STOP STRESAM jeb kā sakārtot savu NERVU sistēmu

Vesela nervu sistēma ir mierīga prāta, ķermeņa un vesela organisma atslēga. Ja tu pastāvīgi jūti, ka esi nemierīga, tev ir slikta apetīte (vai tieši otrādi – tā ir pārāk liela), tu ik pa laikam ciet arī no bezmiega un pat muskuļu raustīšanās jeb nervu tikiem, tad zini – tavai nervu sistēmai nepieciešama palīdzība. Raudzīsim, ko varam iesākt lietas labā!

OPTIMĀLA ĒDIENKARTE
Pirmkārt, rūpīgi pārlūko to, ko tu ēd. Produkti, kas bagāti ar B vitamīnu, magniju un omega-3 taukskābēm, nenoliedzami, ir patiesi būtiski, lai „salabotu bojātus nervus”. B vitamīnu satur tumšie, zaļie dārzeņi, pilngraudu maize, olas, pākšaugi, ogas, liesa gaļa. Magniju var atrast pupiņās, brokoļos, ķirbjos (un to sēklās), spinātos. Omega- 3 taukskābes ir tādos produktos kā lasis, sardīnes, linsēklas, valrieksti un sojas pupiņas.

UZTAISI EKSPERIMENTU
Mēs pašas nemaz neievērojam, bet bieži vien nemiera un citu nervu problēmu iemesls ir apslēpts alerģijās un nepanesamībā pret kādu konkrētu pārtikas produktu. Zināmākās vielas, kas atrodamas produktos un izraisa alerģijskas reakcijas, ir glutēns (proteīns, kas atrodams graudos), mākslīgie saldinātāji, kā arī pārtikas piedevas (e-vielas, konservanti). Kā lai zina, vai tieši tādēļ tev ir nervu sistēmas traucējumi? Izslēdz no ēdienkartes visas iepriekš minētās vielas uz vienu nedēļu, katru dienu neatlaidīgi fiksējot, kā jūties. Pēc šī eksperimenta tev radīsies nojausma, kas ir vaininieks, un vēlāk ar prieku veidosi sabalansētu ēdienkarti no dabīgiem produktiem pašas veselības labā.

ARĪ NERVIEM JĀVINGRO
Viens no labākajiem veidiem, kā saglabāt veselus nervus, ir rakstīšana! Minimums 15 minūtes dienā pavadi rakstot, izzīmējot burtus, cik glīti vien spēj. Šeit gan nederēs rakstīšana ar datoru. Iemesls pavisam vienkāršs: kārtīga rakstīšana ar pildpalvu uz papīra ir neskaitās reizes efektīvāka, jo, lai burti izdotos patiešām skaisti, darbam ir jāvelta liela uzmanība, kā arī nepieciešama patstāvīga koncentrēšanās. Ja nepatīk rakstīt, lieliska alternatīva ir zīmēšana vai gleznošana. Pamēģini!

AKTIVITĀTES, KAS PALĪDZĒS UZVEIKT STRESU UN SAKĀRTOT NERVUS
Izrunāšanās. Kārtīga problēmu izklāstīšana, saruna ar emocionāli stabilu cilvēku, draugu vai uzticamu paziņu var lieliski palīdzēt.
Miegs. Vismaz 8 stundas ik nakti. Nemoki sevi – ja jūties nogurusi, paguli pusdienlaikā (ja pastāv tāda iespēja) vai kādu stundiņu pēc darba.

Elpo dziļi.
Dažreiz pāris dziļas ieelpošanas mēģinājumi var tev palīdzēt tikt galā ar iekšēju vai ārēju spiedienu un stresu. Pamēģini, nenožēlosi!
Pastaigas. Tāsuzlabos tavu omu – vismaz15 minūtes dienā, bet vislabāk pusstundu tev vajadzētu atrast, lai kaut nedaudz izkustētos, vislabāk – svaigā gaisā!
Relaksējoša vai tieši otrādi – jautra mūzika. Arī tā palīdzēs tev izmainīt garastāvokli, sajutīsies enerģiskāka. Ņem vērā, ka tev jāatrod pareizā mūzika katrai emocionālajai situācijai.
Karsta vanna vai masāža.  Būtiski spējpalīdzēs fiziski atbrīvoties un uzlabos arī tavas nervu sistēmas stāvokli.

Labs sekss. Nav noslēpums, ka labs un kvalitatīvs sekss IR viens no labākajiem un efektīvākajiem veidiem kā aizmirsties no problēmām un atbrīvoties no stresa!

Hobijs. Jebkurš hobijs jeb nodarbe, kas tev sagādā prieku, darbojas arī kā antidepresants un palīdz uzveikt stresu, sakārtot nervus. Tavs uzdevums – to atrast!

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.