Šopings ārzemēs. Otrā sērija: Londona

Rubrikā "Šopings ārzemēs" espati.lv stāsta par populārākajām Eiropas pilsētām, kur doties iepirkties. Pagājušajā reizē stāstījām par Berlīni. Šodien – par Londonu. Atgādinam, ka klāt ir izpārdošanu laiks, kas turpināsies visu janvāra mēnesi. Ja arī nepaspēsi janvārī, tad zini, ka izdevīgi šopinga piedāvājumi citviet Eiropā pieejami visu gadu.

Stāsta Liena, kura pati devusies pēc iepirkumiem uz Londonu.

Kad?
Londonā lielās atlaides ir tad, kad sākas sezonālā izpārdošana – janvāris, jūlija vidus. Uz Londonu vērts doties tieši plašā preču sortimenta un tirdziņu dēļ. Piemēram, Oxford Street ir garākā iepirkšanās iela Eiropā.

Cik daudz naudas vajadzīgs?
Te pat aptuvenu skaitli pateikt nebūs iespējams, jo tas atkarīgs no tā, ko cilvēks meklē – slavenu zīmolu preces vai kaut ko interesantu. Katrā ziņā Londonā nekas nav šausmīgi lēts. Uzskatu, ka jāizmanto iespēja  un jāstaigā pa tirdziņiem. Ja zinu, ko man vajag, un braucu ar mērķi iepirkt tikai šīs lietas, tad rēķinos ar 300–400 latiem. Atlaižu sezonās var iztērēt mazāk naudas.

Iepirkšanās vietas

 • Viena no galvenajām iepirkšanās ielām ir Oxford Street. Veikalu darba laiks no pulksten 10 līdz 18 vai 19. Tur var atrast visus vidēji dārgus zīmolus, bet cenas ir samērā līdzīgas mūsu cenām, tikai sortiments cits. Uz tās pašas ielas atrodas viens no lielākajiem veikaliem Selfridges, kas ir ļoti populārs. Tur var atrast gan pasaules slavenu, gan vietējo angļu modes mākslinieku izstrādājumus. Ja gadās noklīst no galvenā ceļa un ieiet kādā šķērsielā, var atrast dažādu jauno dizaineru veikaliņus.
 • Iepirkšanās iela ir arī Regent Street  – veikals pie veikala. Ieteicams ielūkoties mazajos veikaliņos, kuru skatlogos redzami uzraksti everything must go, final clearance utt. Bieži vien tajos var iegādāties labas lietas par ļoti labām cenām.
 • Marks & Spencer. Mūsu Cubus un Dressman analogs, kvalitāte gan daudz labāka. Šie veikali atrodami daudzviet, arī uz Oxford Street.
 • Camden Town tirgus. Šeit gan jāuzmana maks, jo vide ir diezgan panciska. Ļoti liels tirgus, kurā var iegādāties dažādu amatnieku, juvelieru darinājumus, interesantus  un savdabīgus apģērbus un dažādus Londonas modei raksturīgus aksesuārus. Cenas diezgan samērīgas. Tirgus vidū ir liels ķīniešu restorāns, kur nedēļas nogalēs rosība ir īpaši liela. Ja gribas izbaudīt eksotiku ar pankiem, tad jāiepērkas tieši brīvdienās.
 • Portobello Road Market. Šeit apvienojušies trīs tirgus laukumi. Tas atrodas slavenajā Notinghilā. Te var atrast dažādas interesantas senlietas – gredzenus, auskarus, lampas, statuetes utt. Bet tā ir tikai viena tirgus daļa. Citā daļā var iegādāties lētus apģērbus, bet vēl citā – augļus. Vislabāk uz šiem tirdziņiem doties brīvdienās, tad var atrast visu, ko sirds vēlas.
 • Westfield – tas ir nesen atklāts Eiropas lielākais tirdzniecības centrs Londonas rietumu daļā. Šeit atrodas ne tikai to firmu zīmoli, kas ir orientēti uz sabiedrības vidusšķiru, bet arī ekskluzīvo preču veikali, kuru tirdzniecības centros parasti nav. Vairāk informācijas uk.westfield.com/london.

Transports
Visizdevīgākais transporta veids, lai pārvietotos pa Londonu, viennozīmīgi ir metro. Jānopērk dienas karte, un 24 stundas vari vizinātie kā vien vēlies – ar metro, autobusu, bet tikai noteiktās līnijās, ko iepriekš noskaidro. Ar to pašu karti vakarā vari aizlaist arī uz baļļuku un pēc tam atpakaļ uz viesnīcu, tā kā – gana izdevīgi.

Vairāk informācijas par iepirkšanās vietām un iespējām Londonā izklaidēties, apmesties un ieturēt maltīti, meklē šajās mājaslapās:
http://www.visitlondon.com/
http://www.londontown.com/shopping/
http://www.streetsensation.co.uk/

Ja esi bijusi Londonā, pastāsti – ko tu ieteiktu apmeklēt tām, kuras vēl plāno uz turieni doties!

Nākamajā sērijā – pilsēta ar visoriģinālāko piedāvājumu – Amsterdama.

Lasi arī pārējos šīs sērijas rakstus:
Šopings ārzemēs. Pirmā sērija: Berlīne. 
Šopings ārzemēs. Trešā sērija: Amsterdama. 
Šopings ārzemēs. Ceturtā sērija: Milāna.

6 komentāru
 1. Esmu bijusi Londonā vairākas reizes, taču tās cenrā iepirkusies neesmu ne reizi, jo parasti nebraucu parastā ekskursijā, līdz ar to arī neapmetos centrā. Jāsaka, iepērkoties ārpus centra, “parastajos” rajonus ir daudz izdevīgāk, maunprāt, jo cenas IR zemākas, piedāvājums lielāks un kvalitāte augstāka. Ne tikai iepirkšanās nolūkos no sirds iesaku izbraukt no centra un pastaigāt…tur ir ļoti jauki un skaisti! 🙂
  Lai veicas!

 2. Noteikti der aiziet uz Harrods veikalu, kaut vai tikai acis pamielot (www.harrods.com). Ja brauc ziemā, labāk atstāt īstās kažokādas mēteli mājās, jo Londonā aktīvi darbojas dzīvnieku aizstāvji un pūš uz kažokādām ar krāsu flakoniņiem. Piekrītu, ka ārpus Londonas ir feināka iepirkšanās un par labākām cenām. Londona vairāk piemērota tūrismam- muzeju apmeklējumiem, teātrim utt. Ļoti labi un lēti var iepirkties T.k.maxx veikalos (www.tkmaxx.com). Veikalu tīkls sevi pozicionē ar saukli: big labels.small prices. Zīmolu drēbes pa smieklīgām cenām, piemēram, CK maikas maksā piecas mārciņas. Tur ir viss- sporta aoģērbs, ekskluzīva apakšveļa, aksesuāri, lietas priekš mājas utt. Tiesa, šajos veikalos bieži ir baigais bardaks… Ilgi jāķemmē, lai atrastu ko lādzīgu.

 3. Un galvenais ir atcerēties, ka apģērbu asortiments pat viena zīmola veikalos ir atšķirīgs – kas nav vienā H&M veikalā, tas noteikti atradīsies aiz stūra esošajā H&M vekalā 🙂

 4. Noteikti jāņem vērā, ka Portobello darbojas tikai sestdienās un līdz 5-iem pēcpusdienā. Camdena ir atvērta arī svētdienās, bet arī līdz 5-iem.

 5. es dzivoju Londona jau 2 gadus un piekritu nosauktajam vietam ka labam shopingu vietam,ka ari varetu pielikt vel paris vietas..es ari uzskatu ka Tk Maxx ir verts aizbraukt jo brendi ir labi un kvalitate ari par loti labam cenam..ka ari daudzos rajonos ir shoping centri kuros ir daudz dazadus veikalu kas ir letaki par veikaliem Oxford circus,biezi vien ja ir atlaides tad visos veikalos gandriz vienlaicigi (sadi iepirkumu centri ir piemeram Lewisham un Stratford preti stacijai)
  tapat ari lielais Primark Oxford ielas gala (Marble Arch stacija)ar savam cenam vienmer parsteidz un ir loti liela izvele..
  tapat ari Sports direct ir loti labs sporta precem par labam cenam (lidz pat 60% atlaides no originalcenam)

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.