VIENKĀRŠI vingrojumi tām, kuras NETIEK uz sporta zāli

Tu esi izmisumā, jo tavā dienas plānā sporta zālei nav vietas vai arī tuvākā pusgada laikā neizdosies atlicināt naudu abonementam? Nebēdā. Ja patiešām tie ir vienīgie aizbildinājumi, mēs varēsim palīdzēt. Slinkums vai pilnīgs riebums pret jebkādām fiziskajām aktivitātēm gan būs jāuzveic pašai, bet, ja ar šīm kaitēm nesirgsti, fizioterapeiti apgalvo, ka šie vingrojumi tev palīdzēs uzturēt fizisko formu.
1.    Nogulies uz muguras, saliec kājas ceļgalos. Pacel gurnus, balstoties uz pēdām. Sasprindzini sēžas muskuļus un šādā stāvoklī paliec 5–10 sekundes, tad atlaid, nenolaižot gurnus. Vingrinājumu atkārto 20 reižu, bet, ja spēj vairāk, skaitu palielini!
1.    Derēs arī klasiskais vēdera preses vingrojums – nogulies uz muguras, saliec kājas, ar plaukstām viegli atbalsti skaustu un 20 reižu nedaudz pacel un nolaid galvu un plecus. Atceries, ka galva ir muguras turpinājums – neļauj zodam skart krūšu kaulu.
1.    Kāju, ar kuru iepriekš tika strādāts, saliec un ar roku satver pie potītes. Papēdi piespied sēžai, gurnus virzot uz priekšu. 2.    Novieto kāju izklupienā – priekšējā kāja saliekta, aizmugurējā iztaisnota. Raugies, lai izklupiena kāja neveido šauru leņķi. Mēģini stiepties tā, it kā kāds spiestu uz iegurni. Izpildi vingrojumu ar katru kāju. Nešūpojies, pārnesot svaru uz priekšējo kāju, jo tā vari traumēt ceļgalu.
Ja kaimiņi nesūdzas, fiziskās formas uzturēšanai vari izmantot arī lecamauklu, bet tā dēvētais riņķis, kā izrādās, nemaz nav tik veselīgs. Tas nelabvēlīgi ietekmē mugurkaulu, precīzāk – starpskriemeļu diskus. Katrā ziņā, ja atradīsi iedvesmu ik dienu mazliet ar sevi pastrādāt, saglabāsi sportisko formu un pie pirmās iespējas varēsi droši palielināt slodzi un gūt patiesi redzamus rezultātus.

12 komentārs
 1. jopcik, Es šitā daru tramvajā ar to dupsi un sasprindzināšanu, zin baigi labi var just efektiņu un palīdz arīdzan, tās 200 reizītes liek just vājās vietas!
  + vēl vēderam ļoti labi der vingrojums: guļot uz muguras ar iztaisnotām kājām uz augšu zīmējot ciparus no 1- … Iedomājies,ka kājas ir pildspalva, ņem un velc gaisā savus skaitlīšus :))

 2. Negribu šeit indi liet, protams, bet es vienreiz troļļukā TO redzēju. Neiedziļinoties detaļās, izskatās amizanti. 🙂 Katrā ziņā, dārgās dāmas, pirms šādās kačāšanās, padomājiet kas jums mugurā :D:D:D

 3. tas dibena sasprindzinasana lidz gan:) bet piem es katru dienu neskaitot parejos vingrojumus kas lidzinas siem visiem,ari atspiezos uz rokam balstoties uz celiem 15-25 reizes un ari apgulos uz muguras balstoties uz rokam atspiezos iztaisnojot rokas ,15 reizes bet nu nekada ipasa efekta nau:( kaut gribas masivakas rocinjas un izteiktaku presiti:)

 4. Eu,es arī vienreiz redzēju,kā meitene kačā dibenu. 😀 Baigi smieklīgi izskatās.Bet vai tad to nevar darīt mājās? xD

 5. Un tie dibena vingrinājumi tiešām palīdz? pēc cik ilga laika var redzēt redzultātus?

 6. Dibenam labs vingrinājums ir apsēsties uz grīdas un virzīties uz priekšu un atpakaļ pa istabu…rezultās garantēts:)

 7. nesaprotu pie presites vngrinajumiem otro, ka iespejams pacelt gurnus, ja ir paceltas auksaa sakrustotas kajas!

 8. Atbilde Nikam: manuprāt, tas ir kas līdzīgs “svecītes” taisīšanai. Vismaz princips ir līdzīgs- kājas gaisā un centies pacelt arī gurnus..

 9. Es tik domaju ko nozime regulari?! Cik biezi drikst izpildit sos vingrinajumus,lai neparcenstos?! 😉 Izvingrojos – sajutas tiklabas,jutos energiska! :))

 10. Regulāri – nozīmē vismaz katru otro dienu. Vai arī katru dienu, piem. kā rīta rosmi – 15 min.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.