7 veidi, kā tikt galā ar STRESU

Ja esi stresā un neko nedari, lai to mainītu, tas var novest pie garastāvokļa maiņām, noguruma, zema libido, pārēšanās un citām problēmām kā, piemēram, pārmērīgu aizraušanās ar alkoholu. Kā redzi, nav nekāda labuma no tā, ka stresu turi sevī. Par laimi, ir vairākas lietas, ko vari paveikt savā labā, lai padarītu atsevišķu situāciju vai uztraukumiem pilnu posmu savā dzīvē daudz vieglāk izturamu. Minēsim septiņus pārbaudītus un diezgan efektīvus veidus, kuru ieviešana ikdienā var likt tev justies mierīgāk.

Nākamajai dienai gatavojies iepriekšējā vakarā. Ja esi no tiem, kam ir tendence rītus pavadīt steigā, zini, ka neesi vienīgā. Rīta pucēšanās, bērnu sagatavošana skolai, brokastu gatavošana – tas viss rada krietnu devu stresa, ja tiek darīts steidzoties. Lai atvieglotu rītus, centies sagatavot brokastis vai apģērbu jau iepriekšējā vakarā. Tas var pievienot tavam rītam papildus 20 – 30 minūtes un tu noteikti būsi mierīgāka.

Ēd produktus, kas cīnās pret stresu. Ir vairāki pārtikas produkti, kuru iekļaušana uzturā var palīdzēt samazināt stresa līmeni. Auzu pārslas satur serotonīnu, kurš tiek dēvēts par labsajūtas hormonu. Saldais kartupelis jeb batāte tiek uzskatīts par lielisku karotinoīdu avotu, kas var likt justies pozitīvāk. Avokado satur daudz kālija – tas var palīdzēt samazināt asinsspiedienu, kas stresa situācijās bieži ir paaugstināts. Lielisks našķis ir mandeles tumšajā šokolādē – mandelēs ir daudz proteīna, kas var atturēt tevi no depresivitātes, taču tumšā šokolāde ir ne tikai garda, bet arī jau pierādīts stresa līmeņa samazinātājs. Lasi arī MAZINI ikdienas STRESU ar īsto PĀRTIKU

Runā par savām sajūtām. Nav pilnīgi nekāda labuma, ja turi izjūtas ieslēgtas sevī – ja jūties nomākta, vīlusies, uztraukta vai pat izjūti bailes, atrodi kādu, kam uzticies un vari izrunāties. Ja esi droša, ka šis cilvēks tevi nomierinās un sniegs atbalstu, nebaidies izstāstīt, par ko uztraucies un kas tevi nomāc.

Nedari vairāk par divām lietām vienlaicīgi. Lai arī daļa no mums lepojas, ka spēj paveikt vairākus darbus vienlaikus, ir zinātniski pierādīts, ka veicot „multitaskingu” smadzenes šķietami tiek sadalītas. Darot vairākas lietas vienlaicīgi, palielinās iespēja, ka nepaveiksi darbus pietiekami labi, kā arī ir iespējams, ka iedzīvosies stresā tieši dēļ tā, ka paveicamo uzdevumu ir par daudz. Ja samazināsi veicamos darbus, būsi apmierinātāka un mierīgāka, zinot, ka darbs ir padarīts, pirms sāksi veikt nākamo.

Kusties vairāk! Regulāras fiziskās aktivitātes samazina stresu un uzlabo vispārējo veselības stāvokli. Kad esi stresā, nav nepieciešams sevi stundām mocīt sporta zālē – pietiks pat ar nelielām aktivitātēm, lai uzlabotu savu pašsajūtu, piemēram, 10 minūšu aktīva pastaiga svaigā gaisā var samazināt satraukumu tikpat efektīvi kā 45 minūtes fitnesa zālē.

Ieplāno ko jautru nedēļas nogalei. Ja smagi esi strādājusi nedēļas laikā, nedēļas nogalē centies paveikt ko jautru un atslābinošu, piemēram, doties pikinkā vai izbraukumā, noskatīties kādu filmu, vai satiecies ar draugiem. Šīs nodarbes nevajag uzskatīt par „ekstrām”, bet par nepieciešamību, lai mazinātu darba nedēļas laikā uzkrātos uztraukumus. Lasi arī 7 romantiskas idejas randiņam ar VĪRU

Atceries par seksu! Sen jau zināms, ka šī aktivitāte nāk par labu veselībai – palīdz dedzināt kalorijas, samazināt sāpes, uzlabot miega kvalitāti, atvieglot menstruālos krampjus, kā arī var stiprināt imunitāti un kalpot kā antidepresants. Saliec to visu kopā un būs skaidrs, kāpēc tas ir labs pretstresa līdzeklis. Lasi arī Vai SEKSS var ĀRSTĒT?

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.