Birka: bērni

Atstāt BĒRNU mājās VIENU – kad var?

Pametot mājas uz pāris stundām, vislabprātāk savas atvases atstājam auklīšu, vecvecāku vai citu uzticamu personu gādībā. Tomēr tas ne vienmēr ir iespējams. Kā rīkoties šādā gadījumā? Un galu galā – kā saprast, kad bērns ir pietiekami pieaudzis, lai paliktu mājās viens?

Mani NELAIŽ pie mana BĒRNA – divi patiesi stāsti

Bērna radīšanā piedalās divi cilvēki, diemžēl ne vienmēr to iespējams teikt par bērna audzināšanu. Ir reizes, kad viens no vecākiem pats atsakās no mazuļa, tomēr arvien biežāk dzirdams, ka kāds no vecākiem otram ne tikai neļauj kārtīgi iesaistīties audzināšanā, bet pat neļauj tikties ar mazo. Piedāvājam 2 ģimeņu stāstus, kuros savās izjūtas dalās gan mammas, gan tēti.

TAVA bioloģiskā PULKSTEŅA īpatnības

Kā zinām, sievietes reproduktīvais laiks nav mūžīgs. Tas sākas agrā jaunībā un beidzas ļoti dažādā vecumā, kādai jau ap 40, kādai 10 – 15 gadus vēlāk. Šai laikā tikšķ tā saucamais sievietes bioloģiskais pulkstenis, kam laika gaitā vajadzētu signalizēt par laiku ieņemt bērnu, bet aizvien biežāk šis pulkstenis daudzām dāmām klusē. Kāpēc tā? Atbildes meklējuši gan psihologi, gan ārsti, un…

Noderīgi par asinsgrupām

Bērni ir mūsu – viņu vecāku – atspulgs ne tikai karmiskā, garīgā, bet arī fiziskā nozīmē. Bērnos var redzēt ļoti dažādas viņu vecāku fiziskās iezīmes – sākot ar acu un matu krāsu līdz pat dažādām slimībām un citām iezīmēm. Viena no pārmantojamām iezīmēm, ko bērns manto no vecākiem, ir asinsgrupa. Ne velti par ģimeni runājot, daudzkārt tiek izmantots vārds asinsradinieki.…

Vērtīgi ieteikumi, lai palīdzētu bērnam SĀKT runāt un IZKOPT savu runu

Viens no vecāku gaidītiem brīžiem mazuļa attīstībā ir pirmie vārdiņi. Lai arī mēs mazliet grēkojam ar vēlmi salīdzināt mūsu bērnu ar draugu un paziņu atvasēm, to nevajadzētu darīt, izvērtējot gadu līdz divu gadu vecu cilvēciņu runāšanas prasmi un vārdu krājumu. Ārsti un zinātnieki, kuri šajā jomā centušies ieviest standartus un parametrus, spējuši noteikt vien ļoti plašas normas robežas. Saskaņā ar…