5 populārākie mīti par finanšu plānošanu

https://www.istockphoto.com/

5 populārākie mīti par finanšu plānošanu

Ir daudz dezinformācijas par personīgajām finansēm un nederīgiem, nejaušiem padomiem, ko cilvēki uzskata par pareizu rīcību. Tāpēc espati.lv sadarbībā ar finanšu speciālistiem kliedēs dažus izplatītus mītus par finanšu plānošanu, lai sniegtu jums precīzāku priekšstatu, kas palīdzētu pieņemt pareizos lēmumus.

  1. Ir par agru (vai par vēlu) sākt krāt pensijai

Pensijai ir jābūt ieguldījumam, kas laika gaitā pieaug. Galvenais ieguvums no agrīnas investēšanas, ja tas tiek ieguldīts saprātīgi, ir kombinēta peļņa. Piemēram, ja jūsu pašreizējā bankā ir 100 000 EUR un tas veido 5% 12 mēnešu laikā, nākamajā gadā jūsu izaugsme būs jau no 105 000 EUR.

Ilgtermiņā šī saliktā ietekme var dramatiski ietekmēt jūsu pensiju fonda lielumu. Tātad, jo agrāk sākat ietaupīt, jo lielāka ir jūsu plānotā peļņa ilgākā laika periodā.

Svarīgi ņemt vērā, ka pat tad, ja jūs sākāt veidot uzkrājumus no agras bērnības, jums jāturpina krāt pensijai, lai mazinātu risku. Ja jūs nesākāt uzkrāt uzreiz, kad sākāt strādāt, tas nekas, vēl nav par vēlu.

Jums var būt arī jāapsver vai vēlaties palielināt savu riska “apetīti”, lai kompensētu atšķirību. Pirms nopietni apsverat šo jautājumu, jums jāmeklē speciālista padoms.

  1. Nav tādas lietas kā labs parāds

“Labs parāds” ir pieņemams un palīdz sasniegt savus mērķus.

Piemēram, uzņēmums var ņemt aizdevumu, lai ieguldītu iekārtās. Ja šis aprīkojums uzlabo uzņēmuma efektivitāti un rada lielāku ieguldījumu atdevi salīdzinājumā ar parāda procentu izmaksām, to var uzskatīt par labu parādu.

“Slikts parāds” ir aizņemšanās, kas noved pie negatīva iznākuma. Vai nu jūs nevarat atļauties to atmaksāt vai arī izmantojat kapitālu tā, lai tas jums ilgtermiņā nenāktu par labu.

  1. Man ir daudz uzkrājumu, tāpēc man nav vajadzīga apdrošināšana

Liela daļa no bagātības plānošanas ir saistīta ar scenāriju “kā būtu, ja būtu” paredzēšana. Neviens nevar būt drošs par nākotni, tāpēc apdrošināšana var būt glābiņš slimības, darba zaudēšanas vai negaidītas nāves gadījumā.

Ļoti iespējams, ka jūs varat iziet cauri dzīvei bez negaidītiem izaicinājumiem, tomēr cilvēki bieži izvēlas domāt par apdrošināšanu kā miera prēmiju.

  1. Mans bizness ir mana pensija, tāpēc man nav nepieciešams atsevišķs pensiju konts

Daudzi uzņēmēji uzskata savu biznesu par savu pensiju un koncentrējas uz tā veidošanu līdz tādam līmenim, ka var to pārdot un doties pensijā, izmantojot ieņēmumus sava dzīvesveida finansēšanai. Tomēr, ja jūsu bizness saskaras ar neparedzētām grūtībām, tas var pilnībā izjaukt jūsu personīgos pensijas plānus. Tāpat kā ar labi strukturētu ieguldījumu portfeli, risku var mazināt ar vairākām ienākumu plūsmām.

No noguldījumu kontiem ar augstākiem procentiem līdz pensiju plāniem un ieguldījumu portfeļiem -ir daudz iespēju dažādot ienākumus.

  1. Man nav pietiekami daudz naudas, lai ieguldītu

Daudziem ir maldīgs priekšstats par nepieciešamību ieguldīt lielas naudas summas.

Sākot ar ISA līdz ieguldījumu platformām vai vienkāršiem pensiju plāniem – ir daudz cienījamu, regulētu iespēju ar ļoti zemiem iestāšanās sliekšņiem.

Vienmēr ir vērts runāt ar profesionāli par savām ieguldījumu iespējām, taču investīcijas ir jāuzskata par daļu no jūsu ilgtermiņa plāna, kas palīdzēs sasniegt jūsu finanšu mērķus.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.