Birka: attiecības ar bērnu

7 padomi, lai UZLABOTU attiecības ar savu PUSAUDZI

Tīņa gadi iezīmē samērā lielas pārmaiņas, kur mulsuma brīži un konfliktu uzplaiksnījumi ir gandrīz vai neizbēgami. Šajā periodā vecāku galvenais uzdevums ir censties radīt tādas attiecības, kurās iespējams sadzīvot labi lielāko daļu laika, pieņemot otra atšķirības. Kādi varētu būt veiksmīgas sadarbības likumi?

ĀRPRĀTS – mana MEITA ģērbjas IZAICINOŠI!

Ja agrāk varēji ģērbt savu mazo princesīti tā, kā tev šķiet visskaistāk, tad nu ir pienākusi diena, kad viņa pucējas pati. Un jā, reizēm viņa uzvelk ko tādu, ka tev gluži vai trūkst vārdu… Ko iesākt, ja viņai šķiet, ka pusaugu meita ģērbjas un izskatās izaicinoši un neatbilstoši saviem gadiem? Un kā vispār būtu jāģērbjas un jāizskatās šajā vecumā?

Bērns lietojis ALKOHOLU – ko darīt?

Jūs esat labi vecāki – ar savu pusaudzi aprunājāties par alkohola lietošanas kaitīgumu, minējāt piemērus no dzīves, uzklausījāt viņa viedokli un jums šķita, ka pusaudzis ir visu sapratis. Te pēkšņi viņš ir pārradies iereibis, muļķīgi smaida un pat deklarē, ka nejūtoties nemaz tik slikti, kā jūs stāstījāt, ka būs. Ko vecākiem darīt? Nolikt bērnu gulēt, sākt lasīt viņam morāli, uzskaitīt…

KAD sākt ļaut meitai KRĀSOTIES?

Kad sākt ļaut savai meitai lietot dekoratīvo kosmētiku? Ko tu vari darīt, lai meita jau pirmajā klasē nestaigātu izkrāsota kā klauns? Kā kontrolēt šo procesu, un kā rast kompromisu? Par to šoreiz!