Vīriešu izskata trūkumi sieviešu acīs II

Raksta pirmo daļu vari lasīt publikācijā Vīriešu izskata trūkumi sieviešu acīs

Turpinām iesākto tēmu par vīriešu paskata problemātikām mūs t. i. sieviešu acīs!

Varbūt līdz šim nebiji par to domājusi, tomēr, ir sievietes, kurām lietišķās etiķetes un ģērbšanās stila kļūdas vīrieša garderobē var sacelt pamatīgu vētru tējas glāzē.

Anda, 30 gadi, juriste: „Tracina, ka vīrieši neprot nēsāt uzvalku. Manuprāt, ja reiz velk uzvalku, tad tas liecina par viņa darbošanos lietišķā vai biznesa vidē – tātad vīrietis ir vairāk vai mazāk skolots un viņa statuss prasa noteiktu uzvedību. Ja vīrietis ikdienā nēsājot uzvalku nevar apgūt niecīgas teorētiskas zināšanas lietišķajā etiķetē un staigā aizpogājot visas pogas kā zaldāts (!!!), tad jāvelk t-krekls – tam nav pogu! Vēl jauks žests – sabāzt rokas uzvalka bikšu kabatās, vai turēt pildspalvu ārējā krūšu kabatā. Tas tracina, jo izskatās, ka pērtiķis no zoodārza būtu ietērps cilvēku drēbēs. Esmu novērojusi, ka kungs no mazpilsētas, kurš reizi gadā atbrauc uz teātri Rīgā, nez kādēļ šīs nianses zina un savai dāmai kaunu nedara, pat neskatoties uz to, ka viņa foto neliks uz smalku žurnālu vākiem.”

Džineta, 34 gadi, referente ministrijā: „Nepatīk, ka neprot izvēlēties zeķes. Pie melnām kurpēm un biksēm nav jāvelk gaiši brūnas zeķes… un nav jāsēž tā sakrustojot kājas, ka virs šīm nepiemērotajām zeķēm vēl atklājas bālās un spalvainās kājas! Ja patīk tā sēdēt, tad ir jānēsā atbilstoša garuma zeķes. Un vēl par zeķēm runājot – nepatīk, ja tās velk vaļējās kurpēs. Vīrietis iešļūcenēs vai sandalēs un šortos ar zeķēm nudien nerada patīkamu iespaidu. Tāpat riebjas, ka no nošļukušajām biksēm lien ārā apakšbikses. Ja vēl tā būtu centimetru plata apmale – bet nē!!! Džinsi tiek nēsāti tā, ka staklis beidzas ceļgalu rajonā, attiecīgi jostasvieta ir zemāk par dibena vidusdaļu. Bet kādēļ visiem apkārtējiem jāskatās uz ne pirmā svaiguma apakšbiksēm ar nomazgātu un izbalējušu ābolīšu rakstu? Un diemžēl ar to grēko sen jau no pusaudžu vecuma izauguši vīrieši”.

Eva, 32 gadi, uzņēmēja: „Mani tracina pārāk uzpucēti, kopti vīrieši. Viņš ir nosauļojies, matus taisno ar matu pannu, viņam ir novaksētas visas vietas, nopulēti nagi, pie stilista veidotas uzacis, uz rokas milzīga rokassoma, mugurā kaut kas ultramoderns, man nesaprotams. Manuprāt, tāds vīrietis nemaz neprot priecāties un jūsmot par sievietes skaistumu, bet domā tikai par sevi. Es pat teiktu, ka tas ir skumji. Savā guļamistabā tādu vīrieti es neredzu. Neuzbudina. Tāpat arī man nepatīk vīrieši ar gariem matiem vai balinātām šķipsnām. Esmu novērojusi, ka šis niķis vīriešiem piemetas ap 40 gadu vecumu un manā skatījumā liecina par vecuma marasmu, nevis mēģinājumu  atgriezties jaunībā. ”

Bet sievietes mēdz būt arī samērā pieticīgas vai vienkārši saprātīgas un spēj redzēt vīrieša labo sirdi arī aiz maldinošās jau otro gadu uz vēdera caurās vestes.

Maija, 29 gadi, pasniedzēja: „Godīgi sakot, mani šis jautājums maz interesē, jo neesmu baigā ārējā izskata pētniece. Man vienīgais – lai cilvēkam ir tīri nagi! Te nav runa par darbā sastrādātām rokām, pret kurām izjūtu cieņu, bet vienkārši tīriem  nagiem. Čiest nevaru, ka cilvēks uztaisīs uz tip-top, bet nagi melni!”

Ināra, 56 gadi, priekšniece: „Domāju, ka tā ir sievietes darīšana sakopt savu vīrieti. Sievai ir jādomā par vīra krekliem, izbuktētām biksēm un citām lietām, jo skaties kā gribi, kopā ar vīrieti jau vērtēs arī mani. Tāpēc es pirms katras iziešanas no mājas vēlreiz pārgludinu jau izgludinātos kreklus un jūtos mierīga, ka ar manu vīrieti viss ir vislabākajā kārtībā. Un man nav jādomā par to, kas mani viņā tracinātu. Kādu to veci pašas sev blakus uztaisām un pieļaujam, tāds viņš arī ir. Ja māte savu dēlu nav pienācīgi audzinājusi un izkopusi viņā ģērbšanās un ķermeņa kultūru, tad audzināšanas darbu pārņem tā sieviete, kas tādu „nekādu” vīrieti ir atzinusi sev par labu esam, un tad jau viņai arī vairs nav nekādu morālu tiesību pārmest nevīžību vai neizdarību. Nu, paslavē viņu kādreiz, kad pašam nejauši vai ar piedomāšanu izdodas sakombinēt cienījamu tērpu. Pati redzēsi – nākamreiz jau viņš gribās censties. Taču ja tam nav pacietības, tad arī nebrīnies, ka viss jādara pašai.”

Bieži mūs pašas sievietes pieļaujam, ka vīrieši mūsu klātbūtnē ir nekopti. Ja mūs tas neapmierini, par to ir jāinformē otra puse, taču nedrīkst to darīt kā mamma, jo uz mammas aizrādījumiem jebkurš parasti cenšas reaģēt ar spītīgu turēšanos pretī vai automātisku pakļaušanos bez domāšanas. Iespējams, ka cilvēks pats neapzinās, ka viņa sviedri ir „elpu aizraujoši” un aromāts no mutes sen sūta sveicienus higiēnistam. Bezkaislīga informēšana atvieglos dzīvi kā vienam, tā otram. Arī audzinot dēlus nedrīkst no prāta izlaist, ka veselīga ģērbšanās un ķermeņa kultūras ieaudzināšana, nevis domāšana un rīkošanās viņa vietā, ir mazā vīrieša paša interesēs.

Ja vīrietis ir paviršs un nedaudz apputējis, viņu uzskata par neveiksminieku vai nevīžīgas sievas laulāto draugu, bet tad, ja vīrieša izskats liek sievietei aizdomāties, kurš no viņiem vannas istabā ir pavadījis vairāk laika, zaudējuma gadījumā sieviete visticamāk kopto bikšaini ieskaitās geju rindās. Īsāk sakot – padod tik paēdušai sievietei vīrieti, gan jau viņa pati atradīs, kur piesieties. Dažkārt arī pamatoti.

Saistītie raksti
Vīriešu izskata trūkumi sieviešu acīs

12 komentārs
  1. arī mana pelēkā piektdiena tapa gaiša jo gaiša, nevaru vien beigt tīksmināties par dāmu asprātībām 🙂 🙂 🙂

  2. Oj, Inārai gan nepiekrītu, vīrietim pašam ir jāsaprot pēc kā viņš grib un var izskatīties, mani var vienīgi palūgt iešūt pogu vai, ok, izgludināt kreklu dažreiz, bet būtībā viņam pašam ir jāparūpējas par savu izskatu. Vismaz mans vīrietis ar to lieliski tiek galā!

  3. Murmule, vienkarsi Inara ir nedaudz iz citas paadzes, taja vecuma viriesi vienkarsi ta isti neprot par sevi parupeties, vini vienkarsi ir ta audzinati. Ko sieviete pateiks (pirms daudziem gadiem – mamma, tagad sieva) ta daris. Sobrid nemot vera musu pasu emancipaciju, ari viriesi ir kluvusi neatkarigaki un jau vairak, ka izradas, spej tikt gala ar tik “sarezgitu” lietu ka sevis sakopsanu un sagerbsanos.

  4. Jā, jā, šādi tipiņi ir dzīvē redzēti :)) un man ir gan kolēģis ar nošļukušām biksēm, un viens atkal ar to lielo rokassomu un pulētajiem nagiem!!! Trāpīgi – kas to būtu domājis 🙂 Laikam ir tomēr sievietēm jānēm tā lieta savās rokās!

  5. Kas šito ir sacerējis? Varētu padomāt, ka uzvalkam ir kaut kāds sakars ar izglītības līmeni, he… Nerunājot nemaz par inteliģenci.

  6. nez kā tad ir pa īstam, kāds standarts!?
    -to ko tur dažas lellītes grib, lai tik turpina gribēt (vīr. bez apmatojuma)!
    Kā jābūt, vai to tā nemaz pašas “vissgudrās” nemaz nezinat!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.