Vai zināji, ka vairāku psihisku vainu cēlonis ir tieši stress?
Birka: stress
Tu skaties, ko ēd, piekop fiziskās aktivitātes un uzturi sevi pie labas veselības, bet svars vienalga nekust ne no vietas un pat pieaug, iestājas neizpratne. Kāds varētu būt iemesls?
Lūk, 35 vienkāršas ikdienas lietas, kas tādā vai citādā veidā pozitīvi ietekmē tevi, tavu pašsajūtu, līdz ar to – arī veselību.
Vai tiešām pie vainas ir darbu daudzums? Un – ja nu tomēr vaina ir tevī pašā un tam, kā tu pieej darāmajām lietām?
Piedāvājam tev 7 visbiežāk sastopamās pazīmes, kas var liecināt par to, ka tu esi nemitīga stresa un pienākumu varā, kas tavam organismam sagādā lielu slodzi. Varbūt ir pienācis laiks pārskatīt savu ikdienu un beidzot ATPŪSTIES?
Stress mūsdienu straujajā dzīves ritmā laikam ir kas tāds, no kā izvairīties vienkārši vairs nav iespējams. Un tomēr – ir apkopotas tās profesijas, kas šodien uzskatāmas par visstreisainākajām. Tas nozīmē – šo profesiju pārstāvjiem stress mēdz uzglūnēt biežāk kā citiem! Vai tu vari iedomāties, kuras tās ir? Varbūt šajā sarakstā ir iekļauta arī tava nodarbošanās?
Ja tu pastāvīgi jūti, ka esi nemierīga, tev ir slikta apetīte (vai tieši otrādi – tā ir pārāk liela), tu ik pa laikam ciet arī no bezmiega un pat muskuļu raustīšanās jeb nervu tikiem, tad zini – tavai nervu sistēmai nepieciešama palīdzība. Raudzīsim, ko varam iesākt lietas labā!
Psihologs. Psihoterapeits. Psihiatrs. Psihologa konsultācija. Uz konsultāciju pie psihoterapeita. Psihiatrs ir profesionālis ar augstāko medicīnisko izglītību.
Depresija. Depresijas pazīmes. Depresijas simptomi. Depresijas cēloņi. Statistikas dati liecina, ka sievietes ar depresiju slimo gandrīz divas reizes biežāk kā vīrieši, taču palielināts risks ar to saslimt kaut vienu reizi mūžā ir gandrīz 10% iedzīvotāju. Pasaules pieredze rāda, ka aptuveni 44% visu iedzīvotāju ir saskārušies ar depresiju vieglā vai smagākā formā, šis skaitlis ir ievērojams, pat biedējošs. Bet kā depresiju…