Šopings ārzemēs. Trešā sērija: Amsterdama

Rubrikā "Šopings ārzemēs" espati.lv stāsta par populārākajām Eiropas pilsētām, kur doties iepirkties. Iepriekšējās reizēs stāstījām par Berlīni un Londonu. Šodien – par Amsterdamu, kas ir iepirkšanās paradīze tiem, kuri meklē ne tikai interesantu un oriģinālu apģērbu, bet arī skaistus un labus apavus un rotaslietas.

Protams, šeit atrodami gan pasaulslavenu dizaineru apģērbu veikali, gan augsta līmeņa tirdzniecības centri, taču Amsterdama īpaši izceļas arī ar lielākiem un mazākiem veikaliņiem, kas piedāvā izcilu porcelānu un Holandes sieru, vietējo dizaineru darinātus apģērbus. Ir daudz apavu veikalu, kuri pārsteidz ar oriģinālu, interesantu un ne pārmērīgi dārgu piedāvājumu. Pilsētas centrs ir ļoti kompakts, tāpēc viss atrodas sasniedzamā attālumā. Veikali atvērti līdz plkst. 21.00.

Tā kā Amsterdama ir ne tikai dažādu ekskluzīvu dizaina lietu zeme, bet arī brīnumjauka pilsēta, iepirkšanos un pilsētas apskati vari apvienot. Uzsāc savu gājienu vai braucienu (ja izvēlēsies noīrēt velosipēdu), piemēram, Jordaan rajonā, kur pilns ar šaurām ieliņām un 17. gadsimta namiem. Protams, šeit ir arī dažādi interesanti veikaliņi. Tālāk dodies uz deviņām mazajām ieliņām (De Negen Straatjes), kur varēsi gan lieliski iepirkties, gan  ieturēt maltīti. Šī vieta atrodas pāris minūšu attālumā no Dam skvēra. 

Mazliet tālāk atrodas cits iepirkšanās centrs – Albert Cuypmarket. Tas ir lielākais tirgus visā valstī, kurā tirgo visu, sākot no tekstilizstrādājumiem un beidzot pat ar svaigām zivīm. Šeit par tīri pieņemamām cenām var iegādāties unikālus holandiešu priekšmetus, un te varēsi pat pakaulēties.

Ekskluzīvas iepirkšanās vietas

De Negen Straatjes jeb Deviņas ielas – viena no pupulārākajām un šarmantākajām iepirkšanās vietām. Tās ir deviņas paralēlas mazas ieliņas, kas izvietojušās abpus pilsētas kanālam – starp Singel un Prinsengracht – un savstarpēji savienotas ar maziem tiltiņiem, kuru malās var redzēt pieslietus divriteņus, jo šeit ļaudis pārvietojas galvenokārt ar velosipēdiem. Gandrīz katras ēkas pirmajā stāvā ir kāds veikaliņš vai kafejnīca. Te var atrast visu iespējamo, sākot no antikvariātiem, 40. un 50. gadu vintage kleitām (piemēram, Laura Dolls, Wolvenstraat 6-7), interjera lietām (H.J. Van de Kerkhof, Wolvenstraat 9-11, kurš īpaši izceļas ar aizkaru aksesuāriem), dizaina priekšmetiem  (Ozenfant, Huidenstraat 3-5), skaistumkopšanas precēm (Skins Cosmetics, Runstraat 9), konditorejas izstrādājumiem (Pompadour, Huidenstraat 12), beidzot ar brīnišķīgiem siera veikaliem (De Kaaskamer, Runstraat 7). 
Karte un sīkāka informācija: www.theninestreets.com

Metz&Co – ir vairāk nekā simt gadu vecs universālveikals. Tas atrodas Leidsestraat un Keizergracht stūrī, kanāla malā. Šeit īpaši laba apavu izvēle. Gan jāteic, šo veikalu raksturo viens spēcīgs vārds – dārgi. Metz&Co kļuva slavens ar to, ka pārdeva saviem klientiem dizaina priekšmetus, kurus citi ļaudis nemaz nevarēja atļauties. Šodien visi veikali cenšas atstāt iespaidu uz pircējiem ar oriģinālu dizainu, jo dizains ir tas, kam pašlaik tirgū ir vadošā loma. Tieši tāpēc Metz&Co  mēģina saglabāt ambiciozitāti savā izvēlē un piedāvā tādas lietas, ko citos lielveikalos vari neatrast. Vairāk par veikala piedāvājumu uzzini oficiālajā mājaslapā www.metzenco.nl.

Shoebaloo ir viens no pazīstamākajiem Amsterdamas stila apavu veikaliem (PC Hooftstraat 80). Pirmais Shoebaloo tika atvērts pirms nu jau vairāk nekā deviņiem gadiem. Jaunākais veikals, kurā ir izteikti avangardiskāks piedāvājums, atrodas Cornelis Schuytstraat. Leidestraat 10  atradīsi sieviešu apavus, bet Koningsplein 7 – vīriešu. Ieskaties arī mājaslapā www.shoebaloo.nl.

Cornelis Schuytstraat – ekskluzīva iepirkšanās ieliņa, kur mājvietu raduši daudzi Amsterdamas stilīgākie veikaliņi, piemēram, Ennu, Bits and Pieces, Sheila de Vries vakartērpu veikals, Marlies Dekkers apakšveļas veikals (www.marliesdekkers.com). Marlies Dekkers ir otrs nīderlandiešu modes lepnums līdzās Viktor&Rolf apakšveļai un peldkostīmiem. (Starp citu, Viktor&Rolf dibināts Nīderlandē).

Transports
Kopš 26. oktobra uz Amsterdamu lido airBaltic. Vienvirziena biļešu cena, sākot no LVL 38, ieskaitot lidostu nodevas un transakcijas maksu. Tiešos lidojumus no Rīgas uz Amsterdamu airBaltic veic ik dienu visas nedēļas garumā. Lidojumu ilgums ir apmēram 2 stundas un 20 minūtes.

Pati Amsterdama gan jābauda uz divriteņa. Kaut arī tā šķiet salīdzinoši kompakta, gluži kājām nav izstaigājama. Tas arī būs lētāk par sabiedrisko transportu. Braukšanu ar automašīnu pa Amsterdamas centru labāk aizmirst. Pilsētā ir ļoti laba park&ride sistēma, kur par izdevīgu cenu var atstāt automašīnas ārpus centra un vēl saņemt apmaksātu sabiedriskā transporta biļeti vai bezmaksas velosipēdu uz visu dienu. Amsterdamā riteņbraucējs uz ceļa ir absolūts Dievs.


Daži ieteikumi

Ja esi domājusi norēķināties ar kredītkarti, ņem vērā, ka ar to varētu rasties problēmas. Sākumā noskaidro, kuras kredītkartes ir populārākās un atzītākās iepirkšanās vietās. Dzeramnaudas gandrīz vienmēr ir jau iekļautas rēķinos. Runājot par sazināšanās valodu – droši izmanto angļu mēli.

Saistītie raksti:
Šopings ārzemēs. Pirmā sērija: Berlīne
Šopings ārzemēs. Otrā sērija: Londona. 
Šopings ārzemēs. Ceturtā sērija: Milāna.

2 komentāru
  1. No savas pieredzes varu teikt, ka pat tās dāmas, kuras ne pārāk mīl iepirkšanos un nav apmierinātas ar mainstream veikalu piedāvājumu, Amsterdamā sajutīsies kā paradīzē :)) Tie mazie veikaliņi ir vienkārši fantastiski! Smuki mētelīši ar interesantām detaļām, ļoti skaisti un smalki adījumi (nevis lielākoties atrodamie džemperi, kuros izskaties pēc siena kaudzes). Apavi – ļoti labi, interesanti un lētāki kā Rīgā. Protams, kur nu vēl par mazajām bodītēm, kur iegādāties dažādus aksesuārus, mmm 🙂

  2. Ne-paaudzes skirdau uz Amsterdamas iepirkšanās. Es varu apstiprināt, ka tas ir ļoti noderīgs un ērts. Būtībā summu, kas ietaupa. Tā atbrīvo lidojumu. Jā, un saglabājiet. Un kopā ar izskatu maza izmēra atvaļinājumu. O un lidojumi uz Amsterdamu biežāk.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.