Dabīgi matu kopšanas līdzekļi

Taukaini, sausi un neveselīgi mati mūsdienās ir gandrīz katrai sievietei. Lai tos padarītu veselīgus, stiprus un mirdzošus nav jātērē liela nauda priekš veikalā vai salonā nopērkamajiem ķīmiskajiem līdzekļiem. Šeit talkā var nākt dabīgie matu kopšanas līdzekļi.

Pret matu izkrišanu un blaugznāmlieliski ir dabīgie augu uzlējumi – kliņģerīšu, skuju, dadžu,nātres, kosas, bērzu un papeļu lapu, kumelīšu. Lietot skalošanai. 

Matu stiprināšanai
ņem 1/2l etiķa un 1/2l ūdens. Pievieno 100g nātru drogu un vāra pusstundu.

Maskas taukainiem matiem
1)1

olas dzeltenumu samaisa ar tējkaroti spirta un 1 tējkaroti ūdens. Ieziež pēc mazgāšanas, tur 10 minūtes un tad kārtīgi izskalo.
2) 1 – 2 olas baltuma saputo stingrās putās, kārtīgi iemasē ar to matus un galvas ādu, un atstāj, lai pilnīgi izžūst. Pēc tam izskalo.
3) 2 ēdamkarotes kumelīšu ziedu aplej ar 50ml veroša ūdens, un atstāj 4 stundas nostāvēties. Uzlējumu izkāš, šķidrumam pievieno olas baltumu, un saputo. Pēc mazgāšanas ieziež matos un tur 10 minūtes. Pēc tam kārtīgi izskalo.

Maskas sausiem matiem
1)1

– 2 olas dzeltenumus samaisa ar 1 ēdamkaroti rīcineļļas, ieziež matos un tur 1 – 2 stundas. Tad matus kārtīgi izmazgā.
2) samaisa 20g augu eļļas ar 10g šampūna un tur matos 30 – 60 minūtes. Pēc tam izmazgā un izskalo.

Pret pastiprinātu matu izkrišanu
Ņem 1 ēdamkaroti medus, alvejas sulas, un 1 tējkaroti ķiploki sulas. Šo līdzekli var pagatavot ilgākam laikam un uzglabāt ledusskapī stikla traukā. Pirms lietošanas uz šo daudzumu pievieno vienu olas dzeltenumu. Kārtīgi samaisa, un ieziež galvās ādu. Ap galvu apliek plastmasas maisiņu, dvieli un tur 20 minūtes. Pēc tam matus kārtīgi izmazgā. Labākam efektam matus var skalot ar lauku kosu, kumelīšu un kārtu uzlējumu (uz 1l verdoša ūdens, ņem 3 ēdamkarotes drogu maisījumu un atstāj 30 minūtes ievilkties).

Reizi pa reizei palutini matus ar kādu no šīm receptēm, un tu iegūsi vēlamo rezultātu!

7 komentāru
  1. Es gan kaut kā nenoticēju. Izklausās, ka autore vienkārši apkopojusi dažādas receptes no nezināmiem avotiem, nav nekas par pašas pieredzi vai atsauksmju no sievietēm, kas pašas reāli kaut ko no šī visa būtu izmēģinājušas.

    Un-liela daļa izklausās pēc diezgan nelabi smakojošiem pasākumiem 😀 protams, šajā ziņā autorei nepiesienos 🙂

  2. Esmu mēģinājusi to masku ar olu un rīcineļļu – ļoti laba.Ja kādu laiku palieto, tad mati ne tikai kļūst veselīgāki, bet arī sāk manāmi ātrāk augt.

  3. Zinu, ka sīpoli un ķoploki ir ļoti veselīgi matiem.Tikai smaka gan nav īpaši patīkama

  4. Lai nebūtu smakas no sīpoliem un ķiplokiem, vajag matus izskalot ar atšķaidītu ābolu etiķi.

  5. Vakar izmēģināju masku ar rīcineļļu.Nu man personīgi patika.Domāju, ka kādu laiku palietošu.

  6. Mana māsīca ir friziere. viņa teica, ka šīs maskas nebūtu sliktas, un lai mati nesmirdētu tie jaizskalo ar ābolu etiķi. Vienīgi par to spirtu gan nezin kā ir.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.