5 VĒRTĪGAS lietas, ko tev spēj sniegt MEDITĀCIJA

Bieži vien meditēšana asociējas ar kaut ko, kas īsti līdz galam nav izprotams. Patiesībā meditācija ir tiešām noderīga pilnīgi visām – atliek tikai pamēģināt, un, kas zina – varbūt padarīt to par ikdienišķu praksi, kas palīdz gūt līdzsvaru un apzināties sevi un savā dzīvē notiekošo? Lūk, 5 galvenie labumi no meditācijas!

Apstāšanās. Ikdienas pienākumu gūzmā domas nereti uzņem mežonīgu tempu, piepildot prātu ar pārmērīgi lielu informācijas daudzumu. Lai spētu apstāties un nešaubīgi noteikt, kuras domas ir jēgpilnas un vajadzīgas, bet kuras – pilnīgi liekas, ir jānokļūst apzinātā prāta stāvoklī. Meditēšana palīdzēs fokusēties uz tagadnes mirkli, tā iemācot analizēt un kontrolēt gan domas, gan savu rīcību.

Stresa mazināšana. Pārdzīvojumus un stresu periodiski piedzīvojam gandrīz visi, taču būtiski saprast – cik ātri, veiksmīgi un veselīgi spējam ar to tikt galā. Meditācija ir klusuma un miera piepildīts brīdis, kuru veltām tikai savai esībai un tagadnes mirklim. Ikdienišķa pievēršanās sev, apvienojot to ar vienmērīgu un dziļu elpošanu, palīdzēs apstrādāt un transformēt stresa izraisīto sasprindzinājumu.

Kontrole pār emocijām. Lai arī cik dabiskas un pat ieteicamas nebūtu mūsu emocionālās izpausmes – ja visa enerģija tiek novirzīta uz tām, psihiskās enerģijas resursi pēc laika būs pilnībā izsmelti. Meditācija palīdzēs izprast un kontrolēt savas emocijas – ļaujot tām izpausties tik ilgi, cik vēlies un kamēr tās nenodara tev pāri.

Māka pieņemt veiksmīgus un mērķtiecīgus lēmumus. Ar meditāciju palīdzību izprotot savu domu, emociju un rīcību mijiedarbību, pakāpeniski pamanīsi, ka pieņemtie lēmumi kļūst pārdomātāki un ilgtermiņā jēgpilnāki.

Dzīves tempa līdzsvarošana. Meditācija iemāca tvert dzīvi pamazām, izbaudot katru mirkli ar visām mūsu maņām. Dzīve nav sprints, tas ir maratons!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.