7 populāri uztura bagātinātāji TIEVĒŠANAI – ko tie dod?

Slaida auguma vārdā mēs esam gatavas darīt daudz ko – stundām svīst sporta zālē, atteikties no saviem mīļākajiem gardumiem, veikt dažādas skaistumkopšanas procedūras utt. To, protams, zina un izmanto arī uztura bagātinātāju ražotāji. Un tieši uztura bagātinātāji, kas sola mums palīdzēt iegūt kārotās auguma aprises, veikalu un aptieku plauktos ir sastopami visplašākajā klāstā. Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojis ceļvedi uztura bagātinātāju, kas paredzēti tauku sadedzināšanai un notievēšanai, pasaulē! Lasi tālāk un uzzini, ko tad īsti satur šie līdzekļi, kāda ir to iedarbība, kā arī izvērtē, kurš no tiem varētu būt vispiemērotākais tieši tev un tavam dzīvesveidam!
Uztura bagātinātāji, kas satur KONJUGĒTO LINOLSKĀBI (CLA). Uztura bagātinātāji, kas satur konjugēto linolskābi šķiet ir paši populārākie tieši tievētāju vidū. Veikalu un aptieku plauktos ir sastopami visdažādāko ražotāju un arī cenu kategoriju preparāti, kas parasti rotājas ar nosaukumiem „fat burner” un noteikti iekļauj arī saīsinājumu „CLA”. Pati konjugētā linolskābe ir viens no polinepiesātinātās omega-6 grupas taukskābes linolskābes izomēriem. Tā ir viela, kas spēj ietekmēt ķermeņa masu (samazināt to) taču diemžēl tikai fiziski aktīviem cilvēkiem. Šo uztura bagātinātāju pamatideja ir šāda – konjugētās linolskābes lietošana diētas laikā veicina nevēlamo tauku optimālāku izmantošanu fiziskās slodzes apstākļos. Tiek samazināta nevēlamo tauku uzkrāšanās. Taču izteikta svara problēmu gadījumā, kā arī mazkustīga dzīvesveida piekopējiem šos preparātus nav ieteicams lietot, jo tie var provocēt glikozes vielmaiņas traucējumus jeb tā saukto cukura diabētu. Tātad – ja tu esi fiziski aktīva un apmeklē sporta zāli (vismaz 3 reizes nedēļā pa 45 minūtēm), kā arī piedomā pie savas ēdienkartes, tad noteikti vari izmēģināt šo uztura bagātinātāju. Tie palīdzēs tev ātrāk sasniegt kāroto rezultātu, taču atceries – CLA ir dabisks produkts, līdz ar to tas nespēj darīt absolūtus brīnumus. Viss tik un tā ir atkarīgs no tevis un tavas uzcītības!
 
Uztura bagātinātāji, kas satur KARNITĪNU. Karnitīns ir dabiska viela, kas atrodas mūsu organismā – ar tā palīdzību tauki tiek nogādāti uz šūnu struktūrām, kurās notiek enerģijas veidošanās process. Karnitīns palīdz atbrīvoties šai enerģijai, kas nepieciešama visdažādākajām mūsu ķermeņa aktivitātēm. Karnitīnu pievieno uztura bagātinātājiem, kas sola palīdzēt notievēt, jo šī viela aktīvi piedalās tauku sadedzināšanas procesā mūsu ķermenī, kā arī palīdz gūt enerģiju. Taču jāatceras, ka tas notiek TIKAI fiziskās slodzes gadījumā! Tātad, līdzīgi kā CLA preparātu gadījumā, arī uztura bagātinātājus ar karnitīnu ieteicams izmēģināt vien tad, ja esi fiziski aktīva (vismaz 3 reizes nedēļā pa 45 minūtēm). Turklāt atceries, ka karnitīns jūtīgiem cilvēkiem var izraisīt kuņģa un zarnu trakta kairinājumu – sliktu dūšu, vemšanu, vēdersāpes un caureju, kas gan pazūd, līdz ko preparātu vairs nelieto.
 
Uztura bagātinātāji, kas satur KOFEĪNU. Šie ir ļoti populāri uztura bagātinātāji, jo tiem ir salīdzinoši demokrātiskas cenas. Pats kofeīns ir centrālās nervu sistēmas stimulators. Galvenais ieguvums no šādu notievēšanai paredzēto līdzekļu lietošanas – sākotnēji it kā lielāks enerģijas daudzums, kas liek būt fiziski aktīvākiem, līdz ar to arī zaudēt svaru. Taču diemžēl nevēlamās blakus parādības ir daudz bīstamākas – nemierīgums, galvassāpes, uzbudinātība, miega traucējumi, kā arī pārlieku liels ūdens zudums organismā, jo kofeīns darbojas diurētiski. Kopumā var teikt, ka kofeīnu saturošos uztura bagātinātājus ieteicams pārlieku neiekļaut savā ikdienā. Tos var lietot šad un tad, ja uz īsu laika periodu nepieciešama lielāka fiziskā izturība un enerģija. Taču arī tad vienmēr ir jāatceras par iespējamajām blakusparādībām.
 
Uztura bagātinātāji, kas satur ZAĻĀS TĒJAS EKSTRAKTU. Arī šie preparāti satur kofeīnu, jo to satur pati zaļā tēja, taču daudz mazākās devās. Kopumā zaļajai tējai piemīt enerģiju sniedzošas un taukus noārdošas īpašības, kā arī viegla urīnu dzenoša iedarbība, kas ļauj labi attīrīt organismu. Dažādos pētījumos ir klīniski pierādīts, ka zaļās tējas ekstrakts spēj palielināt termoģenēzi jeb siltuma radīšanu organismā, kas savukārt garantē to, ka ķermenis sadedzinās 8-10% vairāk kaloriju, kā parasti. Pozitīvā ziņa – zaļās tējas preparātiem nav tādu blakusparādību, kā kofeīnu saturošajiem preparātiem, līdz ar to tie ir daudz ieteicamāki.
 
Uztura bagātinātāji, kas satur GARCĪNIJAS EKSTRAKTU. Pēc savas būtības garcīnijas ekstrakts pieder pie anorektisko jeb apetīti mazinošo līdzekļu grupas. Tam nav centrālo nervu sistēmu ietekmējošs efekts. Ražotāji apgalvo, ka garcīnijas ekstrakts spēj labvēlīgi ietekmēt un paātrināt vielmaiņu, taču šim apgalvojumam vēl arvien nav pierādījumu, kas balstīti uz zinātniskiem pētījumiem. Papildus šie preparāti spēj palīdzēt organismam pārstrādāt uzņemtos ogļhidrātus enerģijā, nevis taukos. Praksē pierādījies, ka uztura bagātinātāji, kas satur garcīnijas ekstraktu daudz labākus un redzamākus rezultātus sniedz tiem cilvēkiem, kuriem tiešām ir ļoti palielināts svars. Tievajiem, kas tikai grib atbrīvoties no pavisam nelielas riepiņas, šie preparāti var cerēto efektu nesniegt.
 
Uztura bagātinātāji, kas satur GREIPFRŪTA UN ANANĀSU EKSTRAKTU. Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti gūst uztura bagātinātāji, kas satur kādu (vai abas) minēto augļu ekstraktus, kas it kā sola palīdzēt notievēt. Zinātniski ir pierādīts, ka šie augļi tik tiešām lielā daudzumā satur skābes, kas veicina vielmaiņas paātrināšanos, līdz ar to arī iespējamu notievēšanu. Taču realitātē efektu, lietojot šāda tipa uztura bagātinātājus, ir iespējams sasniegt vien tad, ja to lietošanas laikā tiek ievērota diēta un noteikti veltīts gana laika fiziskajām aktivitātēm. Efekts nebūs graujošs un pārsteidzošs, taču tas būs visai ātri iegūstams, ja tiks ievēroti iepriekš minētie nosacījumi. Piemērots jau tā slaidajām, kas tikai vēlas atbrīvoties, piemēram, no nelielas ziemas riepiņas.
 
Uztura bagātinātāji, kas satur KAIJENAS PIPARU EKSTRAKTU. Arvien populārāki uztura bagātinātāji tievētāju vidū. Kaijenas pipari ir čili piparu ģints pārstāvji. Tie tiek izmantoti gan kā garšviela gan kā medicīnisks līdzeklis dažādās kultūrās jau daudzus gadsimtus. Populārākā šo piparu iedarbība – tie uzlabo gremošanu, novērš gremošanas problēmas un vēdera sāpes, kā arī uzlabo asinsriti. Ražotāji apgalvo, ka uztura bagātinātāji ar šo piparu ekstraktu spēj iekustināt un paātrināt vielmaiņu un pamatīgi sasildīt organismu, kā rezultātā arī svars zudīs. Realitātē ir jāapdomā šo preparātu lietošana, ja ir nopietnas problēmas ar vēderu (piemēram, kuņģa čūla), kā arī jebkādas asins saslimšanas. Praksē pierādījies, ka šie uztura bagātinātāji spēj darboties ļoti atšķirīgi uz katru no mums – vienai tiešām svars samazināsies, kamēr cita nejutīs nekādas izmaiņas.
8 komentāru
  1. Man liekas, ka viss šitais ir galīgi garām! Nu nelīdz šie brīnumi! Pats efektīvākais veids ir aiztaisīt muti un neest tik daudz + fiziski kustēties! Pusē no šiem bagātinātājiem papildus iesaka kustēties – skaidrs, ka tad svars zudīs, bet sieviete tik domās, ka tas no tabletēm… nu nav tām jēgas!

  2. Es lietoju karnitīnu jau aptuveni 2 mēnešus! 3-4 reizes nedēļā pirms sporta nodarbībām (aptuveni stundu garām)! Neteikšu, ka svar mainās, bet viss paliek stingrāks, nodarbībās vairāk svīstu un enerģija ir ievērojami lielāka! Man patīk – labumu var just!

  3. ah, nu muļķības. Ja gribas nomest svaru, vienkārši nedrīkst ēst saldumus, visus miltu izstrādājumus, kartupeļus, desas, neko panētu un eļļā ceptu, nekāds treknās mērces un krējumi. Tīri dārzeņu, sautēta gaļa, krāšnī ceptas zivis, liess biezpiens, liess piens. Skarbi, bet lēnu garu tad svars krīt. Tad tik saprot, cik īstenībā daudz ikdienā apēd. Un tad, kad pa retam apēd to saldo, vai nu saprot, ka tas ir pinīgi pretīgs, vai ja tiešām labs saldais, tad kārtīgi to izbauda. Nevis stum katru pārdienu visāds bulkas un cepumus.
    Nu nav svara nomešanā brīnumlīdzekļi…

  4. Velta nauda izsviesta vājā,tie kuri raksta,ka ir rezultāts/tip-notievēja/ir ieinteresētās personas pārdot/nepērkiet tos tūdus,bet ēdiet pareizi,kustaties jautrāk un būs rezultāts!!!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.