PLAKANA vēdera noslēpums – KĀDS tas ir?

Mēs visas gribam būt skaistas, turklāt – neatkarīgi no savu gadu skaita. Un tas ir iespējams, ar nosacījumu, ka tu zini, kam un kurā vecumā ir jāpievērš vislielākā uzmanība. Skaidrs, ka tavs ķermenis un norises tajā 50 gados nav tādas pašas, kā 20 gados. To zinot un ņemot vērā, ir iespējams saglabāt slaidu figūru, tajā skaitā skaistu vēderu, ikvienā vecumā!

20 GADOS. Šajā vecuma posmā vajadzētu būt vismazākajām problēmām ar vēlamā ķermeņa svara, tīkamāko aprišu, tajā skaitā plakana vēdera uzturēšanu. Vielmaiņa ir ātra un viss liekais tiek daudz labāk sadalīts un sadedzināts, kā tas būs vēlākos gados. Un tomēr – zinām, ka ne vienmēr tas tā ir, un nereti arī 20 ar astīti gados tauciņi uzkrājas tieši uz vēdera. Kādēļ? Izrādās, ka tavi gadi nesniedz tev imunitāti pret vēdera tauciņiem. Jo tieši šī ir zona, kur tauciņi mīl uzkrāties visātrāk. Galvenās kļūdas, kas pie tā vainojamas ir pārlieku liela rafinētā cukura patērēšana (visi saldumi, cepumi, limonādes u.c.), alkohols (tā kalorijām ļoti patīk veidot vēdera tauciņus), kā arī sliktie ogļhidrāti (baltmaize, makaroni, bulciņas, kūciņas utt.). Domāt par veselīgu uzturu ir būtiski jebkurā, arī šajā vecumā!

Labākās fiziskās aktivitātes – šajā vecuma posmā būtiski ir piestrādāt gan pie vispārējā spēka jeb muskuļu stiprināšanas, kas uzlabo un sakārto vielmaiņu (derēs spēka vingrojumi), gan lokanības (derēs joga, pilates, stiepšanās vingrojumi), gan savas stājas izkopšanas. Protams, jādomā arī par pietiekamu kardio slodzi, bet uz to nav jāliek galvenais uzsvars.

30 GADOS. Šajā vecumā jau jāsāk mācīties vēl vairāk piedomāt pie tā, ko ēd, kā notērē apēsto, jo vielmaiņa nedaudz, bet jau sāk palēnināties. Ieteicamas ir augu valsts piedevas (dārzeņi, graudaugi) un labs proteīnu avots (liesa putnu gaļa, zivs gaļa). Var mēģināt gaļu un zivi šad tad aizstāt ar proteīniem no augu valsts (pākšaugi). Darbojas arī tie paši likumi, kas 20 gados – pārāk daudz cukura, slikto ogļhidrātu un alkohola ir taisnākais ceļš uz vēdera tauciņiem. Tāpat vēl ir būtiski uzņemt ikdienas nepieciešamo Omega-3 taukskābju daudzumu, jo tie palīdz vielmaiņai dedzināt liekos tauciņus.

Labākās fiziskās aktivitātes – interesanta ir tendence ap 30 gadiem samazināt savas fiziskās aktivitātes. Tas raksturīgs teju visām, kas 20 ar astīti gados ir bijušas fiziski ļoti aktīvas. Tas tā notiek visbiežāk tādēļ, ka ap 30 un pāri gadiem paliek mazāk brīvā laika – gan ģimene un bērni, gan karjera prasa arvien vairāk laika. Tas rada tendenci arī pieņemties svarā pēc 30 gadiem, ko pašas attaisnojam ar vielmaiņu, vecumu utt., lai gan patiesībā vienkārši ēdam vairāk, bet kustamies mazāk.

Ja runājam par sportu, tad tieši 30 un vairāk gados ļoti būtiski ir kardio treniņi, kas neļauj iemigt vilemaiņai (aerobikas, skriešanas, iešanas, peldēšanas utt.), tāpat būtiski ir spēka vingrojumi, lai neļautu samazināties muskuļu masai, kas uztur arī labu vielmaiņu (spēka treniņi, arī pilates u.c.). Šajā vecumā būtiski ir nodoties arī relaksācijai, piemēram, apmeklēt jogu, jo svarīgi ir samazināt ikdienas stresu, kas nereti rada svara pieaugumu. Vēl labs padoms ir ieviest savā ikdienā pašmasāžu un/vai ik pa laikam kursa veidā iziet masāžas seansus pie sertificēta masiera. Tas palīdzēs uzturēt sevi un sava auguma aprises vēl labākā formā.

40 GADOS. Vielmaiņa arvien vairāk palēninās, muskuļu masa kļūst mazāka. Ja sanāk pieņemties svarā, tad no tā ir ievērojami grūtāk atbrīvoties. Tādēļ labākais padoms ir kontrolēt to, ko ēd, lai nebūtu jāpieņemās svarā. Cukurs, sliktie ogļhidrāti un alkohols ir ļoti jādozē, vai pat no tiem jāizvairās pavisam. Noteikti jāuzņem nepieciešamais daudzums olbaltumvielu, lai būtu no kā veidoties muskuļiem – derēs baltā putnu gaļa, zivs, reizēm arī sarkanā gaļa, taču izteikti mazāk. Noteikti arī augu valsts olbaltumvielas. Jāatceras arī par Omega-3 taukskābēm, kas nepieciešamas arī šajā vecumā. Nevajadzētu aizrauties ar produktiem, kas satur daudz kofeīna vai ir ļoti skābi, jo kofeīns un skābes rada vēdera tauciņus.

Labākās fiziskās aktivitātes – šajā vecumā īpaši svarīgi ir spēka vingrojumi, kas veicina muskuļu veidošanos un maksimāli saglabā esošo muskuļu masu. Atceries – jo lielāka muskuļu masa, jo ašāka ir tava vielmaiņa! Derēs kalenētika, pilates, arī spēka vingrojumi. Jāstrādā arī tieši ar vēdera muskuļiem, jo šis ir laiks, kad grūtniecības jau pamatā ir iznēsātas, un vēderu vajadzētu savākt un dabūt atkal stingru. Jā, to var panākt, bet zini – būs jāiegulda darbs. Neaizmirsti kardio slodzi, tomēr arī neliec uz to galveno akcentu – tā ir nepieciešama, bet ne tāda, kas izpumpē tevi līdz nespēkam. Drīzāk vēlams apvienot kardio un relaksāciju – intensīvas pastaigas svaigā gaisā, skriešana, peldēšana u.c. aktivitātes šajā vecumā ir labākas par sevis izdzīšanu uz kāda kardio trenažiera fitnesa klubā.

50 GADOS UN UZ PRIEKŠU. Sasniedzot 50 gadu vecumu un uz priekšu jāskatās, lai maltītes vairs nebūtu pārāk lielas. Jā, jo vecākas mēs kļūstam, jo mazāk mums vajadzētu ēst. Uzsvars ir uz augu valsts produktiem, turklāt, pēc iespējas krāsainākiem, jo svarīgi ir vitamīni un antioksidanti. Vajadzīgas ir arī olbaltumvielas, taču tādas, kas ir maksimāli liesas – derēs baltā putnu gaļa, zivis, sarkano gaļu atļaujies vien svētku reizēs. Noteikti nevajadzētu aizrauties ar saldumiem, kviešu miltu izstrādājumiem un alkoholu – to visu arī labāk atstāt vien svētkiem. Jāseko līdzi, lai uzņemtu pietiekamu kalcija daudzumu, jo kaulu stiprums samazinās.

Labākās fiziskās aktivitātes – šajā vecumā būtiska ir izturības trenēšana (kalenētika, pilates. joga, peldēšana), arī muskuļu masai nevajadzētu ļaut pārlieku samazināties. Vēl būtiski ir no sporta nodarbībām gūt laimes sajūtu, lai organismā izstrādājas laimes hormons, kas samazina stresa negatīvo ietekmi. Nevajadzētu aizrauties ar skriešanu un tamlīdzīgām aktivitātēm, ja iepriekš to neesi darījusi, jo jāuzmana un jāsaudzē locītavas. Tomēr – kustības ir visa pamats! Un sevišķi šajā vecumā – jo vairāk kustēsies, jo labāk jutīsies, labāk izskatīsies un būsi apmierinātāka ar dzīvi kopumā!

Lasi arī:

Būtiskākais SLAIDAS FIGŪRAS uzturēšanai vecumā no 20 līdz 60 gadiem

PLAKANS vēders 15 minūtēs: vingrojumu VIDEO

5 labākie VĒDERA PRESES vingrojumi

5 komentāru
  1. “Ja runājam par sportu, tad tieši 30 un vairāk gados ļoti būtiski ir kardio treniņi, kas neļauj iemigt vilemaiņai (aerobikas, skriešanas, iešanas, peldēšanas utt.), tāpat būtiski ir spēka vingrojumi, lai neļautu samazināties muskuļu masai, kas uztur arī labu vielmaiņu (spēka treniņi, arī pilates u.c.). Šajā vecumā būtiski ir nodoties arī relaksācijai, piemēram, apmeklēt jogu, jo svarīgi ir samazināt ikdienas stresu, kas nereti rada svara pieaugumu. Vēl labs padoms ir ieviest savā ikdienā pašmasāžu un/vai ik pa laikam kursa veidā iziet masāžas seansus pie sertificēta masiera. Tas palīdzēs uzturēt sevi un sava auguma aprises vēl labākā formā.”
    principaa 30 gados laika jau taa nav, jo ir gjimene, karjera un viss atlikushais briivais laiks ir jaapavada sportojot, jeb pareizaak sakot, lai visus “buutiskos” sporta veidus piekoptu, ir pat jaaatnjem laiks gjimenei un karjerai.. :O

  2. Viss pareizi – galvenais darīt nevis čīkstēt! Un tās, kas ir tievas arī dara – ne ēd par daudz, ne vingro par maz, bet resnās tikai meklē attaisnojumus.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.