7 dabas takas Latvijā, uz kurām vari DOTIES jau tagad!

Kad darba nedēļa pavadīt birojā un gribas izlocīt kājas, laiks doties pie dabas! Ja gribas apskatīt ko interesantu, izmēģini kādu no dabas takām.

Cecīļu dabas taka. Kājāmgājēju tūrisma maršuts, kura sākums ir Amatas novada Ieriķos un Cecīļu dabas taku apmeklētāju informācijas punktā. Šeit iespējams aplūkot un pārvarēt iespaidīgo Cecīļu iezi, Dančupītes alu, Dančupītes kanjonu, miniatūru ūdenskritumu un citus ievērojamus apskates objektus. Takas garums ir divi kilometri, tomēr garāku pastaigu mīļotājiem ir iespēja doties uz "Līčiem", apskatot Dzilnas iezi, kura kraujas augstums ir 37 metri.

Līgatnes dabas takas. Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas ar mērķi, iepazīstināt apmeklētājus ar Latvijā sastopamajām zīdītājdzīvnieku sugām – caunām, vāverēm, lāčiem, mežacūkām, jenotsuņiem, lūšiem un citiem dzīvniekiem. Tāpat, apskatīt var ne tikai neskaitāmas meža zvērus, bet arī gleznainās Gaujas krasta ainavas. Līgatnes dabas taku apmeklētājiem ir iespēja uzkāpt 22 metru augstajā skatu tornī.

Aizvīķu meža parks. Lieliska vieta, kur doties kopā ar bērniem, jo šajā pastaigu vietā apskatāmi dažādi pasaku un teiksmu tēli. Tāpat, veco koku dobumos iespējams ieraudzīt meža bites, pūces un mazputniņus!

Dunikas purva taka. 4,5 kilometrus gara taka, pa kuru ejot iespējams baudīt savdabīgas ainavas – ar salu puduriem un maziem ezeriņiem. Šī vieta ir piemērota lēnām un nesteidzīgām pastaigām, kuru laikā iespējams izbaudīt mieru un klusumu, aplūkot neparasta izskata priedītes vai baudīt tādu saulrietu, kādu iespējams redzēt tikai purvā. Tāpat, takas galā apmeklētāji var aplūkot vienīgo skābarža tīraudzi Latvijā 11 ha platībā.

Skaņākalna parks un taka. Parks ir aptuveni 3 kilometrus garš un ir galvenais tūristu apskates objekts Mazsalacā. Šeit var apskatīt Velna alu un Velna akmeni, sarkanā smilšakmens Neļķu klintis, Rūķu taku, Vilkaču priedi, kā arī dzidro avotiņu, kas iztek no Skābumbaļļas alas, pie pašas Salacas. Tomēr viszināmākais apskates objekts Skaņākalna parkā ir Skaņākalna klints, kas dod spēcīgāko atbalsi Latvijā.

Tērvetes dabas parks. Šeit pastaigai jāatvēl vismaz trīs stundas. Tā kā parkā ir gan atrakciju parks, gan Pasaku mežs, gan Rūķīšu mežs, tad īpaši interesanti šeit būs bērniem. Tāpat, dabas parkā vairākas takas ir piemērotas tam, lai pa tām ērti varētu pārvietoties arī cilvēki ratriņkrēslos un vecāki ar bērnu ratiem. Šeit atļauts ņemt līdzi, un izvest pastaigā arī savu četrkājaino draugu!

Slokas ezera taka. Tā atrodas Ķemeru Nacionālajā parkā un takas garums ir 3,1 kilometrs. Vienā virzienā taka ved gar ezera krastu, bet otrā virzienā – cauri mežam. Takas tālākajā daļā atrodami dažādi sporta elementi bērniem.

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.