Last minute ceļojumi – kā tas notiek?

Ja gribas aizbēgt no ikdienas rutīnas, mainīt apkārtējo vidi un tev nav īpaši svarīgi, vai tā būs vēsturiska un konservatīva Eiropas valsts vai silta un smilšaina Āfrikas zeme, galvenais ir doties prom. Visizdevīgāk ir izmantot pēdējā brīža piedāvājumus.

Tu esi gatava jaunam piedzīvojumam un esi ar mieru izbraukt jau rītdien – droši vari izmantot tūrisma aģentūru piedāvātos last minute ceļojumus.

No Rīgas tie varētu būt pēdējā brīža speciālie piedāvājumi, savukārt no Eiropas tie parasti ir loterijas ceļojumi, kas nozīmē iespēju nokļūt divu līdz piecu zvaigžņu viesnīcās par ļoti pieņemamu cenu. Parasti tās ir viesnīcas no tūroperatoru katalogiem. Lai nopirktu izdevīgo piedāvājumu, nav laika daudz domāt – burtiski momentā ir jāzvana uz attiecīgo tūrisma biroju un jāpiesakās. Ja vēl prātosi, priekšā aizsteigsies kāds cits. Piesakoties uzreiz jāiemaksā visa ceļazīmes cena, jo līdz braucienam atlikušas vien dažas dienas.

Slēpj dažādas nepilnības
Last minute jeb pēdējā brīža ceļojumi bieži vien piesaista ceļotāju uzmanību kā tūrisma aģentūru visizdevīgākais piedāvājums – galu galā tā ir iespēja ātri nokļūt vēlamajā zemē, turklāt par zemāku cenu nekā parasti. Tomēr, atsaucoties uz last minute piedāvājumiem, jābūt uzmanīgam. Nereti šādu ceļojumu organizatoriskā puse slēpj dažādas nepilnības, par kurām tūrists uzzina, tikai nokļuvis izvēlētajā galamērķī. Piemēram, ierodoties kūrortā, kļūst zināms, ka brauciena cenā nav iekļauta neviena ekskursiju programma vai arī viesnīcā vairs nav vietas un tev būs jādzīvo kādā citā viesnīcā, kura ir zemāka līmeņa, nekā tev tika piedāvāta tūrisma aģentūrā, ka viesnīca ir patālu no pludmales un pa numura logu var redzēt atkritumu konteinerus, nevis saulrietu. Pēdējā brīža ceļojumi ir domāti cilvēkiem bez pretenzijām. Ir jārēķinās, ka, cerot lēti pavadīt atvaļinājumu ārzemēs, var arī palikt mājās, jo reiss, uz kuru tika piedāvāts brauciens, pēkšņi nezināmu iemeslu dēļ ticis atcelts. Lai nesabojātu sev atvaļinājumu, ir ieteicams izmantot pazīstamu tūrisma operatoru pakalpojumus. Latvijā kā droši ceļojumu organizētāji sevi pieradījuši tūrisma operatori Tez Tour, Novatours, ceļojumu aģentūra Impro u. c. Ceļotājiem pirmām kārtām ieteicams pārbaudīt, vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas (ALTA) biedrs, tādā gadījumā iespēja vilties ir krietni mazāka. Jāuzmanās no tūrisma firmām, par kurām ne reizi vien izskanējusi negatīva informācija. Taču vislabāk izmantot jau pārbaudītu tūrisma aģentūru pakalpojumus.
 

Cena kā trumpis
Izdevīga cena – tas ir galvenais šo piedāvājumu trumpis. Lielākais trūkums – šādu piedāvājumu nevar izmantot ceļotāji, kuri ieplānojuši atpūtu konkrētā laikā. Last minute ir negaidīts, karsts piedāvājums, kas ir spēkā neilgu laiku un ko lielākoties var izmantot cilvēki, kuri savu darba grafiku var mainīt sev vēlamā virzienā.

Apskatot vairāku tūrisma aģentūru last minute piedāvājumus, var novērot, ka šobrīd ceļotājiem aktuālie piedāvājumi ir uz siltajām zemēm. Siltuma tīkotāji var droši izmantot speciālos piedāvājumus un doties uz Ēģipti, Kanāriju salām, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Tunisiju.

Ko saka ceļotājas?
Izmantojot last minute piedāvājumus, Jūlija pērn aizbrauca uz Horvātiju, lai gan, ejot uz tūrisma aģentūru, viņa bija pārliecināta, ka grib braukt uz Spāniju. Taču tūrisma aģentūras konsultante ieteica izmantot last minute piedāvājumus – Horvātija diviem cilvēkiem uz desmit dienām par 1032 latiem. Šis ceļojums kā standarta pakete bez atlaides maksā 1500 latu. Tieši šī atlaide arī piesaistīja Jūliju, viņa mainīja atpūtas vietas plānus un ļoti labi pavadīja desmit dienas Horvātijas kūrortpilsētā Rabakā. Nekādu sarežģījumu ceļojuma laikā nebija, kas bija uzrakstīts ceļojuma līgumā, arī tika saņemts. Arī turpmāk Jūlija domā izmantot last minute piedāvājumus, jo tas ir labs veids, kā par samērā normālu naudu aizbraukt atvaļinājumā.

Savukārt Viktorija, izmantojot last minute piedāvājumu, bija spiesta mazliet pabojāt nervus, jo, ierodoties Turcijā, viņa saskārās ar to, ka viesnīcā, kuru viņa izvēlējās tūrisma aģentūrā (tūrisma konsultante ar simtprocentīgu pārliecību teica, ka būs tieši šī piecu zvaigžņu viesnīca jūras krastā, kūrortpilsētā Belekā), nav brīvu vietu un viesnīcas menedžeris piedāvā dzīvot blakus ēkā, nelielā viesnīcas korpusā, kur ir tikai 10 numuru. Taču uz brokastīm, pusdienām un vakariņām būs jāiet uz lielo viesnīcu. Protams, Viktorija ar to nebija apmierināta un mēģināja piezvanīt tūrisma aģentūras pārstāvei Rīgā, taču viņa saņēma diezgan neviennozīmīgu atbildi: tā gadās, šī ir force major situācija, jo ir tūrisma sezona un viesnīca ir pārpildīta. Viktorijai nebija citas izejas, kā vien piekrist dzīvot citā korpusā, kas, protams, radīja neērtības.

Atbraucot uz Rīgu, Viktorija aizgāja uz tūrisma aģentūru un izteica neapmierinātību par viesnīcu. Tūrisma aģentūras pārstāve par viesnīcas maiņu piedāvāja 80 latu kompensāciju. Viktorija tam piekrita, taču šī summa nav salīdzināma ar stresu un laika tēriņu, kas bija nepieciešams situācijas atrisināšanai.

Vai esi izmantojusi last minute piedāvājumus? Ko tu ieteiktu citām espati.lv lasītājām?

6 komentāru
 1. Es citām espati.lv lasītājām teiktu, ka tas ir dārgi, jo par 1032 Ls var arī uz Bahamu salām aizlidot un 10 dienas viesnīcā pavadīt. Ir tāds http://www.se.lastminute.com/ un ja ir mazliet menedžēšanas spējas un kredītkarte, tad par 7 Ls var ari uz Kanāriju salām aizlidot, tiesa, tas ir bez viesnicas. Savukārt nakšņošanas atrašana nav tā pati sarežģītākā. Ir daudz tādas web lapas un vietas, kur to var saorganizēt pati, ari ar visu dzivošanu un lidošanu.
  Nu kautvai lielajās lidostās ir speciāli Last Minute kioski, nu nopērkat savlaicīgi biļeti uz Minheni pa 5 Ls un Minhenes lidostā Last Minute kioskā nopērkat pa 100 eur lidojumu uz Goa. Tūrisma aģenturas nepiedāvā Last Minute piedāvājumus, tā tās sauc savu nepārdoto, neadekvāti dārgo ceļojumu izpārdošanu. Organizējat pašas, varbūt varēsiet ar laiku to par biznesu pārvērst 🙂

 2. Kas tu tāda esi, lai citām ko ieteiktu ? Un no kurienes tu rāvi, ka kāda 5* viesnīca par 1032 LVL uz 10 dienām iekļaujot lidojumi ir dārgi ? Tu pat tās viesnīcas nosaukumu nezini ! ir 5 zvaigznes par 60 EUR diennaktī un ir 5 zvaigznes par 600 EUR diennaktī ! Pēc kā tu spried ? Šķiet, ka Tava kompetence tūrisma jomā aprobežojas ar lastminute lapu klikšķināšanu (ne pirkšanu) un vāvuļōšanu”cik te lēti, cik Latvijā dārgi!”, bet to ka par 100 EUR apakšā iespējams ir piedāvājums uz 2 dienam (kādu ir pilns internets), tu nemaz neapskaties 🙂 Esmu tūriemā 15 gadus un zinu par ko runāju! 🙂

 3. ir jābūt galīgi slimam lai par tādu naudu dotos uz horvātiju. Par tādu naudu divatā var aizdoties uz gandrīz jebkuru Āzijas valsti. Man ar sievu 16 dienas Nepālā izmaksāja tikai drusku dārgāk. Protams, dzīvošanu un visu pārējo kārtoju uz vietas vai caur vietējiem tūroperātoriem (piem trekinga atļaujas)

 4. Ieteiktu tikties ar mietiem un izkauties! Protiet pieņemt viedokļus un pieredzes! Un ja sēž kāds neapmierinājums iekšā, tad sorry… Pričom te kāds ir slims? Slimie rakstītāji- kontrolējiet tekstu!
  Es jau otru gadu ar bērniem braucu uz 10 dienām uz Horvātiju un nevaru teikt, ka tur ir lēti… Bet tāpēs nelienu netā un nevicinu dūres, kad kāds kko iesaka.

 5. It kā pašsaprotami, bet noteikti jāpārbauda pases termiņš! Daudzi aizrautībā par ceļojumu aizmirst par to (man pašai ir tā bijis, jo liekas, ka vēl ir ilgi derīga. bet atkarībā no valsts, uz kuru brauc, viņai ir jābūt derīgai ilgāk par atgriešanās datumu).
  Ja nu galīgi to nenoguļ, par lielu naudu protams var ātri pagarināt viss ok
  pašus ceļojumus es skatos daudzās lapās, nesen atklāju šo
  http://[cenzēts]visicelojumi.lv/pedeja-briza/
  ja godīgi, liekas labs un jau pēc nedēļas braukšu uz Tenerifi 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.