Hotel de Sal Playa – sāls viesnīca

Dzīvē par maz krāsu? Gribi pamēģināt ko neparastu un aizraujošu? Mēs varam tev ieteikt kādu interesantu  un gana ekskluzīvu vietu, kuras apciemojums paliks tavā atmiņā uz visiem laikiem.

Noteikti būsi dzirdējusi par unikālo ledus viesnīcu Lapzemē, bet šoreiz ne par to. Bolīvijas dienvidrietumu daļā, netālu no pazīstamās sāls izcelsmes vietas Ujuni (Uyuni) atrodas unikālā Hotel de Sal Playa viesnīca.  Šī viesnīca viscaur celta no sāls. Vēl 1993.gadā šo viesnīcu uzcēla kāds sāls ieguvējs, ņemot vērā to, ka ļaudis, kas vēlas pieteikties darbā, meklē vietiņu, kur pārnakšņot, turpretim sāls bija gandrīz vai vienīgais pieejamais materiāls šajā apvidū, ko bija viegli sagādāt un arī apstrādāt. Sacīts – darīts. Tapa viesnīca no sāls.

Viesnīcas sienas sastāv no sāls blokiem, kas savā starpā saistīti ar ūdens un sāls maisījumu, ko celtnieki izmantoja cementa vietā. Tomēr pēc lietus sezonas dažus blokus nācās nostiprināt un nomainīt.

Viesnīcā ir 15 guļamistabas. Tajā ir ēdamistaba, viesistaba – halle un sāls restorāns. Tur vari sēdēt uz sāls krēsliem, ēst no sāls galdiem, numuros gulēt sāls gultās, bet pēc tam baudīt dzērienus sāls bārā. Viss, izņemot ēdienus, dzērienus un virtuves piederumus, pat jumts un sienas ir no sāls, bet grīda klāta nevis ar paklāju vai laminātu, bet sāls granulām.

Atliek šajā viesnīcā nokļūt ar sev tuvu cilvēku, lai varētu teikt, ka kopā esat apēduši pudu sāls. Tiesa, sāls ēdienkartē netiek piedāvāta.

1 komentārs
  1. ak kungs, nu ko vēl izdomās, ledus, sāls… vajag kā ansītī un grietiņā – māju no kaut kā garšīga uzbliezt, lai var cilvēki atpūšoties, piemēram, pus gultu noēst pie TV.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.