Iecienītākās atpūtas vietas Rīgā jeb kur vasarā izklaidēties?

Katrai no mums droši vien ir savas iecienītākās atpūtas vietas, bet brīdī, kad gribas ko pamainīt, var rasties tāds kā prāta aptumsums – kur gan vēl varētu aiziet izlocīt kājas deju ritmos vai pabaudīt atmosfēru? espati.lv atgādina par Rīgā populārajām izklaides vietām un aicina ar saviem ieteikumiem dalīties arī mūsu lasītājas.

Balzāmbārs (Doma laukums 2). Šī mājīgā bāra nesteidzīgajā gaisotnē rodas nepārvarama vēlme iztukšot kādu vīna glāzi džeza mūzikas pavadībā. Balzāmbārā notikuši arī trakulīgi deju vakari, vien jāatzīst, ka vietas dejām nav sevišķi daudz, toties letes garums ir iespaidīgs. Šeit ērti jutīsies jebkura vecuma apmeklētāji, tomēr īstas jautrības cienītājiem šeit var kļūt garlaicīgi. Tas gan neattiecas uz vakariem, kad šeit uzstājas kāds no pazīstamiem džeza mūziķiem vai dīdžejiem.

Cuba Cafe (Jauniela 15). Šim klubam/bāram/kafejnīcai izveidojies savs cienītāju vai, kā moderni saka, fanu pulks. Kubas garša patiešām jūtama gan interjerā, gan arī mūzikas izvēlē. Ļoti mājīga un draudzīga atmosfēra, laipnas un smaidīgas oficiantes. Šajā vietā garlaicīgi nav nekad. Dejas garantētas, tāpat vakara gaitā iespējams tikt arī pie gardām uzkodām.  Šo vietu ļoti iecienījuši salsas dejotāji. Katrā ziņā dejas līdz rītam Kubas ritmos garantētas. Un kā tad bez iecenītā dzēriena Cuba Libre!

Coyote Fly (Palasta iela 3). Šķiet, visvairāk aprakstītais klubs dzeltenajā presē. Šeit varēs sastapt gan kādu pazīstamu basketbolistu vai hokejistu, dziedātāju un šovu dalībnieci, gan, protams, arī parastos mirstīgos ļaudis. Bilžu galerijās nereti vērojamas arī mežonīgas dejas uz letes ar varen kustīgām blondīnēm. Klubā šad tad eksistē arī face control, bet jāpiebilst, ka šeit īpaši patīk apgrozīties zelta jaunatnei. Vīrieši labākajos gados klubā nav retums, bet, ja esi daiļā dzimuma pārstāve virs trīsdesmit, iespējams, nejutīsies šeit kā mājās.

Club Essential (Skolas iela 2). Pazīstamākais Rīgas deju klubs ar vairākām zālēm. Tieši uz šejieni savas neatkārtojāmās prasmes brauc demonstrēt svešzemju slavenākie dīdžeji. Publika visdažādākā, bet pārsvarā šeit redzēsiet žilbinošas, jaunas meitenes, kuras gluži vai izvērtušas sacensību par plikāko vēderu un pieticīgāko topiņu. Šo klubu nesmādē arī svešzemnieki, kas šeit ir diezgan bieži viesi. Pēdējā laikā krīzes iespaidā klubā norisinās arī dažādu pašmāju grupu koncerti, kurus aicināti apmeklēt visi interesenti.

Četri Balti krekli (Vecpilsētas iela 12). Savā ziņā šī vieta jau kļuvusi par leģendu un apaugusi ar savu īpašo latvisko auru. Ja tev ir pāri trīsdesmit un cieni pašmāju mūziķus, šī būs vieta tev.

Godvil (Brīvības gatve 214 B). Runā, ka šeit satiekas Dievs un velns. Nez, kā tas ir patiesībā, bet kluba reklāma bijusi gana iespaidīga, lai liktu noticēt, ka šeit notiek grandiozas lietas. Klubs gan vairāk orientēts uz krievu publiku, jo itin bieži tajā viesojas kaimiņzemes zvaigznes, kaut gan nesen šeit varējām baudīt arī leģendārā Haddaway uzstāšanos. Rēķinies, ka šeit viss ir Dārgi & Glauni, tāpēc, dodoties uz Godvil, ieturi stilu!

Mad House (Kaļķu ielā 11). Klubs pa ceļam uz visām Vecrīgas izklaides vietām, tāpēc paiet garām nav iespējams. Kluba nosaukums gan ir mazliet pārspīlēts, trako māju tas nemaz neatgādina, bet dzīvība kūsāt kūsā, kad tiek atvērti milzīgie durvju logi un viesi ar kokteiļglāzēm izbirst ārā uzvilkt kādu dūmu. Interesants interjers. Jā, šeit dzirdēsiet arī dažādas svešas mēles, ārzemju kungiem un jaunskungiem šis klubs liekas gana pievilcīgs, lai šeit pavadītu vakaru, bet tev… Kāpēc gan pa ceļam uz brīdi neieskriet?

Kaļķu vārti (Kaļķu iela 11a). Kaļķu vārtos allaž jautri – šķiet tāds varētu būt kluba sauklis. Šeit sastapt var visdažādāko publiku, arī kādu ārzemju viesi. Vieta dejām atvēlēta plaša jo plaša.

Paldies Dievam piektdiena ir klāt (11.novembra krastmala 9)  – Saulaina un pozitīva atmosfēra Karību salu stilā, dažbrīd var sastapt arī uz letes dejojošas oficinates. Neatņemama krodziņa sastāvdaļa ir pats Arnis Bikšus – šīs vietas saimnieks un mājas gariņš. Šeit uzstājušies arī dažādi muzikāli mākslinieciski sastāvi – ansambļi un grupas. Kā pēdējā laika spilgtākais koncerts jāatzīmē grupas “Kombuļi” uzstāšanās, kuras laikā klubs pārvērtās par “Sensation Yellow” pasākumu.  Šim klubam raksturīgi arī citi tematiskie pasākumi, tai skaitā arī tādi, kas kļuvuši par tradīciju, piemēram, ikgadējā Lapu balle. Labā ziņa ir tā, ka šeit labi jutīsies jebkurā vecumā.

Piens (Aristida Briāna 9). Visvairāk aprunātais klubs šovasar! Guvis milzīgu popularitāti gan sava nosaukuma, gan īpašās atmosfēras, gan dzērienu cenu dēļ. Šeit nokļūt vēlas gan liels, gan mazs, tāpēc nu jau pie Piena veidojas garas apmeklētāju rindas. Pienā grib iekļūt ikviens, bet jāapbruņojas ar pacietību, jo šī kluba burvību novērtē ne tikai mūziķi, mākslinieki un citi radošo profesiju pārstāvji, bet arī glamūrīgo klubu publika, kuri par visām varītēm vēlas būt labākā tusiņa epicentrā. Sliktā ziņa ir tā, ka šeit ir tikai viena tualete – rindas mežonīgas, labā ziņa – šeit tu tiešām vari justies kā mājās un baudīt lielisku mūziku dažādu vietējo dīdžeju izpildījumā. Piens ir kā mazā Londona, kur satikušās dažādas gaumes, temperamenti un kultūras.

Radio bārs (Šķūņu ielā 17). Maza jauka vieta, kur iemalkot kādu kokteili, izlocīt kājas uz deju grīdas un nebaidīties, ka neiderēsies kompānijā.

Pussy Lounge (Mārstaļu 14). Jaunatvērts klubs bijušā Pupu Lounge telpās. Jāsaka gan, nekas īapši šeit nav mainījies, ja nu vienīgi sienu krāsojums. Pie pārbūves darbiem saimnieki nav ķērušies un pat tualešu durvju dizains šķiet nav mainījies. Atklāšanas ballītē šeit varēja manīt daudz pazīstamu seju, bet īsti vēl nav skaidrs, kāda publika klubu iecienījusi. Kāpēc gan neiegriezties intereses pēc?

Sunny Melody (Brīvības gatve 199c, viesnīcas Europa City Riga 6.stāvs) Mūzikas bārs. Jaunatvērts mūzikas klubs, kur apmeklētājus ar savu uzstāšanos lutina pašmāju mūziķi. Šeit varat baudīt gan džezu, gan mūsdienīgi modernus ritmus DJ Ellas izpildījumā. Atliek cerēt, ka klubs attaisnos savu nosaukumu un saulainās melodijas tiešām ļaus ieslīgt patīkamā un bezrūpīgā aizmirstībā.

Aicinām lasītājas padalīties ar saviem iespaidiem par šeit minētajām un arī citām izklaides vietām! Ja esam ko piemirsuši, pastāstiet mums!

10 komentārs
 1. Es sapratu, ka te ir tādi kā klubi, kur var padejot un paklausīties kaut kādas uzstāšanās – Teātra bārā arī var padancot? Man rādās, tur sēž aktieri un mūziķi un tā lēnām kož 😀

 2. Biju Pienā, toriez patika, bet šķiet, tas bija pirms visas šitās drūzmas. Tagad esmu dzirdējuis, ka cilvēkis ūdzas – Koijotu publika pārvācas uz Pienu, bet likās, ka tur būs tāda maza paradīze parastajiem, normālajiem, neglamūrīgajiem. Tie kā tādi barbari – viņiem vajag būt visur – Madhausā, Pusijā, Koijotā, un vēl velkas uz Pienu…vai tad tiešām tur visur tik maz vietas vai arī ātri viss apnīk?

 3. Jau labu laiku izvēlos atpūsties kādā Artilērijas ielas pagalmā! Ne velti, jau raugi, tam ir zināmas priekšrocības!
  1.Dabas krūts tuvums reibina (2 koki, nedaudz gazona, 7 kaķi (viens gan bez acs))
  2. Neesmu slinks, ingredientus pērku pats vietējā universālveikalā, tāpēc kokteiļa cena ir neaizsniedzama vairumam Rīgas centra bufešu.
  3. Līksmojot un mainoties ar atziņām prozas vakaros, ir iespēja iepazīties ar cilvēkiem no paralēlajām pasaulēm (piem. cilts kas dzīvo uzņēmuma Wolksvagen radītajā automobīlī vai saules brāļi kas runā ar koku)
  4. Pie imaginary havajas ir tikai imaginary rindas – tātad to nav

 4. Ei, ei, Antipien, uzmanīgāk ar šito vilinošo atstāstu, Sončika vēl uz tavu pagalmu atpērsies ar visām savām silikona draudzenēm ! 😀

 5. O, pareizi, bija arī tāda vieta kā Laits! Tā vēl dzīva??? Kas tur vispār notiek?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.