Kā nenopirkt sliktu mēbeli

Reiz, ieejot kādā kafejnīcā, es kā parasti ar ierastu kustību aptaustīju galda maliņu. Un cilvēks, ar kuru es biju atnācis satikties, sāka smieties un teica: „Uz reiz redzams, ka tu esi galdnieks!” Jā, ir mums mēbeļniekiem tāds profesionālais „kretīnisms” – aptaustīt katras mēbeles kantīti. Kāpēc mēs tā darām? Tāpēc, ka tas ir visvienkāršākais veids, kā noteikt mēbeles kvalitāti. 

Un es, līdzīgi kā mācības The Secret radītāji, esmu gatavs padalīties ar dažiem vienkāršiem paņēmieniem kā nenopirkt sliktu mēbeli.

1) Detaļu maliņas. Aptaustot malas kanti sajūtai ir jābūt patīkamai, tai nav jābūt asai, nelīdzenai. Lētām (nekvalitatīvām) mēbelēm maliņa ir tik plāna, ka grūti to pat saskatīt. Tādas maliņas ātri tiks nolauztas. Uzticama un ilgspēlējoša maliņa ir pat līdz 2 mm bieza, ar eleganti noapaļotu kanti.

2) Rokturi. Protams, ka ir sastopami skaisti un uzticami plastmasas rokturi, bet lētajām mēbelēm tie kā likums ir no plastmasas, neglīti, un ar asām detaļām.

 
3) Durvju viras. Lētais variants ir maza eņģīte. Ražotājs ir ietaupījis uz metāla daudzumu, un saīsinājis jūsu prieku par skapja durvīm kas vienmēr aizvērsies. Salīdzinājumam – normālai virai stiprināšanas urbuma diametrs durvīs ir 3,5 cm, bet mazai virai tas ir tikai 2,6 cm.

                 
Noslēgumā jāatzīst, ka neviens neražo lētas mēbeles, lai krāptu pircēju. Arī lētām mēbelēm vienmēr būs pircējs – vienīgi viņam ir jāapzinās, ka mazāki ieguldījumi ātrāk izsmels savus resursus.
Lai veicas mēbeļu iegādē!

www.moff.lv

 
 
7 komentāru
  1. Gaužām pieticīgi tie padomi. Man šis temats ieinteresēja, bet nu nesagaidīju neko prātīgu. 🙁

  2. Vai tad īstām koka mēbelēm (ne līmētajām) vispār ir tāda maliņa? Šķiet, runa nav par koka mēbelēm.

  3. Jā, koka mēbelēm maliņu nelīmē. Bet arī aptaustot koka mēbeles maliņu sajūtai ir jābūt patīkamai. Ja koka mēbeles virsma ir raupja ar asumiņiem, tas nozīmē, ka virsmas lakojums ir nekvalitatīvs.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.