5 lietas, ko sievietes grib IZMAINĪT vīriešos – ko par to domā VIŅI?

Ir vecu vecais teiciens, ka vīrieši esot no Marsa un sievietes no Venēras – tas lieliski atspoguļo šo abu dzimumu atšķirības, kas ir ne vien fiziskas, bet gan arī tīri psiholoģiskas. Sievietes nesaprot kādēļ vīrieši rīkojas tā un šitā, savukārt vīrieši prāto, kādēļ sievietes ir tik dīvaini radījumi… Un visā šajā nesapratnē pavisam neviļus iezogas vēlme izmainīt otru cilvēku, padarīt par tādu, kādu vēlamies, pārveidot un pielāgot tikai sev! Šoreiz runāsim tieši par to, kā sievietes grib izmainīt vīriešus un, ko par to saka paši vīrieši!

Viss jau ir labi, bet…
Paklausoties sieviešu savstarpējās sarunas, bieži vien nākas dzirdēt apmēram šādus izteicienus – tā visā visumā jau viņš ir lielisks un mums viss ir labi, tikai… – un te nereti seko virkne uzskaitījumu ar tām lietām, ko sievietei gribētos pamainīt savā vīrietī. Turklāt runa ir gan par izskatu, gan raksturu, gan vienkāršiem ikdienas paradumiem. Kādēļ tas tā ir? Vai tiešām ideālā partnera meklējumu vietā mēs izvēlamies vienkāršāko veidu – ņemam ciet to, kurš pagadās, un tad veidojam pēc saviem ieskatiem? Kādas ir tās lietas, ko sievietes vēlas izmainīt vīriešos? Un, ko par to saka paši vīrieši? Par to šoreiz…

5 populārākās lietas, ko sievietes grib mainīt savos vīriešos
Vīrieša ģērbšanās stils. 80 % sieviešu iejaucoties sava vīrieša garderobes veidošanā. Protams, labi, ja tu piedāvā savu palīdzību šajā jautājumā, taču, pirms nopietni iejaucies, painteresējies, vai tas tiešām ir jautājums! Varbūt ar vīrieša garderobi viss ir vislabākajā kārtībā – viņam ir savs stils, ko tev atliek vien respektēt! Un liela daļa vīriešu tik tiešām paši daudz labāk saprot, kas viņiem piestāv, kas nē un līdz ar to – ko vilkt mugurā un, ko nē. Protams, vīrietis priecāsies, ja izrādīsi interesi par viņu un viņa garderobi, kā arī izteiksi savu viedokli, taču nereti sievietēm šķiet, ka modes lauciņš ir viņu stiprā puse un sākas vīrieša garderobes pilnīga kritizēšana un vēlēšanās mainīt par labu savai gaumei un ieskatiem…

Arvīds, 32 gadi: „Mana bijusī draudzene mūžīgi kritizēja mani par to, ko velku mugurā. Ja attiecību sākumā vēl viņā puslīdz ieklausījos, tad drīz vien sapratu, ka viņa to dara nevis tādēļ, ka viņai nepatīk mana izvēle, bet gan vairāk tādēļ, lai parādītu cik labi viņa orientējas modes lietās. Man pašam, ja godīgi, mode kā tāda ir vienaldzīga, izvēloties sev apģērbu, es ņemu vērā ērtības faktoru un to, kas man piestāv un, kas nē. Līdz šīm attiecībām nekad neviena mani nebija kritizējusi un arī tagad, pēc šīm attiecībām, nekritizē. No tā es secinu, ka manai bijušajai draudzenei vienkārši bija slimīga vēlme kontrolēt mani caur manu ģērbšanās stilu, tādējādi parādot, ka viņa šajā jomā ir pārāka…”

Vīrieša ēšanas paradumi. Otra populārākā lieta, ko sievietēm tā vien gribas mainīt savos vīriešos. Valdošais ir uzskats, ka vīrieši ir tie, kuri ēd nepareizi, neveselīgi un kā tik vēl ne, turklāt, sievietes, protams, ir tās, kuras zina visu par pareizu un veselīgu ēšanu! Taču, vai vienmēr tā ir patiesība? Turklāt, sievietes nereti piemirst faktu, ka vīrieši nebūt tik ļoti nesatraucas par savu svaru un citām, ar veselību saistītām lietām. Jā, tas ir apsveicami, ja esi nolēmusi pievērst savu vīrieti veselīgākam dzīvessveidam, runājot tieši par ēšanu, taču to var darīt gana daudz citos, neuzkrītošākos veidos, nevis uzreiz ķerties pie kritizēšanas taktikas!

Modris, 29 gadi: „Ciest nevaru to savas draudzenes super nosodošo skatienu, kad es kārtējo reizi kādā ēstuvē, kā piedevu gaļas ēdienam, izvēlos kartupeļus frī, nevis rīsus vai griķus, vai ko tur vēl! Viņas skatiens tajā brīdī ir tāds, ka man rodas sajūta – esmu pastrādājis kādu noziegumu… Esmu simtprocentīgi pārliecināts, ka arī viņa ar gardu muti notiesātu tos frī kartupeļus, bet viņa to nevar atļauties, jo to vien dara, kā sludina veselīgas ēšanas visādus domu graudus un tik traki satraucas par visu neveselīgo pārtiku. Lai gan izskatās viņa vienkārši lieliski un mierīgi varētu ēst ne tos frī vien!”

Vīrieša draugi. Šī ir viena no riskantākajām, taču tik un tā populārākajām lietām, ko sievietes grib izmainīt savos vīriešos. Sievietes nereti uzskata, ka tie un tie draugi nav gana labi, tie samaitā viņas vīrieti, vai aizņem pārlieku daudz vīrieša brīvā laika. Ja, piemēram, sieviete uzzina, ka kāds vīrieša draugs krāpj savu draudzeni, tad viņu pārņem beiles, ka arī viņas vīrietis padosies šim kārdinājumam utt. Taču fakts, ko sievietes parasti aizmirst – draugi vīrietim ir bijuši pirms viņas un būs arī pēc viņas… Būtu naivi domāt un cerēt, ka varēsi savu vīrieti dabūt vienīgi sev, ka tev nebūs viņš jādala ar viņa draugiem. Tā tas dzīvē parasti nenotiek. Un, ja arī notiek, tad labi tas tāpat nebeidzas – laimīgāks nekļūs ne vīrietis, ne tu pati. Vislabākos bonusa punktus izpelnīsies tieši tad, kad mēģināsi šos draugus pieņemt tādus, kādi tie ir, un arī sadraudzēties ar vieņiem, jo līdz ar vīrieti, arī šie draugi, savā ziņā, kļūst par tavas dzīves sastāvdaļu.

Valdis, 36 gadi: „Man reiz bija draudzene, kas taisīja totālas histērijas un skandālus, kad runa bija par maniem draugiem. Viņa vienmēr uzskatīja, ka šie draugi ir slikti, ka tie samaitā mani, ka visi pasākumi, uz kuriem es ar vieņiem dodos, ir domāti, lai mani no viņas aizvilinātu utt. Tas bija neizturami, vēl jo vairāk tādēļ, ka tam visam nebija pamata! Man taču ir sava galva uz pleciem, savas domas un viedoklis par dzīvi un tajā notiekošo! Kas par to, ka mani draugi ir brīvi vīrieši un izklaides pasākumos skatās uz meitenēm? Ja man ir draudzene, tad es tajā nepiedalos un punkts! Man ir sava nostāja un savs vārds, ko varu pateikt un ko mani draugi respektē. Tādēļ jau tie ir mani draugi. Un, starp citu, šie draugi, atšķirībā no histēriskās draudzenes man ir vēl arvien. ”

Vīrieša hobiji un vaļasprieki. Šajā jautājumā sievietes bieži vien vīrieša hobijus grib mainīt sev par labu – nereti pat pievērst vīrieti saviem hobijiem, lai tiem varētu nodoties kopā. Taču ir arī situācijas, ka sievietes principā neatzīst sava vīrieša hobijus, jo tie, piemēram, aizņem pārāk daudz vīrieša brīvā laika, naudas, vai domu utt. Taču šeit ļoti būtiski ir atcerēties, ka hobijs, jeb vaļasprieks, ir nepieciešams absolūti jebkuram cilvēkam, jo šādas, sirdij tuvas lietas, ne vien bagātina dzīvi, ļauj padarīt to aizraujošāku, ļauj izrauties no rutīnas, bet arī gluži vienākārši ļauj atslēgties no visām problēmām, pabūt divatā ar sevi, kas mūsdienu steigā ir pat ļoti nepieciešams. Turklāt bieži vien sievietes atsakās domāt salīdzinošās kategorijās – nereti viņu pašu hobiji, kaut vai tā pati iepirkšanās, patērē krietni daudz gan naudas, gan laika. Un, kas vēl ir svarīgi – sievietes aizmirst vecu veco patiesību – jo kaislīgāk vīrietis nododas savam hobijam, jo drošāk sieviete var viņam uzicēties, jo šim vīrietim vienkārši fiziski neatliks laika fantazēt par citām sievietēm…

Toms, 34 gadi: „Mans hobijs nav diez ko orģināls, taču sirdij ļoti tuvs un mīļš – tā ir makšķerēšana. Tas man no tēva un vectēva. Jā, tas gan ir sezonāls pasākums, jo ziemā uz ledus nelienu, bet vasarās gan tas aizņem zināmu daļu mana brīvā laika. Skaidrs, ka manai draudzenei tas diez ko nepatīk. Sevišķi, ja vasaras ir siltas un saulainas, jo tad viņai parasti ir prātā visvisādas citādas aktivitātes, kurām pa vidu maisās un traucē mana makšķerēšana… Es gan uzskatu, ka tur nav ko ņemties – tas taču neprasa nekādus milzu finansiālos ieguldījumus! Laiku, protams, vajag, bet tie parasti ir agri rīti, kad dodos makšķerēt, pa dienu parasti jau esmu atpakaļ, lai gan reizēm ar draugiem saveidojam arī diennakts copes. Taču draudzene nebeidz par to pukstēt un pārmest man, lai gan es taču viņai nepārmetu visas tās meiteņu lietas – šiverēšanu pa veikaliem utt.! ”

Vīrieša sliktie ieradumi. Šī, savukārt, ir pati diskutablākā lieta, ko sievietes grib mainīt savos vīriešos. Protams, ja runa ir par nopietniem sliktajiem ieradumiem, vai pat par atkarībām, ir skaidrs, ka cilvēkam ir jāpalīdz tās pārvarēt un mainīt savu dzīvi. Taču nereti sievietes uztraucas par dažādām, it kā, ne tik būtiskām lietām. Piemēram, tā pati smēķēšana – pamatā jau tā ir katra cilvēka paša griba un izvēle, turklāt attiecības sākot jau parasti ir zināms, vai otrs smēķē, vai nē. Ja attiecības ar smēķētāju nav pieņemamams, tad varbūt labāk arī nevajag tās uzsākt ar domu – gan jau viņš atmetīs! Var nākties smagi vilties! Taču vistrakāk ir uzstādīt ultimātu – vai nu es vai…(smēķēšana, alkohols utt.)! Arī šajā gadījumā bieži vien pārsvaru var gūt nelāgais ieradums. Turklāt, sievietēm der atcerēties, ka neviens nav ideāls, arī mēs pašas nē…

Gundars, 30 gadi: „Mans nelāgais ieradums ir smēķēšana. Esmu ar to cīnījies un metis nost, taču bez panākumiem – darbs un stresa pilnā ikdiena dara savu. Kad iepazinos ar Zani, uzreiz viņai skaidri un gaiši darīju zināmu, ka esmu smēķētājs. Viņa ar to bija mierā un apgalvoja, ka tā nav problēma. Tā nu mūsu attiecības attīstījās, līdz sākām dzīvot kopā. Tad arī sākās Zanes pretenzijas pret manu nelāgo ieradumu un cenšanās to iznīdēt. Protams, es nesmēķēju telpās, taču skaidrs, ka drēbes, ko ikdienā valkāju, piesūcas ar cigarešu aromātu, es pats arī nedaudz piesūcos ar to. Kopā dzīvojot tas viss kļūst uzkrītošāk. Taču Zanes kļūda bija tā, ka viņa nemēģināja man palīdzēt normālā veidā, bet uzreiz visu nostādīja tā kategoriski – ja gribi pīpē, bet nedari to vismaz trīs stundas pirms nāc mājās utt.! Mani, kā vīrieti, tas, protams, tikai uzvilka un ar laiku sapratu, ka sāku smēķēt par spīti viņai un viņas nepatikai. Man bija tāda kā škrobe par to, ka viņa mani nesaprot un arī par to, ka pati sākotnēji apgalvoja, ka tā viņai nav problēma… Mūsu attiecības izjuka, taču, protams, ne jau tikai dēļ šī mana sliktā ieraduma. ”

Ir vēl daudzas citas
Šoreiz aplūkotās lietas, ko mēs, sievietes, nereti cenšamies izmainīt savos vīriešos, ir tikai dažas, populārākās no tām visām, kas vispār eksistē vīrieša un sievietes attiecībās. Katrai sievietei šīs lietas var būt savas un katrās attiecībās tās ir citas. Taču viens ir skaidrs – mēs gribam izmainīt savus vīriešus, padarīt tos tuvākus savam iedomātajam, varbūt idealizētajam tēlam. Citas to dara uzstājīgāk, citas mazāk uzstājīgi. Protams, arī vīrieši bieži vien rīkojas līdzīgi, taču tas jau ir cits stāsts… Galvenais – lai kādas arī nebūtu dzīves piespēlētās situācijas, satikšanās un attiecības, ir jāņem vērā viens – ar kategorisku un uzstājīgu attieksmi reti var panākt daudz un visbiežāk nevar panākt neko. Varbūt vairāk ir vērts padomāt par tā saucamo pielāgošanos, jeb pieslīpēšanos viens otram, jo vai tad tas tomēr nav pamats harmoniskām attiecībām?

12 komentārs
 1. Nu nevar nevienu izmainīt… žēl, ka tik daudz sieviešu to tomēr cenšās izdarīt… Tā tās attiecības arī pajūk!

 2. Ha, hā, nu čaļi jau arī dažkārt grib izmainīt savas meitenes, viņiem nepatīk kāds no mūsu iemīļotajiem apģērba gabaliem, vai mūžīgais – nu vari tak` ātrāk utt. 😀

 3. Kaads marss, kaada veneera??? Dievs radiija…..
  Par marsu un veneeru….tas lai cilveeks saprastu, ka buutnes ir atskiriigas viena no otras-kaads to veel nav sapratis.
  Kaa ariii …ja gribi izmainiit pasauli-saac ar sevi-izmainies pati.

 4. Te jau ir tāda ironija par to, ka sievietes grib mainīt vīriešus, bet aizmirst, ka pašas nav perfektas! UN neviens nevienam nepieder, lai varētu kaut ko mainīt!

 5. Sievietēm laiks saprast, ka vieglāk ir atrast citu vīrieti nekā mainīt esošo. Nu nevajag grābt ciet pirmo, kas patrāpās pa ceļam ar devīzi – izmainīši, gan jau kaut kam derēs. Velti tērēsiet gan savu laiku, gan veselību.

 6. Nevienu no rakstā nosauktajām lietām neesmu pārmetusi saviem vīriešiem. Tas viss licies sīkums. Un, manuprāt, tas ir stereotips, ka un ko sievietes grib mainīt. Praksē jāsastopas ar daudz skarbākām lietām – vienaldzība, necieņa, rupjība, slinkums, meli… Attiecības uzsākot, uzreiz sev jāpasaka, ka necentīsies otru mainīt, vai nu pieņem tādu, kāds ir, vai ej tālāk.
  Piekrītu Gucim.

 7. visas šīs iepriekš uzskaitītās lietas, kuras sievietes vēlas izmainīt, manā skatījumā ir milzīgs bullshits!! ne reizi pat neesmu iedomājusies, ka par kādu no lietām varētu pārmest vai censties savu vīrieti izmaiņit.. [tie ēšanas paradumi jau nu ir izcili debils piemērs!]
  es laikam esmu eņģelis! :D:D
  vienīgais, kas man nepatīk, bet ko kad sanāk, pieminu, ir mana vīrieša idiotiskā košļenes košļāšana. viņš to šausmīgi čāpstina, un tas man tā kā itkā būtu nobraukusi ar nagiem pa stiklu..fui. bet viss pārējais – bāc, lai taču ģērbjas kā grib, vai arī lai taču iet ar draugiem. arī es eju ar savām meitenēm, un meitenes ir pat reizēm daudz vaļīgākas kā vīrieši.
  nē,nu un tas par hobiju jau nu vispār……pff…….

 8. Nu lūk… un te nu sākas – vīrieši no Marsa un sievietes no Venēras… problēma būs tik ilgi, kamēr tiks uzsvērta šī aplamā nepatiesība. Tiklīdz tiks apjēgts, ka esam pilnīgi un galīgi vienādi – problēmas tiks atrisinātas ātrāk. Mēs esam visi no planētas Zeme, visvienkāršākā patiesība, bet sievietēm jau patīk dažreiz taisīt problēmu, kur galīgi varētu bez tās iztikt 🙂

 9. Nu nezinu… ja godiigi, man ir bijuši gadījumu, kad totāli riebjas puiša draugi un esmu meģinājusi puisi no tiem “aizvilkt”… Man bija sajuuta, ka viņi viņu degradē! Un par to ēšanu – arī ir bijis tā, ka gribas pievērst viņu veselīgākam dzīvesveidam… Man šķiet- sievietēm vienkārši ir grūti atzīt, ka gribam reizēm šīs lietas izmainīt… Un MEITENE_ZELTENE —> tavs piemērs par košļājamo gumiju, manuprāt, ir pat ļoti bērnišķīgs !

 10. Mani, piemēram, kaitina tas, ka mans vīrietis nevis ēd, bet rij. Nu kur Tev ir jāsteidzas-es vienmēr saku!?Strebj to karsto zupu tik skaļi un ātri, ka beigās pilnīgi nosvīdis!Nu gribas to izskaust!

 11. Pilnīgas muļķības. vajag izmainiit…kātad ka vajag, tikai ne vīriešus bet sievietes.
  nevienu nevajag izmainiit, līdz ko vīrietis s nojautīs,, ka kāds grib viņu izmainīt viss pajuks, sievietes!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.