Kad parādi spiež: kā atgūt kontroli pār savām finansēm

Vai vari iedomāties situāciju, kad tiek paņemts kredīts, ticot, ka nākotnē to būs viegli atmaksāt? Bet tad rodas kāda negaidīta situācija un nākas paņemt citu kredītu, lai dzēstu iepriekšējās parādsaistības? Ne mazums cilvēku Latvijā šādā un līdzīgā veidā nonāk nepārtrauktu parādsaistību jūgā, kas protams rada gan finansiālu, gan emocionālu slogu. Taču Latvijā ir pavisam likumīgs veids, kā no šādas nastas atbrīvoties – maksātnespēja.

 Maksātnespējas process fiziskām personām

 Personām, kuru parādsaistības sasniegušas vismaz 5000 EUR apjomu, ir iespēja uzsākt maksātnespējas procesu. Tas nodrošina aizsardzību pret parādu piedzinējiem, kreditoru prasībām un sarežģītiem tiesas procesiem. Parasti privātpersonas šo procesu veic jurista vadībā, kurš pārzina visas nianses un palīdz maksātnespēju pabeigt ar pozitīvu iznākumu. 

 Kāpēc fiziskās personas maksātnespējas process ir svarīgs?

Uzsākot maksātnespējas procesu, atveras jauns ceļš pretī finansiālai brīvībai. Šis solis ne tikai ļauj atbrīvoties no spiediena, ko rada pastāvīgie parādu piedzinēju zvani un kreditoru prasības, bet arī likumā noteiktā veidā sniedz iespēju atgūt kontroli pār savām finansēm. Maksātnespējas procesa ieguvumi ietver iespēju izvairīties no tiesas procesiem un dzēst daļu parāda. Tādējādi persona atkal iegūst stabilitāti savā finansiālajā situācijā, lai viedotu labāku nākotni.

 Kā tas notiek? Gadījumā, ja parāds ir līdz 30 000 EUR, persona 12 mēnešus maksā ⅓ no saviem ienākumiem. Pēc tam pamatparāda atlikums ar tiesas spriedumu tiek dzēsts. 

 Kā uzsākt fiziskās personas maksātnespējas procesu?

 Neskatoties uz to, ka maksātnespējas process darbojas pēc vienotas sistēmas, katra fiziskās personas situācija ir unikāla, un tā prasa individuālu pieeju. Juridiskais birojs SIA MNP, kas specializējas tieši fizisko personu un uzņēmumu maksātnespējas jautājumos, nodrošina bezmaksas konsultācija ar juristu. Šajā konsultācijā speciālists izpēta jūsu konkrēto situāciju, lai izstrādātu un piedāvātu risinājumus, kas vislabāk atbilstu jūsu vajadzībām. Līdz ar to, nav jāveic nekādi maksājumi, lai uzzinātu, vai vispār šāds ceļš uz risinājumu jums būs piemērots. 

Maksātnespējas procesa izmaksas

 Maksātnespējas izmaksas ir atkarīgas no katras konkrētās situācijas – parādu un ienākumu apjoma, kā arī piederošās mantas. Jāņem vērā, ka praktiski vienmēr pēc saistību dzēšanas plāna sagatavošanas ir skaidri redzams, ka personai būs jāatgriež mazāk nauda nekā tā ir parādā. Savukārt, tieši maksātnespējas procesa izmaksas sastāv gan no likumā noteiktajiem maksājumiem, gan atlīdzības juristam. Piesakoties konsultācijai pie jurista, jūs iegūsiet skaidru priekšstatu par paredzamajiem izdevumiem. Ir svarīgi atzīmēt, ka SIA MNP piedāvā elastīgu samaksas plānu bez priekšapmaksas, kas ļauj sadalīt izmaksas mēneša maksājumos.

3  soļi līdz maksātnespējas procesa veiksmīgai noslēgšanai

1.     Jurista konsultācija
 Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo risinājumu, nepieciešams sazināties ar juristu un izstāstīt detaļas par savu situāciju. Attiecīgi pēc tam jurists var izstrādāt individuālu risinājuma plānu.

2.     Vienošanās
 Ar skaidru plānu mērķa sasniegšanai uz galda, jūs noslēdzat vienošanos ar jursitu. Tas kalpo kā pamats procesuālo darbību uzsākšanai jūsu labā.

3.     Sadarbība
 Maksātnespējas process tiek pasludināts ar tiesas spriedumu. Līdz tam juridiskais birojs veic visus nepieciešamos pasākumus – sākot no dokumentu sagatavošanas līdz tiesvedības pārvaldībai.

Uzticams partneris maksātnespējas jautājumos

 SIA MNP ir uzticams un pieredzējis partneris fiziskās personas maksātnespējas procesā. Uzņēmuma veiksmes rādītājs ir 98%, kas kalpo kā apliecinājums par augstās kvalitātes darbu. Turklāt, ja maksātnespējas process netiek nodrošināts tiesas spriedumā, SIA MNP piedāvā dokumentu sagatavošanu atkārtoti – bez papildu izmaksām.

Profesionāla palīdzība katrā solī

 SIA MNP izceļas ar augstu kvalitāti, vienkāršu sadarbību, uzticamību un operatīvu rīcību. Pilnvērtīga komunikācija ar klientu šajā birojā tiek augstu vērtēta, tādēļ ar MNP juristiem būsiet vienmēr labi informēts par procesa gaitu un būtību. Tas nodrošina efektīvu un strukturētu pieeju maksātnespējas procesam, atvieglojot ceļu uz finansiālo stabilitāti.

 Ja esat nonācis finansiālās grūtībās un ilgstoši nespējat no tām izkļūt, tad fiziskās personas maksātnespējas process būs pareizā izvēle. Saprātīgā termiņā varēsiet atjaunot savu maksātspēju un neciest turpmākus zaudējumus. Lai uzzinātu vairāk un sāktu ceļu uz maksātnespējas procesa veiksmīgu noslēgumu, aicinām apmeklēt SIA MNP mājaslapu maksatnespejasprocess.lv un pieteikties bezmaksas konsultācijai ar speciālistiem un juristiem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.