Šopings ārzemēs. Ceturtā sērija: Milāna

Milāna iepirkšanās ziņā ir pievilcīga ar to, ka  tieši tur var atrast vislielāko un labāko jauno apģērbu klāstu, ko piedāvā pasaulslaveni modes mākslinieki, no kuriem daudzi pēc tautības ir itāļi. Tur tevi sagaidīs arī plašs aksesuāru un apavu klāsts un īpaši patīkamas cenas (vidēji par 20–25% zemākas). Ja vēlies ietaupīt, pievērs uzmanību jauniem vārdiem, kuri varbūt vēl nav apritē, bet kuru ražotie izstrādājumi ne ar ko neatšķiras no pasaulslaveno dizaineru veikuma, tikai šī produkcija ir daudz lētāka. Agrāk taču tikai retais zināja tādas firmas kā Verri, Clone vai Simultaneous. Doties uz Milānu iepirkties vislabāk janvārī, februārī un jūlijā, kad te ir ievērojamas atlaides gan vidēja līmeņa, gan arī slaveno zīmolu precēm.

Iepirkšanās vietas
Populārākās iepirkšanās ielas, kas atbilst tā saucamajam vidusmēra līmenim, Milānas centrā ir Corso Buenos Aires un Via Torino.  Tajās izvietojušies vairāki H&M veikali, United Colours of Benetton, Diesel, Zara, Bershka, Terra Nova u. c. Jāpiebilst, ka viena zīmola veikali Milānā atrodas uz dažādām ielām, bet piedāvājums ir atšķirīgs, tāpēc, ja iespējams, iegriezies vairākos interesējošā brenda veikalos. Uz šīm ielām atrodami gan aksesuāri, gan apavi (Foot Locker, Bata).

Vidēji augsta cenu līmeņa preces iegādājamas pie Doma – uz Via Dante un Corso Vittoria Emanuele. Tur varēsi iegriezties gan D&G, Diesel, Hugo Boss, gan arī Zara un Intimacy (apakšveļas) veikalos. Vārdu sakot, šeit sastopama dažādība.  Via Dante ir interesanta arī ar to, ka uz šīs ielas bieži vien notiek dažādas interesantas foto un gleznu izstādes. Lielveikals Rinascente atrodas uz Corso Vittoria Emanuele un ir līdzīgs mūsu pašu Stockmann, kur apvienojušies daudzi dažādi veikali vienkopus. Tā darblaiks no plkst. 9.00 līdz 22.00 katru dienu, izņemot svētdienu, kad lielveikals darbu sāk plkst. 10.00.

Augsta līmeņa veikalus, kur iepērkas dažādas pasaules slavenības, atradīsi uz Via Monte Napoleone. Katrā ziņā, ja radīsies vēlme iegriezties arī šajā ielā, tev to neviens nespēs liegt, kaut arī neesi Viktorija Bekhema. Tur varēsi iepazīties ar slaveno itāļu modes mākslinieku (Armani, Versace) piedāvājumu un ne tikai.

Arī bērniem Milānā var atrast interesantas lietas. Vecākiem noteikti vajadzētu ielūkoties bērnu apģērbu veiklos I Pinco Pallino, būsiet patīkami pārsteigti.

Iepirkšanās ciemats Serravalle Designer Outlet
Tas atrodas 85 km no Milānas centra un ir lielākais outlets Eiropā. Tur var ērti nokļūt, braucot ar autobusu, kas taisnā ceļā no Milānas centra aizvizinās tevi līdz outletam. Arī atpakaļ vari nokļūt ar tādu pašu tiešo autobusu uz Milānu. Jārēķinās gan, ka ceļā uz vienu pusi pavadīsi aptuveni stundu, pusotras, bet tas būs tā vērts, ja vēlies par mazākām naudiņām iegādāties slavenu dizaineru un zīmolu preces. Šeit atrodami  aptuveni 200 dažādu veikalu. Piemēram, Versace, Prada, Roberto Cavalli, LIU-JO, Calvin Klein, Miss Sixty, GAS, Diesel u. c. Varētu būt lietderīgi sākumā izdrukāt veikalu karti un saplānot savu iepirkšanās gājienu, jo var izrādīties par maz laika. Outlets ir atvērts arī svētdienās no plkst.10.00 līdz 20.00. Visizdevīgāk šo tirdzniecības vietu apmeklēt februārī, kad cenas samazinātas pat līdz 70%. Starp citu, arī Serravalle pretējā pusē ir grandiozs iepirkšanās centrs. Jāpiebilst, ka outletā dažādas lietas varēsi iegādāties visai ģimenei.


Transports

Vislabāk Milānā pārvietoties ar metro. Metro biļetēm ir dažādi veidi. Vienreizējā biļete par EUR 1 derēs tikai Milānas robežās. Ar šo vienu biļeti 75 minūtes, pazemē izkompostrējot, varēsi braukt ar visu veidu sabiedrisko transportu – tramvaju, autobusu u. c. Ja ir zināms konkrēts veikals, iznākot no metro, piemēram, var pabraukt pāris pieturas ar tramvaju. Ir arī dienas abonements, kas, protams, būs mazliet dārgāks, bet ar to 24 h varēsi braukāt gan ar metro, gan citu sabiedrisko transportu. Ja ir nepieciešamība, var iegādāties arī cita veida braukšanas biļetes, kas domātas ilgākam laikam, bet to varēsi noskaidrot uz vietas. Jāņem vērā, ka Milānā pastāv metro zonas, un, ja gribēsi doties kaut kur tālāk no Milānas centra, var gadīties, ka biļete maksās nevis EUR 1, bet, piemēram, EUR 1,5.

Lasi arī pārējos šīs sērijas rakstus:
Šopings ārzemēs. Pirmā sērija: Berlīne.
Šopings ārzemēs. Otrā sērija: Londona.
Šopings ārzemēs. Trešā sērija: Amsterdama

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.