5 padomi, kā NEIZLUTINĀT savu bērnu

Viena no šī gadsimta aktuālajām tendencēm jaunajās ģimenēs ir bērnu visatļautība. Ikdienas steigā un skriešanā vecāku piekāpšanās bērnam ņem virsroku. Bet, kā to mainīt un nepieļaut?

Domā tālejoši. Bieži vien bērns sāk kašķēties visnepiemērotākajā brīdī – tad, kad ir kaut kur jāsteidzas un nav laika skaidroties vai, piemēram, stāvot veikala rindā. Mīļā miera labad, vecāki šajā brīdī savam mazajam mēdz iedot ko garšīgu, tā teikt, lai miers mājās. Bet, ko bērns no tā var iemācīties? Ka tiklīdz sāks kašķēties, varēs dabūt to ko vēlas!

Ievies noteikumus. Īpaši pēc trīs gadu vecuma, kad ar bērnu jau var kārtīgi parunāt, ir vērts ieviest noteikumus par televizora skatīšanās ilgumu vai par mājas darbiem, kas jāpadara. Ja mājās tiks ievēroti šādi, elementāri noteikumu, tad bērns jau no mazotnes būs pieradis pie kārtības un neveidosies diskusijas par to, kāpēc pirms miega nedrīkst skatīties viedierīcēs.

Nepiekāpies. Ja esi ko izdomājusi, tad pie tā arī paliec. Bērni ir ļoti gudri un viegli atceras, ja kādreiz būsi viņiem piekāpusies. Ja kādu vakaru, izņēmuma kārtā, saldo ēdienu ļausi ēst pirms vakariņām, tad bērni to var pieprasīt arī turpmāk.

Turi solījumus. Ja apsolīji, ka par istabas sakārtošanu, bērns varēs vakarā pus stundu ilgāk palikt nomodā, tad pildi solījumu. Ja solīji, ka par neizpildītiem mājas darbiem, neļausi skatīties televizoru, tad arī to izpildi. Bērniem savi vecāki ir jāuztver nopietni un jāsaprot, ka apsolītais tik tiešām piepildīsies.

Ieklausies savā bērnā. Bieži vien bērni kašķējas tāpat vien – lai pievērstu sev uzmanību. Tomēr kreņķēšanos nekad nevajadzētu atstāt bez ievērības, jo varbūt tieši šoreiz mazajam kaut kas sāp vai bērns ir par kaut ko sabēdājies.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.