Vērtīgākās atpūtas iespējas telpās Latvijā

Attēla avots: https://healthjade.net/thalassotherapy/

Jūs esat ieplānojuši kopīgu nedēļas nogali ar pastaigām dzirkstošā sniegā un karstas kafijas baudīšanu skatu tornī, taču… Laikapstākļu paredzēšana mūsu klimatiskajā žonā kļūst arvien grūtāka, un daudzus pasākumus izbojā tieši negaidītas laika maiņas. Tomēr daudzas ģimenes vēlas brīvo laiku pavadīt, aktīvi atpūšoties ārpus ierastās vides, jo tas palīdz atslēgties pēc darbdienu steigas un sagatavot sevi jaunam ciklam.

Latvijā ir daudz brīnišķīgu atpūtas vietu, kurās var pilnvērtīgi pavadīt dienu vai pat vairākas. Brīžiem pat atliek nobrīnīties par daudzveidīgajiem un interesantajiem piedāvājumiem. Piemēram, nākamgad ikviens interesents ir aicināts instruktora vadībā Biķerniekos izbraukt ar kosmiskā dizaina Tesla CyberTruck, un biļetes jau ir pārdošanā. Mēs piedāvājam iepazīšanos ar Latvijā augstu vērtētiem aktīvās atpūtas piedāvājumiem, kas ir pieejami jau šobrīd un izmantojami arī ziemā.

Kādēļ par atpūtu iekštelpās?

Tēmas izvēles pamatā ir divi būtiski iemesli, un pirmo mēs jau minējām. Tie ir strauji mainīgie un brīžiem pilnīgi neparedzamie laika apstākļi, kas spējuši sabojāt ne vienu vien jauku ieceri. Papildus tam, daudzus attur pienācīga aprīkojuma un apavu trūkums, jo lielākai ģimenei nodrošināties ar atbilstošiem aksesuāriem finansiāli nav nemaz tik vienkārši. Otrs būtisks iemesls ir, ka cilvēki visai ievērojami atšķiras tieši fiziskās uzbūves ziņā, un izrādās, ka lielai daļai no mums vairāk patīk atrasties siltumā un omulībā. 

Ja ģimenē ir mazi bērni, braukšana uz Lietuvas un Igaunijas spa centriem tiek retāk apsvērta, tādēļ kaimiņzemju piedāvājumus apzināti atmetam. Raugoties, kas drēgnajos un aukstajos mēnešos ir pieejams tepat mūsu valstī, drīz vien atklājam veselu rindu lieliskas iespējas.

Jūrmala

Pirmās dziednīcas un peldvietas Jūrmalā sāks rasties jau XIX gadsimta pirmajā pusē. Visas apdzīvotās vietas šajā zonā pamazām vien kļuva par kūrortiem un savu statusu saglabājušas līdz mūsdienām. Jūrmalā nekad nav garlaicīgi, jo visa gada garumā par aizrautību un atrakcijām šeit gādā kaut vai plaši zināmais “Līvu akvaparks” ar dažādiem baseiniem, atrakcijām, slidkalniņiem un citām vērā ņemamām izvēlēm. Piemēram, Tornado slidkalniņš ir vienīgais šāda veida objekts Eiropā. Protams, visbrīnišķīgākās atpūtas iespējas rodas vasarā, kad ikviens 24 kilometrus garās pludmales kvadrātmetrs ir saules, ūdens un priežu aromāta pieliets un pārvēršas par dabisku spa. Taču Jūrmalas viesnīcas jums un ģimenei nodrošinās lielisku relaksāciju ar spa un pirts apmeklējumiem arī gada aukstajos mēnešos.

Spa ar attīrītu un uzsildītu jūras ūdeni

Tāpat kā daudziet pasaulē, arī Latvijā jūras ūdens izmantošana dziedniecībā ieņem arvien nozīmīgāku vietu, jo metode ir pierādījusi savu efektivitāti. Baltic Beach Hotel & SPA ir viens no atpūtas centriem, ko cilvēki viens otram bieži iesaka, un daudzas atsauksmes liecina, ka par galveno vērtību šajā kompleksā tiek uzskatīts ūdens un relaksācijas centrs Sea Wellness. 

Tur apmeklātāji visa gada garumā var baudīt attīrīta Rīgas līča ūdens brīnišķīgo iedarbību, jo tā sastāvā ir dažādi vitamīni, aminoskābes, sāļi un minerālvielas. Ūdens tiek uzsildīts līdz ķermenim patīkamai temperatūrai, tādējādi jūs ūdenī spējat atrasties tik ilgi, lai sāktos dziednieciski procesi. Ādas poras atveras, un vērtīgās vielas iesūcas ādas dziļākajos slāņos. Vienlaicīgi caur porām notiek ķermeņa sārņu izvadīšana, un pēc neilga brīža varam pamanīt ādas izskata uzlabošanos, jo tā mitrinās arī dziļumā un kļūst maigāka. Jau viens šāds seanss novērš dažādu negatīvu faktoru radītos traucējumus, un to mēs uzreiz novērojam gan ārējā izskatā, gan pozitīvajā noskaņojumā.

Spa pakalpojumu dažādība

Plašas iespējas atgūt veselību un spēkus rodamas Hotel Jūrmala Spa centrā, kur dažādo procedūru saraksts sniedzas pāri diviem simtiem. Papildus domāts arī par pusaudžiem un bērniem, un piemērotas atpūtas programmas ar spa pieredzi ir pieejamas arī viņiem.

Vecāki tajā pat laikā var saņemt jau iepriekš minētās ūdens vai dūņu procedūras, dažādas relaksējošas masāžas, skaistumkopšanu un daudz ko citu.

Viesnīca nodrošina, ka jūs vasaru pie viņiem baudīsiet visu gadu, jo šeit ir izveidots baseinu un saunu komplekss Wellness Oasis, kurā ir trīs atšķirīgu temperatūru baseini, ūdens kaskāde, 6 veidu saunas un burbuļvannas. Starp baseiniem atrodas Aqua bārs, kur baudīt tēju vai atspirdzinošus kokteiļus. Wellness Oasis apmeklētāju bērniem paredzēts stūrītis ar seklāku baseinu, slidkalniņu un pat saunu, kur patīkamā temperatūrā bērni var skatīt multfilmas.

Aktīvā atpūta telpās

Ģimenēm, kas vēlas atpūtu savienot ar sportiskām aktivitātēm, ļoti piemērots ir Sporta komplekss Ķeizarmežs, kas izvietojies Rīgā, Mežaparkā. No galvaspilsētas centra tur var nokļūt apmēram 20 minūtēs. Klienti nepieciešamības gadījumā šeit var sarīkot konferences un pat vidēja izmēra festivālus. Ja esiet draugu kopa, darba kolēģi, ģimene vai vesela radu saime, Ķeizarmeža komanda jums sarīkos pasākumu ar piemeklētu tematiku.

Runājot par sporta iespējām, šeit ir iespēja spēlēt skvošu, nodarboties ar aerobiku dažādos veidos, izmantot sporta zāli bumbu spēlēm un mācīties peldēt baseinā, turklāt, viens no baseiniem ir paredzēts bērniem. Ķeizarmeža sporta un atpūtas centrā ir pieejamas arī pirtis un džakuzi, kas to padara par ļoti pievilcīgu vietu pilnvērtīgai atpūtai jebkurā gadalaikā.

Kāds piedāvājums ir Latvijas reģionos?

Lieliskus spa centrus šodien mēs atrodam ne tikai Jūrmalā un Rīgā, bet arī citur Latvijā. Tie ir ļoti iecienīti, jo šāda veida kompleksus īpašnieki uzreiz veido, apvienojot pasaules labāko pieredzi ar mūsu pašu zināšanām, kas iekrātas paaudzēs. Tam visam tiek pievienoti bioloģiski tīri produkti no Latvijas mežiem, laukiem un pļavām, kas profesionālu meistaru rokās kļūst par brīnumaini iedarbīgiem līdzekļiem. 

Reģionālos spa ļoti pieprasa lielo pilsētu iedzīvotāji, jo šie centri parasti ir izveidoti ainaviski skaistās vietās, kur nenovērtējama pievienotā vērtība ir dabas smaržas un skaņas. Dažas dienas, ko klients pavada šādā vidē un izsmalcinātās procedūras, kurām ir gan ārstnieciska iedarbība, gan skaistumkopšanas nozīme, spēj uzlabot pašsajūtu un izskatu ikvienam apmeklētājam.

Vidzeme

Liepupes muižas spa centrā prasmīgi meistari apmeklētājiem individuāli pielāgo pirts un masāžas līdzekļus. Klienti tiek lutināti ar unikālām maskām, aromātiskām ūdens baļļām un pirtīm, Liepupes muižas zāļu tējām un našķiem. Vidzemes novadā šis ir viens no kvalitatīvākajiem spa piedāvājumiem, kur ik solī tiek domāts par klientu labsajūtu. Līdzīgu atmosfēru klienti var baudīt Mārcienas muižā, kas atrodas Madonas novadā. Tem, kuri vēlas ne tikai spa, bet arī dažādas sportiskas aktivitātes un vakariņas restorānā, netālu no Siguldas var apmeklēt SPA Hotel “Ezeri”. 

Kurzeme, Latgale

Modernus spa centrus ar brīnišķīgām atpūtas iespējām jūs varat atrast jebkurā Latvijas novadā, jo šobrīd spa pakalpojumi ir ļoti pieprasīti. Katrs no atpūtas centriem ir unikāls ar kaut ko īpašu. Piemēram, Usmas SPA Hotel & Camping piedāvā nakšņošanu īpašās peldošās mājiņās. 

Latgales pusē vairākos spa apmeklētāji var baudīt dūņu procedūras no turpat iegūtajām ezeru dūņām, kam ir unikālas dziednieciskas un kosmētiskas īpašības. Pirms vai pēc procedūrām ir iespējams piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs gan lielajiem, gan mazajiem. Tā, piemēram, Silene Resort & Spa atrodas uz atsevišķas salas Sila ezerā, kur klienti izbauda pilnīgu harmoniju ar dabu un sasniedz dziļas relaksācijas līmeni. Bērni šeit gūst papildus iepriecinājumu, īpašā zoo stūrītī kontaktējoties ar vistiņām, alpakiem, trušiem un citiem dzīvniekiem.Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.