7 soļi lieliskai VASARAS BALLĪTEI

Vasara ir īstais laiks, lai noorganizētu lielisku ballīti sev, saviem draugiem vai ģimenei. Tradicionālas ballītes ar sarunām un ēdiena baudīšanu ne vienmēr ir pa prātam, jo gribas taču kaut ko interesantu un tā, lai pasākums paliek ilgi atmiņā. Tāpēc ir vērts piedomāt pie tādām lietām, kā vienots ģērbšanās stils, tematika, aktivitātes, interesantas uzkodas un dzērieni. Tomēr bieži vien, kad esam sākuma punktā, lai organizētu ballīti, nonākam pie atziņas – nekas interesants vairs nenāk prātā. Piedāvājam tev septiņas idejas tematikai, vietas izvēlei, ģērbšanās stilam jeb dress code, aktivitātēm viesiem un citām svarīgām lietām, lai izdodos neaizmirstama vasaras ballīte!

PASĀKUMA VIETA
Uzsākot plānot ballīti, noteikti pirmā lieta, kas jāzina – kur notiks ballīte? No pasākuma norises vietas un tās sniegtajām iespējām būs atkarīgas daudzas organizatoriskas lietas. Lai izvēlētos piemērotāko pasākuma norises vietu, pirmkārt, jāzina, kāds ir ballītes budžets. Ja gribas ekonomisku variantu, neaizmirstamu ballīti var noorganizēt gan pie sevis vai draugu mājās, gan brīvā dabā (piemēram, parkā vai pie jūras). Ja budžets ļauj, tad ir plašas iespējas gan Rīgā, gan ārpus tās īrēt viesu namu, kafejnīcu vai pat muzeju. Vienmēr ņem vērā, cik daudz būs cilvēku (lai nesanāk, ka ir pārāk šauri vai gluži pretēji – neaizpildīta telpa). Tāpat, ja pasākumā piedalās bērni vai vecāki cilvēki, padomā, cik pieejama ir pasākuma vieta, lai tur tiktu ar bērnu ratiņiem, vai nav pārāk augstas kāpnes utt. Padomā arī par vasaras mainīgajiem laikapstākļiem – vai būs kur paslēpties no lietus vai saules? Interesanta vieta, kur organizēt ballīti ir muzejs. Šobrīd muzejos tiek piedāvāts gan īrēt atsevišķas telpas pasākumam, gan viesiem piedāvāt ekskursiju kā vienu no pasākuma aktivitātēm. Tāpat muzeju daudzveidība ir plaša – sākot no brīvdabas muzejiem, līdz pazemes bunkuriem. Ieej www.muzeji.lv – iepazīsties, kādi muzeji ir Latvijā un, ko tie piedāvā. Varbūt kaut kas būs noderīgs tieši tev.

BALLĪTES TEMATIKA
Organizējot ballīti ir vērts padomāt par vienotu tematiku, ko izmantot gan noformējumā, ēdienos, ģērbšanās stilā un aktivitātēs. Vasara ir piemērota dažādiem eksperimentiem, jo pasākumu var organizēt gan brīvā dabā, gan telpās. Organizējot ballīti reizēm aptrūkstas idejas tematikai, jo disko, pidžamu, profesiju, jūrnieku ballītēs mēs kaut reizi esam visi pabijuši. Gribas taču kaut ko oriģinālu? Ir iespēja, protams, pasmelties idejas internetā, iedvesmoties draugu/paziņu galerijās utt. Šobrīd daudzi no mums ir aizrāvušies gan ar ārzemju, gan vietējo seriālu skatīšanos un bieži vien seriālu varoņi kļūst mums tuvi. Kā būtu ar ballīti „Ugunsgrēka”, „Dr. Housa” vai „Bīstamās mājsaimnieces” stilā? Vai nebūtu jauki, ka ballītē ierastos Zenta un Leons?

ĢĒRBŠANĀS STILS
Ģērbšanās stilam jābūt saskaņā ar izvēlēto ballītes tematiku. Ballītes viesiem vienots ģērbšanās stils un iejušanās dažādos tēlos palīdz atbrīvoties un parasti rada lielu jautrību. Lai sameklētu piemērotu tērpu ielūkojies gan mammas skapī, gan drauga vai doties uz kādu second hand veikalu, kur bieži vien var atrast īstas tērpu pērles. Tāpat ir arī specializēti veikali, kur var iegādāties tērpus vai arī var mēģināt izīrēt, piemēram, no teātra.

NOFORMĒJUMS UN DEKORĀCIJAS 
Ballītei jābūt arī skaistai – tā, lai prieks organizētājam un viesiem. Tāpēc padomā par noformēju telpai – tās var būt sveces, pašas gatavotas virtenes, baloni dažādās formās, salvetes, gaismas objekti u.c. Ļoti skaisti izskatās paša veidoti gaismas lukturīši. Kā tos pagatavot? Paņem dažāda izmēra burciņas, apkārt aplīmē burciņai mežģīnes (dažādās krāsās) un ieliec burciņā svecīti. Un uztaisi gaismas ieleju – viesi to novērtēs. Šī ideja būs īsti piemērota, ja svinības notiek brīvā dabā. Tāpat arī padomā par ielūgumu – ļoti ērti sagatavojami un izsūtāmi ir elektroniskie ielūgumi, taču atceries, ka pa pastu saņemts ielūgums vienmēr būs īpašāks.

KO LIKT GALDĀ – ĒDIENI, DZĒRIENI
Ēdienu un dzērienu arī var pasniegt nevis vienkārši, bet ļoti eleganti un interesanti. Ņem vērā arī to (labāk jau iepriekš uzzini) vai viesu lokā nav kāds veģetārietis, iespējams kādam ir alerģijas vai tamlīdzīgi. Tāpat atceries par ēdiena noformējumu. Tev ir iespēja izmantot gan dabiskas izejvielas, gan dažādās greznuma lietas. Ēdiena dekorēšanā esi drosmīga, nepakļaujies tikai tradicionālām metodēm. Pārsteidz viesus! Sociālajā tīklā www.pinterest.com var smelties dažādas idejas ēdiena noformējumam, ieskaties – varbūt atradīsi ko sev noderīgu un vēl nebijušu. Tāpat ņem palīgā citus interneta resursus vai žurnālus.

AKTIVITĀTES
Kad ballītes laikā ir labi paēsts un viesi jau iejutušies, noteikti ņem palīgā kādu aktivitāti – lai viesi sadraudzētos, lai būtu jautrība un smiekli. Parasti viesi atzinīgi novērtē sagatavotas aktivitātes, kas vakaru padara daudz interesantāku. Tomēr ņem vērā, kāds ir pasākuma apmeklētāju vecums, intereses utt. Novērtē arī , cik liela ir pieejamā telpa un, cik plaši tur varēs izvērsties. Kā arī tu vari jau ielūgumā norādīt, ka katram jāierosina sava atrakcija, – tas atvieglos darbu organizētājam un viesiem būs iespēja arī pašiem daudz vairāk iesaistīties. Neaizmirsti arī sagatavot nelielas dāvaniņas atrakciju uzvarētājiem. Šeit būs ideja vienai no pasākuma aktivitātēm – „Uzmini melodiju”. Sagatavo mūzikas mapītes dažādās tematikās (piemēram, 80. gadu mūzika, latviešu šlāgeris, hip-hops, mūzika no filmām un izrādēm utt.). Viesus sadali vairākās komandās un katrai komandai ļauj izvēlēties mapīti (vai izlozē), atskaņo dziesmu un viesiem jāmin, kas tā ir par dziesmu. Ticiet man, šo spēli var spēlēt līdz rīta gaismai, īpaši, kad visi ik pa laikam sāk vienoties kopējā dziesmā.

PASĀKUMA ODZIŅAS
Izdomā arī kādu skaistu aktivitāti ballītes viesiem, kas liks viņiem atcerēties pasākumu vēl ilgi. Piemēram, ja pati (vai tava ģimene, bērni) spēlē, kādu mūzikas instrumentu, dzied vai dejo – pārsteidz savus viesus ar priekšnesumu. Vai katram mājās ejot sagādā mazu dāvaniņu – atmiņai, piemēram, linu maisiņā iepakotu pļavas ziedu tēju. Tāpat noorganizē foto stūrīti – ar dažādiem atribūtiem, lai paliek par atmiņu skaistas fotogrāfijas. Kā arī varat gaisā palaist debesu laternas vai hēlija balonus – tas būs skaisti un romantiski, turklāt sanāks skaistas fotogrāfijas!

Protams, pats svarīgākais, ko atcerēties – uz ballīti tev līdzi jāņem vismaz divi svarīgi aksesuāri – smaids un labs garastāvoklis!

 
1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.