības. Ja vecāki savu atvasi uztver kā atsevišķu indivīdu ar savu viedokli un ļauj iesaistīties ģimenes ikdienas sadzīves organizēšanā, bērns jūtas novērtēts un īpašs. Rīkojiet ģimenes sanāksmes, kurās visi esat vienlīdzīgi – tā bērns iemācīsies strādāt komandā un risināt dažādas situācijas.

Patiesa draudzība. Bērns vēl tikai apgūst un izzina šīs dzīves likumus, tāpēc vecāku uzdevums ir nevis dusmoties uz bērnu par viņa kļūdām, bet gan parādīt iespējamos risinājumus, izskaidrot morālās vērtības un atbalstīt viņu šajā mācību procesā.

Audzināšana no attāluma. Pat ja vecākiem brīvā laika, ko pavadīt kopā ar bērniem, ir visai maz, vērtību un zināšanu nodošana norit arī no attāluma. Bērns skatās, vērtē un vecāku rīcību iesakņo sevī kā pareizu, tāpēc katram solim, ko veic vecāki, jābūt pārdomātam.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.