10 noderīgi knifi, lai IETAUPĪTU naudu uz APĢĒRBA rēķina

Kurai gan nav gadījies aiziet uz veikalu un vēlāk saprast, ka par apģērbu iztērēta ievērojami lielāka naudas summa nekā plānots? Apsolīt sev, ka „vairs nu gan neko nepirkšu” un solījumu drīz vien aizmirst? Tā ir problēma, ar kuru saskaras liela daļa sieviešu. Piedāvājam tev 10 padomus, kas patiešām palīdzēs ietaupīt naudu uz apģērba rēķina!

Sakārto skapi. Pirmais, ar ko jāsāk, lai mainītu savus iepirkšanās paradumus, ir skapja revīzija. Sakārto apģērbus pēc veidiem (bikšu plaukts, jaku un džemperu plaukts utt.) vai krāsām. Tas palīdzēs gan labāk orientēties savā skapī, gan neaizmirst par apģērba gabaliem, kas tev jau pieder.

Pelni ar apģērbu. Dod apģērbam, ko neesi vilkusi jau ilgāku laiku, un apģērbam, kas izrādījies kļūdains pirkums, otro iespēju – atrodi tam jaunu īpašnieci! Latvijā to vari izdarīt, piemēram, atverskapi.lv vai Andele Mandele pasākumos. Iegūto naudu pēc tam vari ieguldīt veiksmīgākos garderobes papildinājumos.

Pērc no citiem. Neskādē jau pieminēto Andeli Mandeli vai atverskapi.lv iepirkumiem arī pati. Reizēm arī nerauc degunu, ejot gar second hand veikaliem, jo arī tur iespējams atrast arī pērles par labām cenām – atliek tikai meklēt.

Veido saskaņotu garderobi. Iegādājies tikai tos apģērba gabalus, kas piestāv vismaz 2-3 tev jau piederošām lietām. Garderobi vienkāršo, vadoties pēc principa „mazāk, bet labāk”. Ja esi ar pavisam stingru apņemšanos, uzstādi sev noteikumu „nopērku vienu jaunu lietu, atbrīvojos no vienas vecās” (vienalga – labdarībai vai pārdošanai). Neieaudz apģērba kaudzē!

Pērc sezonas beigās. Katras sezonas beigās veikalos ir izpārdošanas, kuru laikā vari iegūt kāroto par ievērojami mazāku naudas summu. Tāpēc, piemēram, ziemas mēteli un zābakus pērc janvārī, bet vasaras kleitas – augustā.

Uzmanies no izpārdošanām. Un tomēr – izpārdošanās esi uzmanīga! Tās, protams, piedāvā iespēju ietaupīt, taču tikpat viegli ir apjukt un nopirkt kaut ko tikai tādēļ, ka tam ir atlaide. Nemuļķo sevi – tā nav taupīšana! Pirkt apģērbu tikai tāpēc, ka cena ir izdevīga, ir naudas šķērdēšana, nevis gudrs pirkums. 

Rūpējies par apģērbu. Naudu uz apģērba rēķina ietaupīsi, kārtīgi kopjot drēbes. Ievēro mazgāšanas instrukcijas, ādas somas un apavus apstrādā ar aerosolu, kas tos aizsargās pret mitrumu. Uzmanies arī no tipiskās mūsdienu sērgas, visu, kas sabojājies, uzreiz izmest. Neaizmirsti par kurpnieku un šuvēju eksistenci! Nodilusi kurpju krāsa vai papēdis nenozīmē, ka tās jāaizstāj ar jaunu apavu pāri, bet saplīsis rāvējslēdzējs – ka ir laiks iegādāties jaunas bikses. Salabot ir lētāk, nekā nopirkt.

Netaupi uz kvalitāti. Lai arī liekas, ka „taupīt uz apģērba rēķina” un „netaupīt uz kvalitāti”, ir divas nesavienojamas lietas, patiesībā tā nav. Labāk nopērc vienu, bet dārgu apavu pāri vai virsjaku, ko kāro jau sen, nevis sliktākas kvalitātes alternatīvu, kas kalpos labi ja vienu sezonu. Pārdomāti un kvalitatīvi apģērba gabali ir ietaupījums ilgtermiņā – labas drēbes gan kalpos, gan neapniks ilgāk.

1 stundas un 1 nedēļas likums. Labākās zāles, kas palīdz pret nepārdomātiem pirkumiem vai pirkumiem emociju iespaidā, ir nogaidīšanas metode. Ja esi izdomājusi pirkt dārgāku garderobes elementu, nogaidi vismaz nedēļu. Ja vēlme šai laikā nepāries, pirkumu vari veikt. Mazākiem pirkumiem pietiks arī ar stundu.

Mazāk laika veikalos. Pēdējais padoms ir pavisam vienkāršs – pavadi mazāk laika veikalos! Tas attiecas arī uz interneta veikaliem. Ja mazāk skatīsies uz drēbēm un domāsi par tām, pavisam vienkārši nemaz neradīsies vēlme pirkt ko jaunu. 

 
 
6 komentāru
  1. Interneta veikalu pētīšanai ir arī gaišās puses,
    Piemēram amazon.com – var salīdzinat preces cenas laika periodā, sekot to svārstībām un vajadzīgo preci pirkt tad, kad tā vislētākā.

  2. Nu, ir šopoholiķi, šoponauti un šopokazzes. Pirmajiem tā ir atkarība, otrie mūždien meklē izdevīgākos variantus, trešie mēneša īres vietā nopirks jaunākās kolekcijas kaut ko 😀

  3. Ajjj bet šī tēma ir veca kā pasaule! Pati mūždien nodomāju, ka viss, ka vairs nepirkšu kaut ko tāpat vien, bet palaid tik mani pie atlaidēm…

  4. Vispārpieņemtais termins ir “šopoholiķi”, pārējais radies mirkļa iedvesmā 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.