Par lamināta mēbelēm

Lamināts mūsdienās ir vispopulārākais materiāls no kā ražo mēbeles. Un ne tikai tāpēc ka tas ir masu rūpniecības produkts, bet arī tāpēc ka tas atbilst augstākajām tehniskajām un dizaina prasībām.
Kas tad ir šis materiāls? Tehniskā valodā to sauc – ar melamīnā piesūcinātu papīru laminēta skaidu plātne. Melamīns ir sintētiskie sveķi, papīrs ir tas smukais zīmējums, ko mēs redzam, bet laminēšana ir šī papīra uzlīmēšana uz kokskaidu plātnes. No padomju laikiem ir palicis viedoklis, ka skaidu plātne ir indīga. Jā, ja to ēd brokastīs! Bet ja nopietni, tad tā ir tikpat nekaitīga kā saplāksnis, kurš tiek uzskatīt par ļoti ekoloģisku. Kaitīgums tiek mērīts ar kaitīgo vielu izgarojumu daudzumu. Mūsdienās šīs līmenis ir 5-6 reizes mazāks par maksimāli pieļaujamo.

Bet moderna lamināta galvenais trumpis ir tā lieliskais izskats. Neprofesionālis, uzmetot aci, nemaz nevar atšķirt laminātu no īsta koka. Jo kvalitatīvam laminātam ir ne tikai izteikti dabīgs zīmējums, bet arī faktūra. Pieskaroties tam, var sajust īsta koka šķiedras, vai gluži pretēji – neparastu samtainumu.
Taču ir arī pāris negatīvas īpašības. Lamināts baidās no liela mitruma. Pati virsma ir ūdens necaurlaidīga, bet malas ir riska zona. Mitrs gaiss, kāds ir vannasistabā, tam neko nekaitē. Bet ja regulāri uz lamināta detaļu malām nokļūst ūdens ir risks, ka tas nokļūs līdz skaidu plātnei un tā uzbriedīs. Profesionāli galdnieki gan zinās, kā aplīmēt lamināta malas, lai šo risku samazinātu līdz minimumam. Otrs risks ir liela slodze. Pārāk plati grāmatplaukti no liela svara var ieliekties. Šī problēma ir jāņem vērā mēbeļu dizainerim projektējot šo mēbeli.

Mēbeļu lamināta plusi:
1)

lielisks izskats

2)

liela krāsu izvēle

3)

zema cena

4)

viegla kopšana

Mēbeļu lamināta mīnusi:
1)

nepatīk mitrums

2)

zema izturība pret lieci

www.moff.lv

4 komentāru
  1. Piekrītu par nodilumizturību! Izņemot ja laminātu izmanto virtuves darba virsmai. Tai ir paredzēti citi materiāli. Arī lamināta apstrādāšanas ērtums ir nenovērtējams. Mūsdienās pat mazie amatnieki bez problēmām var no šī materiāla izveidot kvalitatīvas mēbeles.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.