Keita, Mikijs, Barselona

Holivudas Ārzemju preses asociācijas ikgadējā Zelta globusu pasniegšanas ceremonija ir godam aizvadīta un zelta globusi nonākuši savu laimīgo īpašnieku rokās.

Apsteidzot tādus nominantus, kā The Curious Case of Benjamin Button, Frost/Nixon, The Reader, Revolutionary Road par 66. ceremonijas galveno favorīti kļuva Denija Boila (Sunshine, Trainspotting) indiešu sāga Graustu miljonārs (Slumdog Millionaire), saņemot globusu kategorijā Labākā drāma, kā arī iegūstot balvas par labāko režiju, scenāriju un mūziku. Jāsaka Boils to godam ir pelnijis. Brīnišķīgi uzņemtā filma pārsteidz ar sižeta dinamiku, dramatismu un, galvenokārt, ar vidi, tomēr ne uz brīdi nekļūstot smagnējai.

Par veseliem diviem globusiņiem var priecāties aktrise Keita Vinsleta. Pirmais iegūts par labākā otrā plāna lomas atveidojumu filmā The Reader, bet otrais  – labākās aktrises nominācijā par lomu filmā Revolutionary Road, kurā Keitas vīrs, režisors Sems Mendess (American Beauty) pēc 11 gadu pārtraukuma atkal salicis kopā leģendāro pāri – Vinsletu un di Kaprio un smejoties, klāt vēl piemetis Molliju Braunu, jeb Kathy Bates no tā paša Titānika.Savukārt Vudija Allena šarmantā un gudrā Vicky Cristina Barcelona, ko vēl var paspēt noskatīties kinoteātrī K Suns, tika atzīta par labāko muzikālo filmu/ komēdiju. Tomēr, gandarītākais no visiem The Beverly Hilton viesnīcas durvis aiz sevis aizvēra dzīves nežēlotais Mikijs Rurks. Loma Darena Aronofska filmā The Wrestler, kas tiek uzskatīta par Mikija Rurka atgriešanos lielajā kino, atnesa viņam Zelta globusu labākā aktiera nominācijā. Ironiski, bet tā vien liekas, ka Mikijs savas dzīves pēdējos 15 gadus to vien darījis, kā sevi gatavojis mūža uznācienam – cīkstoņa Rendija tēlā. Kā zināms līdz šim izbijušais sekssimbols ir izdarījis principā visu iespējamo, lai sabendētu savu veselību, finansiālo stāvokli, kā arī maksimāli liels cilvēku skaits viņu uzskatītu par kretīnu, ar kuru nevajadzētu sadarboties. Rezultātā, cīkstoņa Rendija liktenis ir gaužām līdzīgs paša Mikija dzīves gājumam. Vēl patiesāk nospēlēt nav iespējams.

Kundzēm, kuras doties uz šo filmu motivēs Rurks no 91/2 nedēļām, kad viņš vēl bija jauns, skaists un kopā ar Kimu Beisingeri, nāksies nedaudz vilties, jo tagad viņš ir vecs, neglīts un kopā ar suņiem. Tomēr, par spīti stāsta skarbumam, šo filmu noteikti nevajadzētu ieskaitīt trulu mordoboju kategorijā, jo Darens Aronofskis (Requiem for a Dream, The Fountain, Pi) tādas vienkārši netaisa.


66. Zelta globusa balvu galvenie laureāti
:
Labākā dramatiskā filma – Slumdog Millionaire;
Labākais režisors – Denijs Boils (Slumdog Millionaire);
Labākā aktrise drāmā – Keita Vinsleta (Revolutionary Road);
Labākais aktieris drāmā – Mikijs Rurks (The Wrestler);
Labākā komēdija vai mūzikls – Vicky Cristina Barcelona;
Labākā aktrise komēdijā vai mūziklā – Sallija Hokinsa (Happy-Go-Lucky);
Labākais aktieris komēdijā vai mūziklā – Kolins Farels (In Bruges);
Labākā animācijas filma – Wall-E;
Labākā filma ārzemju valodā – Waltz With Bashir (Izraēla);
Labākā otrā plāna aktrise – Keita Vinsleta (The Reader);
Labākais otrā plāna aktieris – Hīts Ledžers (The Dark Knight);
Labākais scenārijs – Saimons Bofojs (Slumdog Millionaire);
Labākā mūzika filmai – A.R.Rahmans (Slumdog Millionaire);
Labākā dziesma filmā – The Wrestler – Brūss Sprinstīns (The Wrestler);

Filmu Graustu miljonārs (Slumdog Millionaire) Latvijā pagaidām vēl neredzēsim, bet tiešām izcilas un noskatīšanās vērtas ir Vikija Kristīna Barselona un Cīkstonis – nepalaid garām! Iedvesmai – fragmenti no abām filmām.

Vikija Kristīna Barselona (Vicky Cristina Barcelona)

Cīkstonis (the Wrestler)

Graustu miljonārs (Slumdog Millionaire)

7 komentāru
  1. Ak, kungs, kā tā Barselonas filma man patika. Es arī gribētu būt tādā jūtu sajukumā. Dzert vīnu, mīlēties un plēsties. Turklāt tik skaistā vidē!!!

  2. Prieks par veco vīru. Likās jau ka ir sevi norakstījis. Filmu neesmu redzējis, bet atsauksmes esmu dzirdējis vislabākas. Novēlu ari Oscar par labāko vīrieši lomas atveidotāju!

  3. Nāvīgi gribās to indiešu filmu redzēt. Vai to Graustu miljonāru pie mums rāda vai rādīs?

  4. Indiešu Boils ir māsterpīs. Nav nekāda neatkarigajam kino raksturīgā gruzona. Lubeņu līmeņa stāsts ar laimīgām beigām, bet tās detaļas…vnk perfekti. Operātors arī labi pastradajis – bildes laba. Es, ka indiešu kino svētdienas cienitājs tākā rēķinajos ar tam raksturīgo butaforismu – eiroremontu tēlos, telpā, šižetā, bet šet tomēr parādīta īstā Indija. Tualešu aina vien ir ko vērts:)
    Nevar gan zināt vai Latvija rādīs. Tauta skatās Beverlizas čivavas un Līgavu karus, tāpec lidz mums nenonak ļoti daudz labu filmu. Paši vainīgi – es bez sirdsapziņas pārmetumiem kačāju no neta.

  5. Vikija. Kristīna. Barselona – filma, kas aizvien neiziet no prāta. Un protams, Rurks “Cīkstonī” – manuprāt, viņa mūža lomā. That’s definitely him

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.