Braucam uz IKEA!

Pārvācies? Gultas atspere dur mugurā? Nepieciešamas mēbeles bērnistabai? Varbūt vērts apsvērt iespēju doties iepirkties uz IKEA?
Kas ir IKEA?
Šķiet, maz ir tādu, kuri ne reizi nebūtu dzirdējuši par slaveno zviedru starptautisko mājas un interjera preču zīmolu IKEA, kas ar saviem ražojumiem ir slavens visā pasaulē. IKEA koncepcijas pamatā ir plašs piedāvājums, labs dizains un funkcionālas mēbeles par zemām cenām. Lai arī pagaidām nav skaidrs, vai tuvākajā laikā uzņēmums domā paplašināties Baltijas valstu virzienā, arvien vairāk cilvēku no Latvijas izmanto iespēju apmeklēt kaimiņvalstis – Poliju, Somiju vai Zviedriju – un piepildīt savu dzīvojamo telpu ar skandināvu radītājiem konceptiem. Par to, kāpēc vērts doties iepirkties uz IKEA, savā pieredzē dalās portāla espati.lv lasītājas.
Kopumā IKEA mēbeles ir piemērotas ikvienam, bet īpaši tiem, kuri ik pēc laika vēlas mainīt vai atsvaidzināt savu dzīves vidi. Lētās un funkcionālās mēbeles ir viegli kombinējamas gan izmēru, gan krāsu ziņā, tāpat – ja apnīk, vari nomainīt visu telpas interjeru. IKEA ir padomājis arī par to, lai, atvedot mājās savus pirkumus, tu pati tos varētu salikt kopā, jo visām precēm dota ļoti skaidra instrukcija ar attēliem un papildus nepieciešamie instrumenti. Vairākas aptaujātās dāmas lepojas ar to, ka mēbeles spējušas samontēt pašu rokām, bez vīriešu palīdzības. IKEA atradīsi arī dažnedažādus traukus, mājas tekstila izstrādājumus un interjera priekšmetus.
Ar ko sākt?
Pirmām kārtām ir jāsaprot, kas nepieciešams tavam mājoklim un kādi finansiālie līdzekļi ir tavā rīcībā. Izplānotā IKEA braucienā ir vērts doties tikai tad, ja domā iegādāties lielākus pirkumus vienlaikus. Tā, piemēram, ja vēlies pilnībā iekārtot bērna istabu un viesistabu. Naudas jautājumu iespējams risināt dažādi – laikus iekrāt, aizņemties vai bankā noformēt patēriņa kredītu.
Iepazīsties ar sortimentu internetā
Nākamais posms ir izvēlēties galamērķi un saplānot iegādājamo lietu sarakstu. Aptaujātās portāla lasītājas galvenokārt izvēlas Somiju vai Poliju, jo tās ir vistuvākās iepirkšanās vietas. Tāpat kā citos starptautiskos tīklos arī IKEA veikalu izkārtojums un piedāvāto preču sortiments visās valstīs ir praktiski vienāds. Somijas, Zviedrijas un Polijas mājaslapās visa informācija būs tikai attiecīgajā valodā, tāpēc pirms došanās noteikti apmeklē IKEA mājaslapu www.ikea.com, kur informāciju atradīsi sev zināmajās valodās (krievu vai angļu). Virtuālajā vidē varēsi iepazīties ar piedāvājumu, noskatīt sev tīkamāko un izplānot izmaksas un izkārtojumu, jo ir norādītas gan cenas, gan izmēri. Atrodi interesējošu preci, izvēlies krāsu un noteikti pieraksti tās artikulu. Pēc tam šo artikulu vari iekopēt meklētāju logos vai nu www.ikea.fi, vai www.ikea.pl vai www.ikea.se, atkarībā no valsts, uz kuru dosies, un atrast nolūkoto preci. Tādējādi jau uzreiz varēsi noskaidrot precīzu preces cenu. Vislabāk, ja pirkumus, kuri tiks veikti noteikti, izkopēsi vienā dokumentā, klāt pieliekot artikulu un cenu un to visu izdrukājot, tādējādi atslogojot sevi no lieka stresa veikalā.
Plāno naktsmītni un nokļūšanu galapunktā
Pēdējais posms sagatavošanās procesā ir nokļūšanas un transportēšanas plānošana. Visas aptaujātās lasītājas iepirkšanās braucienos ir devušās kopā ar ģimeni vai draugiem, īrējot busiņu. Varbūt šķiet nereāli – atvest galdu, skapi un vēl gultu vienā piegājienā. Tomēr visi, kuri pabijuši IKEA, zina, ka tas ir iespējams, jo mēbeles tiek piedāvātas iegādāties kompakti un ērti pārvietojamos moduļos, kurus, aizbraucot mājās, var ērti salikt. Cena par busiņa nomu dienā – sākot no Ls 30. Konkrētākus piedāvājumus vari meklēt internetā. Papildizmaksās ietilpst benzīns, ēšana un, ja dodaties uz vairākām dienām, arī nakšņošana. Tā, piemēram, degviela uz Varšavu izmaksās aptuveni Ls 120. Lai samazinātu izmaksas, vari uzaicināt doties līdzi draugus, tomēr jārēķinās, ka arī vieta iegādātajām precēm būs jādala uz pusēm. Nedaudz sarežģītāk, bet tuvāk, ir doties uz Somiju, kas ir tikai aptuveni 400 km attālumā no Rīgas. Jārēķinās, ka papildizmaksas veido pārcelšanās ar prāmi no Tallinas uz Helsinkiem. Biļešu cenas ir dažādas. Iespējams iegādāties ģimenes biļeti – 45 eiro turp un atpakaļ. Dārgāk būs, ja izvēlēsies ātro prāmi. Sīkāk par cenām vari uzzināt www.tallink.lv. Portāla lasītājas iesaka dzīvot ārpus Helsinkiem, izīrējot kotedžu, kas ir lētāks variants nekā viesnīca. Tajā var dzīvot vesela ģimene un pēc ilgajām stundām veikalā atgūt spēkus kotedžas saunā vai ezerā. Lai kur arī jūs izvēlētos doties, neaizmirsti paķert līdzi navigācijas iekārtu vai vismaz karti, jo, piemēram, IKEA pie Helsinkiem nav nemaz tik viegli atrast.
Beidzot iepirkšanās!
Apbruņojusies ar sarakstu, bankas karti un apņemšanos, vari doties iekarot milzīgo veikalu, kas loģiski izkārtots vairākās zālēs. Pirmajā telpā varēsi apjūsmot gaumīgi un pārdomāti iekārtotās istabas, virtuves un citas telpas līdz pat pēdējam sīkumam. Ja veikalā esi pirmo reizi – velti laiku, lai vienkārši to izstaigātu, iedvesmotos un saprastu, kas no tā visa tevi uzrunā un ko vēlētos redzēt savā mājoklī. Nākamajā nodaļā vari aplūkot katru priekšmetu atsevišķi un norakstīt preces nosaukumu un kodu uz lapiņām, kas atrodamas visā veikala teritorijā. Turpat iespējams sakomplektēt kādu mēbeli pēc savas gaumes. Tā, piemēram, kāda no lasītājām izveidoja skapi, kas atbilst tieši viņas vajadzībām un ietilpst guļamistabā, tādējādi atbrīvojoties no nevajadzīgajām detaļām un, protams, ieekonomējot naudu. Noteikti pievērs uzmanību informācijai, kas pievienota precei. Ja nesaproti, kas rakstīts, droši jautā veikala darbiniekiem, jo, iespējams, tava noskatītā gulta pašlaik nav uz vietas vai ir pieejama kādā citā veikalā vai noliktavā. Somijas veikalos darbinieki runā angliski, Polijā var mēģināt saprasties krievu valodā. Esot IKEA veikalos, noderēs kaut nelielas valodu zināšanas, tādēļ vai nu pirms došanās pieraksti nepieciešamākos vārdus, vai arī mēģini sarunāt kādu vietējo palīgu. Noteikti jāatceras, ka ļoti svarīgi ir precīzi pierakstīt preces nosaukumu, artikulu un krāsu, lai negadās kā vienai no portāla lasītājām, kura piemīlīga tējas galdiņa vietā mājās pārveda baltu seifu.
Kad esi beigusi izlūkošanu, vari doties uz pēdējo iepirkšanās posmu – milzīgu angāru, kurā pašai pēc pierakstītajiem kodiem ir jāsameklē noskatītās mēbeles un jāieliek ratos. Tālāk atliek tikai ar prieku noraudzīties, kā viens pēc otra, slīdot pa lenti, daudzie pirkumi nokļūst tavā īpašumā.
Noderīgi ieteikumi
Tā kā iepirkšanās ir gana nogurdinoša, jebkurā brīdi vari atvilkt elpu IKEA kafejnīcā, kurā par samērā demokrātiskām cenām var labi iestiprināties. Nebaidies uz veikalu līdzi ņemt bērnus, jo tas ir bērniem draudzīgs. Savu atvasi vari atstāt spēļu istabā, tāpat ir pieejamas zīdaiņu pārģērbšanas telpas. Veikala apmeklējums ir iespēja pašam bērnam izvēlēties mēbeles savai istabai, jo piedāvājums ir gan plašs un interesants. Noteikti ielūkojies kādā no veikala stūriem, kur vienkopus var atrast dažādas ļoti lētas preces, kas iepriekš izmantotas pircēju apskatei vai atdotas atpakaļ. Šeit iespējams par smieklīgi zemām cenām iegādāties, piemēram, dīvānu vai lampu tikai par vienu eiro.
Pievēršoties preču kvalitātei un cenām, portāla lasītājas atzīst, ka lielākoties bijušas apmierinātas ar savu izvēli, jo salīdzinājumā ar Latvijas piedāvājumu IKEA galvenā priekšrocība ir preču kvalitātes atbilstība cenai. Lai arī mēbeļu ražošanā bieži vien tiek izmantoti lēti materiāli, tomēr tu vari būt pārliecināta, ka par izdevīgo cenu iegūsi preci, kas atkarībā no tā, cik intensīvi to lietosi, kalpos vismaz pāris gadu. Un, ja tā apniks, nebūs žēl izmest. Pie mums tādu pašu IKEA preci, tu iegūsi varbūt līdzīgā kvalitātē, bet par daudzreiz augstāku cenu. Turklāt Latvijā izteikti trūkst mēbeļu ar interesantiem un radošiem risinājumiem. Ieguldītie līdzekļi par transportu un uzturēšanos noteikti atmaksājas, uzskata portāla lasītājas. Visas kā viena atzīst, ka, vienreiz apmeklējot IKEA veikalu, tajā gribas atgriezties vēl un vēl, jo kura sieviete gan nevēlas padarīt skaistāku ne tikai sevi, bet arī vidi ap sevi.
Lai veiksmīgi pirkumi!

18 komentārs
 1. Njaaaaaa, visu sito izlasot es sapratu divas lietas – ka IKEA, tas ir baigi forši un noetikti patiktu arī man, bet otra lieta ir tā, ka es nemūžam nekur ar prāmi nepērtos, lai dabūtu mēbeles….laikam tik ļoti liela nepieciešamība pēc tāda izcila stila dizaina man tomēr nav. Un ja par tiem bērniem – kā tad tā somu vai poļu auklīte sapratīs, ka sīkie grib čurāt vai tamlīdzīgi?

 2. Tik drīz pie mums nekā tāda nebūs – IKEA aptuveni pirms gada paziņoja ka atvērt veikalus Baltijas valstis tuvākā laika netaisas. ņemot vērā pašreizejo situāciju pasaules ekonomikā – tuvākais laiks ievilksies uz gadiem 5.
  zemuudenei – nevis baiga nepieciešamiba pec dizaina, bet gan nepieciešamiba pec mebelem. IKEA skaitas letais gals, bet toties tam ir izdevies apvienot viena dizainu/funkcionaliti ar ļoti labu cenu. Tatad ja ir japerk nevis viena tumbačka bet jaiekarto dzivoklis vai pat maja – ir stulbi nebraukt, jo ietaupit var ļoti labi. Bernus gan labak atstat majas – beigas var izradities ka busā tiem vairs nav atlicis vietas 😀

 3. nesen, kad pati skrūvēju plauktiņu no IKEA, sajutos baigi lepnā un pat gribēju sabildēties – bet azarts visu to saskrūvēt bija lielāks par vēlmi tagad pozēt fotogrāfijai 🙂

  ļoti labi, ka te ir uzsvērta informācija par artikuliem – jo baigi traki, ja gaidi, kad tur viss būs smuki salikts un tā arī nopērkams, bet tur – angārs 😀

 4. eh…kā gribas atkal aizbraukt 🙂
  atceros, ka divu dienu laikā – drasējot pa veikalu (12h) sapirkām 90% 3 istabu dzīvoklim un vienmēr bijām pēdējie, kas izgāja no tā veikala 😀

 5. nu bet ja gadījumā kādam vajag vienu plauktiņu, vai gultesveļas komplektu, diezgan ērti un nedārgi to var pasūtīt caur diviem man zināmiem kantorīšiem LV. Viens ir SIA Skaistas lietas (sanāk bišku dārgāk.Viņi ved no Polijas, un tātad cena zlotos jādala ar 3,7) un otrs izdevīgāks variants laikam ir kaut kāds saloniņ Ķengaragā (tur cena zlotots jādala ar 4).Un piegādā aptuveni 2-3 nedēļās. Tākā var ar i pac nekur netraukties, lai dabūtu šitos te IKEA. 🙂

 6. Aizlidojiet liidz Helsinkiem un tad ar noiireetu mashiinu 5min brauciens no lidostas 🙂 Bijaam, izstaigaajaam, bet lai es speciaali triektos uz turieni, lai iepirktos – nu
  nee! Nav jau tur nekas iipash,- taads liels JYSK vien ir 🙂

 7. Tas ertibas.lv ir ****, neviens necel telefonu, atveda pavisam citu preci, lika maksat dargak neka sakuma bija sarunats un vel bija loti rupji. Un tads uzcenojums uzlikts, mazam plauktinam sanaca ka jaamaksaa uz pusi vairak.

 8. Starp citu tā nav taisnība, ka Latvijā trūkst mēbeļu ar interesantiem un radošiem risinājumiem.. Iečeko [cenzēts]amberique.com
  Viņiem ir labs, mūsdienīgs piedāvājums un pie tam, ir arī iespēja pasūtīt ko vien vēlies (piedāvāt savas skices) par saprātīgām cenām un nekur nav jābrauc!

 9. beidz spamot. LV neko taadu kaa IKEA par atbilstoshu cenu neatrast. un JYSK kvalitaate nestaav blakus IKEA. Pameegjini vissleetaako IKEA meebeli salikt vai iedot kaadam tiinim salikt un to pashu izdari ar JYSK meebeli… un peec gada shiis te pashas meebeles izjauc un aizved citur un tad nu uzmini nu, kuru vareesi salikt un viss buus kaa no jauna, un kuru nemaz nevareesi izjaukt.

 10. Ir iespēja nomāt kopā ar šoferi merša busiņu – vieta 7 pasažieriem un lielo piekabi kurā var sakrāmēt līdz 2 tonnām preču, Piektdienas vakarā izbrauc 20 un nākamajā rītā iebraukt Varšavā http://[cenzēts]makro.pl bāzē un kad taisās vaļā IKEA veikals izvēlēties ekspozīcijā un pēc tam savākt noliktavas plauktos. Saliekam preces piekabē un braucam mājās. Izmaksas 180 ls telefons 29621147

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.