Kas ir loft apartamenti?

Pasaulē loft apartamenti ir pazīstami jau kopš pagājušā gadsimta pirmās puses, kad Ņujorkas mākslinieki sāka apdzīvot pilsētas industriālo ēku augšējos stāvus. Toreiz šīs platības bija ļoti lētas vai arī tika apdzīvotas nelegāli. Pagājušā gadsimta vidū šo ēku īpašnieki ar savām industriālajām aktivitātēm pārcēlās uz piepilsētām, bet vecās fabrikas un noliktavas kļuva par prestižu dzīvokļu un biroju rajoniem. Gan ēku arhitektūrā gan interjeros tika saglabāti industriālie elementi. Tie pat ieguva smalka stila statusu.

Interjerā tipiskākā iezīme ir robustu materiālu virsmas – betons un ķieģelis, kā arī atklātas komunikāciju sistēmas – caurules, vadi u.t.t. Loftu stilam izplešoties uz zemākajiem ēku stāviem, tas ieguva plašāks telpas un lielus logus. Lai telpai piešķirtu eleganci un kvalitāti, atsevišķu elementu apdarē izmanto augstvērtīgus un modernus materiālus – eksotiskos kokmateriālus, nerūsējošo tēraudu, stiklu. Šādā vidē ļoti labi iederas dizaina mēbeles un dekori. Un, protams, kā jau mūsdienīgai dzīvei piedien, viscaur tiek pielietotas modernās tehnoloģijas.

Nekustamo īpašumu tirgū lieto divus apzīmējumus – hard loft, un soft loft. Hard loft ir iekārtoti vecās fabrikās vai noliktavās, kur ir realizēti visi autentiskie elementi. Soft loft ir interjeri jaunajos projektos, kuri ir veidoti imitējot industriālo stilu.

Taču loftu stils ir demokrātisks – to var izveidot arī ar pieticīgiem līdzekļiem, vienīgi – nevajadzētu pārkāpt to slieksni, kad tas izskatās pavirši un nekvalitatīvi.

 

loft (angļu val.) – bēniņi
Oksfordas vārdīca: ēkas augšējā telpa ar jumta pārsegumu

www.moff.lv

4 komentāru
  1. Cik izsmeļošs raksts. uzzināju daudz jauna un interesanata.
    Lasīju aizgūtnēm. 😀 😀 😀

  2. Interesanti vai Latvijā arī ir pieejami šāda tipa dzīvokļi? Man ļoti patīk šāds plašums dzīvokļos 🙂

  3. Gribētos izveidot dzīvokli tur, kur ir Latvijas gāzes – apaļās ēkas. Būtu inčīgi.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.