Birka: bērnu audzināšana

7 padomi, lai UZLABOTU attiecības ar savu PUSAUDZI

Tīņa gadi iezīmē samērā lielas pārmaiņas, kur mulsuma brīži un konfliktu uzplaiksnījumi ir gandrīz vai neizbēgami. Šajā periodā vecāku galvenais uzdevums ir censties radīt tādas attiecības, kurās iespējams sadzīvot labi lielāko daļu laika, pieņemot otra atšķirības. Kādi varētu būt veiksmīgas sadarbības likumi?

Manam bērnam būs BĒRNS – ko nu?

Dzīvē mēdz notikt pavisam negaidītas un neplānotas lietas un viena no tām ir – nepilngadīgais bērns paziņo – viņa/viņš varētu kļūt par māti/tēvu. Par vēlu pārmest sev, ka audzinot kaut kas būtisks ir palaists garām. Ko darīt?

Atstāt BĒRNU mājās VIENU – kad var?

Pametot mājas uz pāris stundām, vislabprātāk savas atvases atstājam auklīšu, vecvecāku vai citu uzticamu personu gādībā. Tomēr tas ne vienmēr ir iespējams. Kā rīkoties šādā gadījumā? Un galu galā – kā saprast, kad bērns ir pietiekami pieaudzis, lai paliktu mājās viens?

LABA MAMMA – kāda tā ir?

Protams, protams, katram sava mammīte liekas vislabākā. Bet kuras tad ir tās īpašības, kas viņu padara par lielisku mammu? Tuvojoties Mātes dienai, piedāvājam dažādu dzimumu un vecumu ļaužu viedokli par to, kāda tad ir laba māte. Kāds ir tas ideāls, kuram vēlas līdzināties katra sieviete? Varbūt tas, kas mums pašām šķiet būtisks, nemaz netiek pamanīts mūsu bērnu un līdzcilvēku acīs,…