Kā izvairīties no liekiem tēriņiem, atrodoties ceļojumā?

https://www.istockphoto.com/

Dzīves apstākļiem kļūstot dārgākiem, miljoniem cilvēku atgriežas pie skaidras naudas izmantošanas, lai palīdzētu kontrolēt savus tēriņus. Katru mēnesi skaidras naudas izņemšanas apjoms ir palielinājies par 8%.

Neskatoties uz to, nesen par 40% ir pieaudzis to cilvēku skaits, kuri tiešsaistē meklē “lētas aviobiļetes” vai “lēti ceļojumi” (Google meklēšanas tendences).

Daudzi cilvēki šogad beidzot dodas brīvdienās, kas pandēmijas laikā tika pārceltas. Tomēr tagad viņiem ir mazāk brīvo līdzekļu, ko tērēt tieši ceļojuma laikā.

Zinot to, ka skaidrai naudai ir liela nozīme ārzemju ceļojumos, espati.lv sniedz jums labākos padomus kā šogad ceļot pēc iespējas izdevīgāk, nezaudējot kvalitatīvu brīvdienu pieredzi!

Nosakiet ikdienas budžetu un pieturieties pie tā

Daudziem ceļotājiem ir izveidojies labs priekšstats par to, cik daudz viņi paredz iztērēt brīvdienām ārzemēm. Taču viens no labākajiem un veiksmīgākajiem veidiem kā pārliecināties, ka nepārsniedzat savu budžetu, ir atlicināt naudu katrai atvaļinājuma dienai.

Piemēram, padomājiet par pirmo dienu, kad ceļojat un to, kāpēc jums šajā dienā iespējams vajadzēs papildu līdzekļus, lai segtu taksometru izmaksas un viesnīcu nodokļus.

Padomājiet par tām dienām, kad apmeklēsiet pludmali un ņemiet vērā izmaksas par nelieliem papildus pakalpojumiem, piemēram, atspirdzinošiem dzērieniem, saldējumu un sauļošanās krēsla nomu.

Šādi plānojot jūs, visticamāk, tiksiet pie reāla dienas budžeta, kuru varēsiet ievērot bez problēmām.

Atcerieties, ka ir ļoti vēlams atlikt skaidru naudu ārkārtas gadījumā. Tas ir paredzēts, lai segtu neparedzētus ceļojuma vai medicīniskos izdevumus.

Espati.lv iesaka atstāt daļu no savas skaidrās naudas drošā vietā viesnīcā vai apmešanās vietā — ideālā gadījumā seifā — lai jums nebūtu kārdinājums to tērēt, atrodoties ārpus mājas un nēsāt līdzi tikai tik, cik nepieciešams.

Izpētiet restorānu klāstu

Atgriežoties pie plānošanas, nekas nav sliktāks kā ierasties jaunā vietā un nezināt, kur doties paēst, nonākot tādā ēdināšanas vietā, kurā variet vilties gan naudas gan garšas ziņā.

Tāpēc pirms ceļojuma atliciniet laiku, lai apskatītu visaugstāk novērtētos restorānus jūsu naktsmītnes tuvumā un ātri apskatiet ēdienkarti, cenas, kā arī atsauksmes par konkrētajiem restorāniem.

Lielisks rīks, ko izmantot, lai iegūtu plašāku informāciju par ēdināšanas vietām konkrētā vietā ir https://www.tripadvisor.com/.

Iepriekš rezervētie transfēri ne vienmēr ir lētāki

Rezervējot biļetes ceļojumam tiešsaistē, cilvēki bieži vien tiek mudināti izvēlēties arī transfēra pakalpojumus no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, radot iespaidu, ka tas ir daudz lētāk nekā vietējā taksometra biļete.

Tomēr dažkārt tā var būt taktiska pieeja brīvdienu pakalpojumu sniedzējiem, lai nopelnītu papildus naudu.

Tā vietā, lai uzreiz rezervētu transfēru, pārbaudiet vietējo taksometru tarifu tiešsaistē. Bieži vien ceļotāji var daudz vienkāršāk un lētāk nokļūt no lidostas vēlamajā galamērķī, negaidot, kamēr visi pārējie brauc ar autobusu vai citu iepriekš izvēlēto transporta veidu.

Izmantojiet sabiedrisko transportu gudri

Vēl viens labs padoms attiecībā uz transporta izvēli ir pirms ceļojuma izpētīt pieejamos sabiedriskā transporta piedāvājumus. Daudzi tūristu iecienītie galamērķi piedāvā izdevīgas sabiedriskā transporta biļetes, veicot rezervāciju iepriekš.

Piemēram, no septembra līdz gada beigām Spānijā tiek piedāvāti bezmaksas braucieni ar vilcienu piepilsētas un vidēja attāluma maršrutos, lai cīnītos ar pieaugošo dzīves dārdzību.

Rezervējot sabiedrisko transportu uz citu valsti tiešsaistē, pārliecinieties vai izmantojat oficiālas tūrisma vai transporta vietnes, lai izvairītos no krāpniecības.

Rail Europe ir lielisks plānošanas un rezervēšanas palīgs, kas atpūtniekiem nodrošina ikdienas sabiedriskā transporta piedāvājumus.

Izmantojot skaidru naudu, lai samaksātu par sabiedrisko transportu, kā arī pārliecinieties, ka izmantojat akreditētu pakalpojumu sniedzēju, lai nemaksātu vairāk, nekā vajadzētu un, protams, pajautājiet savam viesnīcas pakalpojumu sniedzējam, kuri transporta uzņēmumi piedāvā godīgāko un izdevīgāko pakalpojumu šajā reģionā.

Slēptās papildus izmaksas

Visbeidzot, atvaļinājuma laikā var rasties daudzas neparedzētas izmaksas, kas jums jāņem vērā, veidojot ikdienas budžetu, atrodoties ceļojumā. Šeit ir daži galvenie piemēri, kas jāzina:

Viesnīcas WiFi

Atcerieties, ka dažas viesnīcas par šo pakalpojumu iekasē papildus maksu.

Tūrisma nodokļa nodevas

Pirms ceļojat, noteikti iepazīstieties ar vietējo viesnīcu nodokļa likmi, kas varētu būt jāmaksā, ierodoties konkrētās Eiropas valstīs. Piemēram, Baleāru salās Ibizā, Formenterā, Menorkā un Maljorkā ilgtspējīga tūrisma nodoklis var svārstīties no nepilna eiro līdz 4 eiro par nakti atkarībā no izvēlētā izmitināšanas veida.

Nomas automašīnu depozīts

Pat tad, ja esat paredzējis nomas automašīnas izmantošanu, ceļojot kaut kur tālāk, atcerieties, ka vairums automašīnu nomas uzņēmumu ņem arī depozītu, ja transportlīdzeklim tiek nodarīts kaitējums. Lai gan vairumā gadījumu jūs, visticamāk, to atgūsiet, atcerieties, ka tas ne vienmēr tā ir.

Valūtas maiņas komisijas maksa

Ja nevēlaties izmantot skaidru naudu vai vienkārši vēlaties izmantot kredītkarti, lai veiktu lielākus pirkumus ārzemēs, vēlreiz pārbaudiet savu banku individuālo darījumu maksu par pirkumiem ārzemēs, lai pārliecinātos, ka jums nav jāsaskaras ar neparedzētām izmaksām. Tāpat ņemiet vērā arī skaidras naudas valūtas maiņas kursu savā kopējā brīvdienu budžetā, lai pārliecinātos, ka esat ņēmis vērā arī šīs izmaksas.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.