Pašdarināti svētku rotājumi jebkurai gaumei un interjeram

https://www.istockphoto.com/

Tuvojoties ziemassvētku laikam, daudzi no mums steidzas uz veikalu pēc jaunām, krāšņām un it kā svētku sajūtu raisošām dekorācijām, lampiņu virtenēm, dažāda izmēra rūķiem un citas atbilstošas atribūtikas. Tomēr vai esi ieskatījies savos pērnā gada svētku dekorāciju krājumos? Iespējams tev nemaz nav nepieciešamas jaunas eglīšu mantiņas vai kārtējais galda dekors, ja vien būsi nedaudz radošs un kādu vakaru spēsi veltīt īstas svētku sajūtas radīšanai. Kāpēc gan neietaupīt laiku un līdzekļus, pagatavojot svētku dekorācijas pašam? Materiāli ir visur tev apkārt, atliek vien tos pareizi pielietot!

Lūk 6 vienkārši, bet ne mazāk skaisti ziemassvētku rotājumi, kurus vari izgatavot pats!

1.Dabas materiāli

Latvijas daba mūs ir apveltījusi ar tās dažādību un čiekuru pilniem mežiem. Izmanto tos! Eglītē vari karināt dažāda izmēra čiekurus – egļu, priežu, lapegļu. Ja vēlies, vari tos pirms tam nopūst ar zelta, sudraba vai baltu krāsu, lai tie vairāk izceltos. Čiekurus vari izmantot arī adventes vainagā, ar karsto līmi piestiprinot pie dāvanām vai veidojot galda kompozīcijas ar svecēm. Ja pastaigājoties pa mežu gadās kāds čiekuru pilns egles vai priedes zars, ieliec to vāzē un tev ir gatavs svētku dekors. Eglīšu rotājumus var izveidot arī no salmiem, dažādiem sīkiem kociņiem vai pat sūnām. Adventes vainagu vari rotāt ar bērza tāsīm, rudenī salasītām zīlēm un kastaņiem. Ja atrodi kādu alksni, tā zaros ir mazas bumbiņas, kas atgādina čiekurus. Tos vari izmantot gan dekorējot svētku galdu gan izrotājot jau iesaiņotās dāvanas.

2.Papīrs

Šis iespējams ir pats universālākais materiāls, kuru izmantot dekorējot māju pirms ziemassvētkiem. No papīra iespējams izgatavot tik daudz lietu, cik vien iztēle atļauj. Vai atceraties origami mākslu skolas laikos? Šis ir īstais brīdis, kad atsaukt to atmiņā. Variet izlocīt skaistas eglītes, bantītes, zvaigznītes, kā arī kastītes nelielām ziemassvētku dāvanām un pavisam vienkāršas, tomēr glītas sniegpārsliņas, kuras pielīmēt pie logiem. Papīrs ir salīdzinoši lēts un visiem pieejams materiāls, turklāt to iespējams iegādāties visdažādākajās krāsās un tekstūrās, bet nebēdājiet, ja jūsu mājās atrodas tikai parastais, baltais biroja papīrs, arī tas spēj radīt skaistus dekorus.

3.Diedziņi, lentītes, bantītes

Šo elementu variet izmantot ne tikai dāvanu saiņošanā, bet arī svētku dekorāciju izgatavošanā. No džutas auduma, gandrīz tāda paša materiāla no kā izgatavoti kartupeļu maisi, variet sasiet lielākas vai mazākas bantītes, kuras iekarināt eglītē vai izveidot bantīšu virteni, ko piestiprināt pie aizkariem. Satīna lentītes variet apsiet ap glāzēm, kuras novietosiet uz svētku galda, svečturiem, pat krēslu atzveltnēm, nerunājot jau par dāvanu iesaiņošanu. Satīna lentīte glīti izskatīsies pie jebkura dāvanu papīra un uzreiz norādīs uz to, ka dāvinātājs ir īpaši padomājis par dāvanas iesaiņojumu. Krāsainas dzijas un diegus variet aptīt ap kociņiem, kurus iekārt eglītē, ap adventes vainaga pamatni, kā arī notamborēt vai noadīt eglīšu rotājumus, ja vien protiet šo rokdarbu mākslu. Izmantojot diegu un PVA līmi, variet uztaisīt eglītē karināmas bumbas vai šādās bumbās ievietot lampiņas, tādā veidā pārvēršot arī par gaismiņu virteni.

4.Žāvēti augļi un rieksti

Jūs noteikti veikalu plauktos pie adventes vainagu izgatavošanas materiāliem esat redzējuši kaltētas apelsīnu šķēlītes, zeltainus valriekstus vai citas, it kā ēdamas lietas. To visu variet mājās pagatavot paši! Apelsīnu šķēlītes lieliski atsvaidzinās adventes vainagu, kā arī koši izskatīsies iekārtas eglītē. Nelobītus valriekstus un lazdu riekstu arī variet pielīmēt pie adventes vainaga vai cita svētku dekora. No valriekstiem variet veidot virtenes vai mazus rūķīšus. Tie skaisti izskatīsies arī sabērti caurspīdīgā traukā, kurā pirms tam ieliktas smalkās led gaismiņas, kuras darbināmas uz baterijām. Svētku dekoros variet izmantot arī citas ēdamas lietas, piemēram, mežrozīšu augļus vai mazos, sarkanos pipariņus. Tipisks ziemassvētku rotājums ir arī kanēļa standziņa, kuru var pielietot dažāda veida svētku dekoros.

5.Auduma atgriezumi

Varbūt mājās ir atrodami auduma gabaliņi ziemassvētku tradicionālajās krāsās – sarkanajā, baltajā, melnajā un zaļā? Ja tā, tad meklējiet šķēres, diegu un adatu. Variet izgriezt dažāda izmēra aplīšus, kvadrātiņus vai trijstūrīšus, savienot tos virtenē un svētku dekors ir gatavs. Tikpat labi šo audumu gabaliņus variet aptīt ap tām ziemassvētku eglīšu bumbiņām, kuras jums jau ir, bet nedaudz prasītos atsvaidzināt. Ja kaut nedaudz mākiet rīkoties ar adatu un diegu, variet sašūt zābaciņus vai maisiņus. No auduma variet veidot cepurītes čiekuru rūķīšiem, aptīt adventes vainagu vai pat iesaiņot dāvanas! Galvenais, lai audums nebūtu pārāk plāns, ļoti irstošs un nebūtu netīrs vai bojāts.

6.Koka paletes un citi kokmateriāli

Palete iespējams ir viens no populārākajiem materiāliem, kuru izmantot ne tikai vienkāršām dārza mēbelēm, puķu kastēm un citiem dārza priekšmetiem, bet arī dažādu svētku rotājumu pagatavošanā. Nozāģējiet paletei malas un iegūsiet eglīti, kuru izrotāt ar lampiņām un novietot ārā pie mājas. Tāpat variet izveidot arī apaļu formu, iegūstot eglīšu bumbiņu. Uz paletēm variet uzzīmēt sniegavīrus, salavečus, rūķus. No koka paletēm variet izgatavot arī kastes, kurās ievietot citus dabas materiālus, piemēram, egļu zarus. Šauri koka dēlīši lieliski noderēs koka laternām, improvizētām ragaviņām vai koka zvaigznēm un rāmīšiem. Nedaudz grūtām iegūstamas būs koka ripas dažādos diametros, tomēr jums noteikti ir kāds paziņa, kas palīdzētu ko tādu iegūt. Koka ripiņas varēsiet izmantot gan kā galda dekorus, uz kuriem novietot svečturus vai uz lielākām ripām varēsiet izvietot egļu vai priežu zarus, čiekurus, izveidojot adventes dekoru.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.