5 ieteikumi, lai pirmssvētku iepirkšanās NEIZTUKŠO maciņu pavisam

Straujiem soļiem tuvojas svētku laiks un līdz ar to svētku nešķiramie pavadoņi – pirmssvētku tēriņi. Domājams, teju katra sieviete varētu atzīt, ka vismaz reizi ir kļuvusi par Ziemassvētku iepirkšanās drudža upuri – dāvanas tiek gādātas pēdējā brīdī, un beigu beigās attopies ar tukšu maciņu un veselu kaudzi lietu, bez kurām varēji iztikt. Piedevām līdz ar svētku drudzi zudusi arī Ziemassvētku noskaņa un miers. Kā no tā izvairīties? Kā nekļūt par pirmssvētku drudža upuri? 

IZVEIDO SARAKSTU.
Impulsīva iepirkšanās pirmssvētku laikā ir bīstama. Pat, ja iepirkšanās ar sarakstu rokās Tev šķiet garlaicīga un nevajadzīga, izveido apdāvināmo listi. Tas ir pirmais solis veiksmīgā cīņā ar svētku iepirkšanās drudzi. Pirmssvētku laikā saraksts būs ne tikai palīgs, kas ļaus neaizmirst nevienu apdāvināmo, bet arī tas, kas veikalā palīdzēs turēties pretī kārdinājumam iegādāties it visu. Sarakstā iekļauj visus, ko plāno apdāvināt, ieskaitot tās personas, kuru dāvanas pati dēvē par „simboliskām”, jo tieši nelielās dāvaniņas parasti sastāda lielu daļu tēriņu. Apdomā, kādā naudas summā būtu nepieciešams iekļauties un arī to laicīgi atzīmē sarakstā. Sarakstu veido nesteidzīgi un pārdomāti, jo tikai tad, ja izveidosi gana kvalitatīvu sarakstu, lai spētu veikalā no tā nenovirzīties, būsi pasargājusi maciņu no pēcsvētku tukšuma.

VEIC IZPĒTI INTERNETĀ.
Neaizmirsti par interneta piedāvātajām iespējām. Nereti, izmantojot virtuālo precu piedāvājumu, iespējams ietaupīt ievērojamas naudas summas. Pēc dāvanu saraksta izveides apdomā, kuras preces varētu izdevīgāk iegādāties internetā. Apseko vairākus interneta veikalus pirms pirkumus veic. Ja esi lēmusi par labu dāvanu pirkšanai internetā, aiztaupi sev pēdējā brīža stresu un iepirkumus veic laicīgi, rēķinoties ar to, ka svētkos pasts ir noslogots un piegādes laiks var būt ilgāks nekā parasti.

KREDĪTKARTĒM NĒ!
Ja interneta veikalu vietā priekšroku tomēr dod īstajiem iepirkšanās centriem, dodoties uz veikaliem, ņem līdzi skaidru naudu. Tas taču jau sen ir pierādīts, ka iespēja pārtērēties, lietojot kredītkarti, ir daudz lielāka, nekā maksājot skaidrā. Tas skaidrojams ar pavisam vienkāršu aspektu – banknošu skaita mazināšanās maciņā daudz efektīvāk un operatīvāk nostrādā uz psihi, nekā baisi mazs konta atlikums, kas piedevām parasti piedevām tiek konstatēts tikai tad, kad atpakaļceļa vairs nav un svētkiem atvēlētie līdzekļi jau pārtērēti.

SVĒTKU ATLAIDES – PAR UN PRET.
Svētku atlaides veikalos neapšaubāmi ir lielisks veids, kā ietaupīt līdzekļus, tomēr neaizmirsti, ka visas atlaides tiek veidotas ar mērķi klientam radīt taupīšanas ilūziju, mudinot nopirkt vairāk nekā nepieciešams. Atceries – tas, ka piedāvājums ir izdevīgs, nebūt nenozīmē, ka Tev tas obligāti jāizmanto! Atceries, ka savus mīļos pazīsti pati pazīsti vislabāk un visticamāk nesteidzīgi izdomātās dāvanas būs daudz veiksmīgāks lēmums nekā spontānās, Ziemassvētku buma radītās idejas.

NEGLORIFICĒ IEPIRKŠANOS!
Nenoliedzami dāvināšana un dāvanu saņemšana ir patīkams process, tomēr neaizmirsti, ka tas svētkos nav galvenais. Nav jācenšas atrast grandiozākās dāvanas, jo patiesībā, lai arī cik banāli tas neizklausītos, dāvanu lielāko vērtību rada dāvinātāja rūpes un sirds siltums. Nenovērtē par zemu senseno izteicienu, ka galvenais, lai dāvana nāktu no sirds! Dāvanai jāparāda tas, ka Tev apdāvināmais cilvēks rūp un Tu vēlies viņu iepriecināt, nevis tas, ka vari atļauties nopirkt dārgākās lietas. Ja apdāvināmais cilvēks patiešām ir Tavu rūpju vērts, viņš novērtēs arī simbolisku dāvaniņu.
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.