Ko VIŅŠ domā par tavu meikapu?

Sievietēm patīk dekoratīvā kosmētika, mēs mīlam visas tās tūbiņas un kārbiņas – ar degošām acīm aplūkojam visus veikalu plauktos pieejamos jaunumus, un ar prieku izmēģinām tos. Par dekoratīvo kosmētiku nereti izdodam lielu naudu, bet sevi mierinām ar domu, ka tas taču ir liela un cēla mērķa – mūsu skaistuma – labā. Un skaistums, kā zināms, prasa upurus, vai ne? Taču ko par to visu domā vīrieši? Kā viņi vērtē sieviešu kāri uz sevis izskaistināšanu ar dekoratīvās kosmētikas palīdzību? Šoreiz espati.lv aptaujāja stiprā dzimuma pārstāvjus un centās izzināt viņu viedokli šajā jautājumā – lasi un uzzini, kas no tā visa sanāca!

Trīs sieviešu – dekoratīvās kosmētikas lietotāju – tipi
Sievietes ir ļoti dažādas – vienas dekoratīvo kosmētiku ir ļoti iemīļojušas, kamēr citas to necieš ne acu galā. Ja apkopotu visas sievietes, un salīdzinātu to dekoratīvās kosmētikas lietošanas paradumus ikdienā, tad pamatā var izdalīt trīs populārākos sieviešu – dekoratīvās kosmētikas lietotāju – tipus. Tie, protams, var neatainot pilnīgi visu sieviešu dekoratīvās kosmētikas lietošanas paradumus, taču pamatā ikvienu sievieti var ierindot kādā no šiem trim tipiem!

Sieviete, kas izgājusi medībās.
Šis ir pirmais sieviešu – kosmētikas lietotāju – tips. Tās ir sievietes, kuras dekoratīvo kosmētiku izmanto, turklāt samērā lielos daudzumos. Un viņas to dara neatkarīgi no tā, vai dodas uz darbu, skolu, veikalu, vai vakara pasākumu. Šīs ir tās sievietes, kas bez dekoratīvās kosmētikas nevar iedomāties savu dzīvi, un kā viņas paša saka – bez grima pat miskasti ārā nenesīšu. Ļaunākais šīs sievietes murgs ir palikšana bez kosmētikas maciņa satura, jo tādā (dabīgā) paskatā taču nevar nevienam acīs rādīties! Taču galvenā pazīme, kas šī tipa sievietes atšķir no citām sava dzimuma pārstāvēm – šīs sievietes lietojot dekoratīvo kosmētiku cenšas izcelt savā izskatā it visu – gan lūpas, gan acis, gan vaigus utt. Rezultātā izskats nevis atstāj gaumīgu iespaidu, bet gan vairāk atgādina teātra izrādes cienīgu grimu. Vīrieši ironizē, ka šīs sievietes ir izgājušas medībās, bet nevar noliegt – paši bieži arī kļūst par šī medījuma upuriem. Otrā rītā gan blakus gultā ierauga pilnīgi citu sievieti, kura izskatās stipri citādāk, kā tā, ar kuru pagājušajā naktī iepazinās…

Sieviete – naturāliste.
Otrais sieviešu – kosmētikas lietotāju – tips. Lai gan to varētu drīzāk dēvēt par kosmētikas nelietotāju tipu. Sievietes – naturālistes ir pārliecinātas kosmētikas nelietotājas. Viņas ir vienaldzīgas pret dekoratīvo kosmētiku un pilnībā ignorē to. Un viņas nevis izskatās tā, it kā nelietotu kosmētiku, bet tik tiešām to nedara. Katrai gan ir savi iemesli un argumenti – viena ir pārliecināta, ka ne jau kosmētika izdaiļo sievieti, cita baidās to lietot, jo nemāk, vēl kādai vienkārši nav laika, un vēl ir arī tādas, kas uzskata, ka kosmētika mums tikai kaitē. Jebkurā gadījumā – rezultāts ir visnotaļ pelēks un nemanāms. Parasti šīs sievietes saplūst ar pārējo ļaužu masu un var teikt – pazūd tajā. Protams, mēs neapgalvojam, ka sieviete – naturāliste izskatās slikti vai sliktāk par pārējām sievietēm, taču reizēm ir situācijas, kad šāda sieviete ar minimālu kosmētikas daudzumu spētu iegūt maksimālu efektu un padarīt sevi daudz redzamāku, košāku un skaistāku. Lai cik interesanti tas nešķistu – vīrieši nav mierā arī ar sievietēm – naturālistēm. Tās viņiem nereti šķiet pārāk pelēkas, pārāk vienkāršas un viņi tās gluži vienkārši nepamana uz to visu sieviešu fona, kas kosmētiku nedaudz, bet tomēr lieto. 

Sieviete, kas kosmētiku lieto gaumīgi un ar mēru.
Un visbeidzot arī trešais sieviešu – kosmētikas lietotāju – tips. Šo tipu varētu dēvēt arī par zelta vidusceļu, vai vienkārši par visveiksmīgāko no visiem sieviešu – kosmētikas lietotāju – tipiem. Tās ir sievietes, kas nevairās no dekoratīvās kosmētikas, jo ļoti labi apzinās tās priekšrocības un spējas padarīt izskatu nevainojamu. Taču tajā pašā laikā šīs sievietes māk kosmētiku lietot tā sakot ar mēru un vienmēr atstāj koptu un gaumīgu iespaidu. Viņas lieliski apzinās, kas vislabāk iederas dienas, kas vakara grima paletē. Vīriešus piesaista šīs sievietes, jo tās izskatās dabiski, bet ne bāli un neizteiksmīgi, kā naturālistes. Protams, nereti vīrieši domā, ka šīs sievietes nemaz dekoratīvo kosmētiku nelieto, jo tā ir uzklāta tik profesionāli, ka to nemaz nevar manīt, bet tajā pašā laikā izskatam tiek piedota nepieciešamā odziņa un vēlamais efekts noteikti ir panākts.

Ko par to visu domā vīrieši?
Balstoties uz iepriekš minētajiem trīs populārākajiem sieviešu – kosmētikas lietotāju – tipiem, espati.lv aptaujāja stiprā dzimuma pārstāvjus un lūdza izteikt savu viedokli par sievietēm un viņu kosmētikas lietošanas vai nelietošanas paradumiem. Un, starp citu, rezultāti ir gana interesanti – lasi tālāk un uzzini!
Linards, 31 gadi: „Mana draudzene lieto kosmētiku, bet dara to ar mēru. Mans galvenais noteikums – lai krāsojas tā, ka nav tas maskas iespaids uz sejas. Viņa tā arī dara un man šāda pieeja arī laikam ir vistuvākā, lai gan nenoliegšu, piemēram, dodoties izklaidēties, viņa mēdz uzkrāsot tādas tumšās acis, ko pati sauc par kaķa acīm, un izskatās ļoti labi. Tāda noslēpumaina un pat pavedinoša. Taču man viņa patīk arī tad, kad nav uzkrāsojusies nemaz, piemēram, no rītiem, tad viņa izskatās vismīļāk un visvairāk pēc manas draudzenes!”
Austris, 29 gadi: „Mani biedē pārāk liela krāsošanās. Man ir bijis sakars ar meitenēm, kas ir samālējušās tā, ka tik tiešām otrā rītā pazīt nevar. Un trakākais ir tas, ka pirms tam jau to atšķirību es neredzu, man pat ļoti patīk kā viņas izskatās, jo es jau nevaru iedomāties, ka tur apakšā ir pavisam cits paskats! Laikam vienkārši neorientējos sieviešu krāsošanās pasaulē. Ja man būtu pastāvīga draudzene, tad gan es laikam gribētu, lai viņa ir pēc iespējas dabīgāka, lai nav n-tās kosmētikas kārtas uz sejas! Drusku jau, protams, var un vajag, lai nav galīgi neizteiksmīgs skats, bet visu ar mēru.”
Māris, 38 gadi: „Man patīk, ja sieviete kopj sevi un tā arī izskatās. Es neatbalstu pilnīgu kosmētikas noliegšanu, jo tādas sievietes parasti izskatās nekoptas un pat nevīžīgas. Ja nu tiešām dabiski ir tik traki skaistas, ka neko nevajag pielabot, tad jā, bet parasti jau tā nav. Man, piemēram, ļoti patīk garas skropstas un izteiksmīgas, lielas acis, kas piesaista uzmanību. Vispār jau visā tajā sieviešu krāsošanās padarīšanā ir sava burvība un, ja viss ir normas robežās, tad vīrietim tur nav ko līst – lai bauda rezultātu!”
Rinalds, 37 gadi: „Man ir viens noteikums, kas attiecas uz sieviešu izskatu – ja man patīk kā viņa izskatās no rīta, tikko pamodusies man blakus un bez jebkādas kosmētikas, tad man viņa patiks arī visos citos veidos. Protams, neatbalstu pārāk lielu mālēšanos, kad seja sāk izskatīties pēc maskas, bet arī pavisam naturālais dzīvesveids man nepatīk. Vasarā, kad ir iedegums, varbūt arī var atļauties nekrāsoties nemaz, bet ziemām man šķiet prasās kaut ko bišķi uzlabot, jo citādi sievietes izskatās ļoti bālas un noskumušas. Man patīk, kad pielabo vien sejas krāsu, drusku pagarina skropstas un lūpas ir maigas, bet ar caurspīdīgu lūpu krāsu noklātas. Tāds dabīgs, bet ne naturālais izskats!”
6 komentāru
  1. Forši runāt par “dabīgu” un “naturālu” skaistumu, kas panākts uzlabojot sejas krāsu ar pūderi, piekrāsojot skropstas utt. Kāds vispār vairs atceras vārda “dabīgs” pirmatnējo nozīmi? 😀 Tā teikt – kas ir, tas ir. Ja nav Dieviņš devis, tad stāvi pie ratiem, nevis mēģini ar kosmētikas palīdzību izskatīties dabīgi 🙂
    Mūsdienās vispār ir zudusi jebkāda dabiskā kārtība. Visi faktori pēc kā senajos laikos tēviņš izvēlējās mātīti, tagad ir mākslīgi pieliekami un uzzīmējami. Un rezultātā rodas brāķis – mūsu jaunā paaudze 🙂

  2. Tad tu tā kā iestājies par to naturālo? Kad jebkādai sevis uzlabošanai metam līkumu?

  3. Madarai tad droši vien ieteicams arī nemazgāties un neskūt ūsas un paduses, jo kas ir dabīgs, tas nav nepiedienīgs…

  4. Madara, dabigs saja gadijuma saprotams ka dabiga izskata! meikaps ir nemanams, bet defekti ir parversti par efektiem 😉

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.