Nespēju ZAUDĒT svaru – varbūt vainīgs STRESS?

Tu skaties, ko ēd, piekop fiziskās aktivitātes un uzturi sevi pie labas veselības, bet svars vienalga nekust ne no vietas un pat pieaug, iestājas neizpratne. Kāds varētu būt iemesls? Tā vietā, lai dusmotos vai vainotu sevi, apdomā – varbūt cēlonis ir pārmērīgs stresa līmenis organismā?

KĀPĒC TĀ?
Daļa no liekā svara cēloņiem nav acīmredzami un var palikt neievēroti. Piemēram – apkārtējās vides toksīni, dažādi cukuri, it īpaši fruktoze, maiņu darbs, kas nereti izraisa bezmiegu, elektromagnētiskie lauki, skaņu piesārņojums, kā arī, protams, pārmērīgs stress. Visus šos iemeslus vieno kāds faktors – ikviens no tiem spēj izsist no līdzsvara virsnieru hormonu darbību, kas noved pie tauku uzkrāšanās. Kamēr mūsu organisms nejūt draudus no ārpasaules, stresa hormoni adrenalīns un kortizols darbojas līdzsvaroti. Bet, tiklīdz mūs pārņem trauksme, ķermenis sāk strādāt izdzīvošanas režīmā. Adrenalīna ietekmē gremošanas procesi bloķējas, bet, kad enerģiju nepieciešams atjaunot, paaugstinātā kortizola dēļ apetīte pieaug, īpaši alkstot pēc taukiem un ogļhidrātiem. Jo biežāk stresa hormoni paaugstinās, jo intensīvāk organisms uzkrāj taukus.

KO IESĀKT?
Tā vietā, lai piekoptu drastisku diētu (tauku šūnām liekot vēl vairāk sarosīties un uzkrāties), piedomā pie veselīgāka un mazāk trauksmaina dzīvesveida. Neļauj stresa hormoniem sevi pārņemt – meditē, nodarbojies ar jogu, regulāri pilnvērtīgi izgulies, attīri organismu, dodies pie dabas krūts, lieto probiotiķus un relaksējies uz masāžas galda. Tāpat atsakies no alkohola, cigaretēm un kofeīna, kas kortizola līmeni organismā tikai palielina. Ēd aprikozes un spinātus, kas bagātina ar magniju un mazina stresu; tītara gaļu, kas izraisa laimes hormona izdalīšanos; lasi, kas sniedz omega-3 taukskābes un mazina trauksmi, kā arī riekstus, kas stiprina imūnsistēmu.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.