9 noderīgi padomi gludam bikini skuvumam

https://www.istockphoto.com/

9 noderīgi padomi gludam bikini skuvumam

Neatkarīgi no tā vai esat iesācēja vai jau ilgu laiku skujat savu bikini līniju, jūs noteikti zināt, ka ir nepieciešami pareizie rīki un secīgas darbības, lai process tiktu veikts nebojājot ādu. Tas nozīmē, ka rezultātā nav ādas kairinājuma, skuvekļa radītu apdegumu vai ieaugušu matiņu. Galu galā pēdējā lieta, ko vēlaties, ir sāpes vai nieze atvaļinājuma vai pludmales apmeklējuma laikā.

Bikini līnija ir apmatojums ap jūsu bikini apakšmalu jeb tur, kur aug kaunuma apmatojums.

Visizplatītākais kairinājuma iemesls šajā zonā ir nepareiza skūšanās tehnika, jo bikini līnija ir īpaši pakļauta skuvekļa izciļņiem, ņemot vērā to, ka kaunuma mati ir biezāki, rupjāki un cirtaini, turklāt tiem ir tendence ieaugt ādā.

Lūk, kas jums jāzina, pirms ķerieties pie skuvekļa, lai skūšanās noritētu patīkami un āda pēc tam būtu gluda.

Vai liekā apmatojuma likvidēšana bikini zonā, izmantojot skuvekli, vispār ir laba doma?

Pirmkārt, apmatojuma noņemšana jebkurā ķermeņa vietā ir pilnībā jūsu lēmums — neklausiet nevienu, kas jums saka pretējo un neizjūtiet spiedienu uz skūšanos, vaksāciju vai jebkādu citu lieko matiņu noņemšanas metodi.

Ja tomēr izvēlaties noskūt bikini līniju, iespējams, ka jūs saskaraties ar ieaugušiem matiņiem un sarkanām, niezošām pumpiņām. Ieauguši matiņi veidojas tad, kad asie, tikko noskūtie matiņi caurdur un ieaug apkārtējā ādā. Pēc tam āda reaģē uz šiem matiņiem un var kļūt sarkana un niezoša.

Pēc skūšanās var rasties arī skuvekļa apdegumi, proti, kad skuveklis noņem mīkstās ādas augšējo slāni, ļaujot baktērijām uz iekaisušās ādas veidot sarkanus pleķus. Lai novērstu izsitumus un kairinājumu, jums vajadzētu skūties tikai ar tīru, asu skuvekli, turklāt mitrinot un kopjot ādu pirms un pēc skūšanās.

Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk ekspertu apstiprinātu skūšanās padomu, pirms dodaties dušā.

  1. Investējiet labā bikini skuveklī

Pareiza skuvekļa izvēle ir pirmais solis, lai nodrošinātu gludu bikini līniju bez pumpiņām. Ja ir vairāk asmeņu, tas izdala lielāku spiedienu, ļaujot katram asmenim griezt ar mazāku spēku, bet lielāku efektu. Citiem vārdiem sakot, jūs iegūsit labāku, ciešāku skūšanos, neriskējot ar iegriezumiem vai kairinājumu.

Izvēloties stingru, izturīgu skuvekli ar nomierinošām sloksnēm, jūs sajutīsiet lielu atšķirību. Lai gan izmetamās lietas ir lieliski piemērotas lietošanai ceļojumā un var lieliski paveikt savu darbu, tās ir apzīmētas kā “vienreizējās lietošanas”, kas nozīmē, ka nevar tās lietot vēl mēnesi.

Ir pieejami viena asmens nerūsējošā tērauda skuvekļi, kas ir kļuvuši populāri, lai samazinātu plastmasas atkritumu daudzumu. Ticiet vai nē, tie ir tikpat droši kā parasts plastmasas skuveklis jūsu ādai, pat jūsu bikini līnijai. Tikai ar vienu piegājienu jūs pilnībā noņemat matiņus. Ādas virsma tiek traumēta mazāk un matiņi tiek nogriezti neasi, samazinot ieaugušu matiņu risku.

  1. Sagatavojieties, lai novērstu ieaugušu matiņu veidošanos uz bikini līnijas

Runājot par ieaugušiem matiem, ir jāveic pasākumi, lai jūsu āda būtu tīra. Preventīvie pasākumi ietver pīlingu pirms skūšanās un vaksācijas, asu, tīru skuvekli un mitrināšanu pēc skūšanās.

Lai būtu precīzāk, vispirms pavadiet apmēram 10 minūtes siltā ūdenī. Tas palīdzēs mīkstināt ādas ārējo slāni, atvieglojot apmatojuma noņemšanu (un mazinās iespējamību iegūt skuvekļa apdegumus. Pēc 10 minūtēm nosusiniet ādu, lai noņemtu lieko ūdeni.

Kad jūsu bikini līnija ir notīrīta un izžāvēta, veiciet vieglu pīlingu ar mitru mazgāšanas lupatiņu vai skrubi, lai noņemtu atmirušās ādas šūnas, ļaujot asmenim pietuvoties ādai. Pirms skūšanās šis process izrauj visus spītīgos ieaugušos matiņus.

  1. Neizlaidiet skūšanās krēmu

Vienmēr pārliecinieties, ka skūšanās notiek tad, kad āda ir mitra un noklāta ar želeju vai losjonu. Ja neizmantosiet pietiekami daudz skūšanās krēma, lai radītu slīdēšanu, jūs viegli nobrāzīsiet ādu, atstājot to kairinātu.

Izmantojiet labas kvalitātes skūšanās želeju ar īsu mitrinošu sastāvdaļu sarakstu, piemēram, šī sviestu, olīveļļu un kokosriekstu eļļu — šāda veida bāzes nodrošinās jūsu skuveklim atbilstošu bāzi.

Uzklājiet ļoti plānu kārtu tikai uz skūšanās vietas, lai jūs varētu redzēt ādu un matu stiebru zem tā.

  1. Pievērsiet uzmanību skūšanās virzienam

Cilvēkiem ir daudz viedokļu par to vai jums vajadzētu skūties uz augšu vai uz leju bikini zonā. Skūšanās virzienam ir nozīme!

Ir svarīgi vienmēr skūties matu augšanas virzienā (nevis pret to), katru reizi izmantojiet asu žileti un skūšanās laikā nepievelkot ādu.

Viegli slīdot pa bikini līniju, turiet asmeni uz leju, neizdarot pārāk lielu spiedienu. Ar vienu piegājienu vajadzētu būt labi, it īpaši, ja izmantojat skuvekli ar daudziem asmeņiem. Jo vairāk asmeņu tiek izmantots, jo mazāk reižu jums vajadzētu just nepieciešamību atkārtoti noskūties šajā zonā.

  1. Nomieriniet ādu pēc skūšanās

Nomazgājieties, tiklīdz esat nolicis skuvekli un 10 minūtes turiet uz noskūtās zonas aukstu kompresi, lai novērstu kairinājumu. Uzklājiet pretapsārtuma serumu (vēlams bez smaržvielām), lai vēl vairāk samazinātu iespēju gūt skuvekļa apdegumus.

Speciālisti iesaka izmantot tējas koka eļļu, kas ir gan dabisks pretiekaisuma, gan antiseptisks līdzeklis, kas var palīdzēt nomierināt ādu pēc skūšanās. Ja jūs tomēr esat izraisījis ādas kairinājumu, variet lietot intensīvākus krēmus, piemēram, lokālus steroīdus, lai mazinātu apsārtumu, pietūkumu un sāpes.

  1. Mitrināšana

Pēc skūšanās ir svarīgi vienmēr mitrināt ādu. Abās bikini līnijas pusēs uzklājiet mitrinātāju bez smaržas, kas nesatur spirtu, lai nofiksētu mitrumu un izvairītos no pārmērīgas žāvēšanas, kas izraisa turpmāku kairinājumu.

Meklējiet produktus, kas satur nomierinošo alveju, kā arī jojobas eļļu un E vitamīnu.

  1. Notīriet savu bikini skuvekli

Pēc katras skūšanās dezinficējiet asmeņus ar spirtu un siltu vai karstu ūdeni. Ja jūsu skuveklis izskatās sarūsējis un esat to izmantojis kādu laiku, izmetiet to. Nomainiet vecos asmeņus — tos, kurus esat izmantojis vairāk nekā piecām līdz septiņām skūšanās reizēm.

Varat arī samazināt zaudējumus (un izvairīties no sarkanajiem izciļņiem), glabājot asmeņus tīrā, sausā vietā, lai tie neuztvertu baktērijas.

  1. Nomieriniet ieaugušos matiņus un žiletes izciļņus

Ja pēc skūšanās parādās sarkani izciļņi, ir vairāki veidi kā samazināt diskomfortu.

Uz 30 minūtēm uzklājiet alvejas želeju bikini zonai. Tas var palīdzēt samazināt apsārtumu, iekaisumu un niezi. Silta komprese, kas samērcēta ūdenī ar 10-15 tējas koka eļļas pilieniem, varētu atbrīvot ieaugušos matiņus, vienlaikus nomierinot apsārtumu un iekaisumu.

Lai gan ieaugušie matiņi, kad tie ir iekaisuši, var atgādināt pūtīti, ir svarīgi nekad nemēģināt izspiest vai kasīt šos matiņus. Tas var izraisīt pastāvīgas rētas vai infekciju, kā arī neskujieties vēlreiz, kamēr kairinājums nav mazinājies un pumpas vai ieaugumi nav sadzijuši.

Tā vietā izciļņus apstrādājiet ar speciāliem līdzekļiem. Kopumā ieaugušie mati izzūd paši un ilgst no dažām dienām līdz nedēļai. Tomēr daži ieauguši mati var saglabāties ilgāk, īpaši, ja ir infekcija.

Atstājot bez uzraudzības, tie var progresēt par abscesu vai pat rētu un keloīdu. Tātad, ja jūs bieži cīnāties ar šiem nepatīkamajiem matiņiem, ir pienācis laiks meklēt palīdzību no medicīnas speciālista.

  1. Ja skūšanās kļūst apgrūtinoša ir arī citas iespējas

Skūšanās var nebūt pareizais solis katra cilvēka ādai. Ja tomēr vēlaties gludu ādu, vaksācija, ko veic profesionālis, ir droša un maiga izvēle, jo tā noņem lieko apmatojumu no saknēm un neļauj baktērijām tik viegli iekļūt zemādas slānī.

Kad matiņi ataug, to gali ir mīksti, nevis asi, tāpēc ir mazāka iespēja izraisīt ieaugušus matiņus. Turklāt vaksācijai ir ilgstošāks efekts.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.