6 lietas, ko paveikt, PIRMS pieteicies BĒRNIŅŠ

Tev droši vien ir vesels saraksts ar lietām, ko vēlies izdarīt, kamēr staigā pa šo zemi. Bet vai tev ir paveicamo uzdevumus saraksts, ko paveikt, pirms tavā dzīvē ienāk bērns? Lai gan bērniņš ir liela laime, dzīve neatgriezeniski mainās, tādēļ espati.lv min pāris lietas, ko paveikt pirms šī nozīmīgā pagrieziena tavā dzīvē.

CEĻO TIK, CIK VIEN VARI!
Protams, ar bērna piedzimšanu ceļojumi nebeigsies, bet tomēr tie mainīsies, jo tu vairs nedrīkstēsi domāt tikai par sevi. Kamēr tev nav bērnu – ceļo – kāp kalnos,  ej uz klubiņu svešā valstī, uzsmaidi glītajam vietējam bārmenim un tml., iztrakojies, cik vien iespējams.

DODIES UZ RESTORĀNIEM!
Kad pieteicies būs bērns un mazais būs kļuvis par tavu dzīves sastāvdaļu, tu daudz biežāk vakariņosi mājās, jo tas būs ērtāk, mazais varēs ēst kā vien vēlas, lētāk, un, ļoti iespējams, veselīgāk. Vakariņas, kādā mazā restorāniņā, paliks tikai īpašiem vakariem, tāpēc šobrīd – dari to tik bieži, cik atļauj tavs maciņa biezums.

BAUDI MIEGU UN KLUSUMU!
Nu un kas, ka guli brīvdienā līdz pusdienlaikam? Ja vēlies – dari to, un nejūties vainīga. Kad tavā dzīvē būs bērns, tev būs atbildība pret mazo dvēselīti, kas, protams, ir jauki, bet miegs vairs nebūs tāds kā agrāk, iespējams, līdz mazais sasniegs tīņu vecumu.

KONCENTRĒJIES UZ KARJERU UN MĀCĪBĀM!

Nē, tev nav jākļūst par karjeristi bez ģimenes, ģimenei arī  būs laiks tavā dzīvē. Bet pirms pievērsies savai ģimenei – izveido karjeru, velti sevi darbam, lai tu būtu sasniegusi savus mērķus pirms bērna; ne jau visus, bet daļu, lai vari darbu veiksmīgi turpināt darbu arī tad, kad tev mājās būs bērns, jo tad tu būsi daudz veiksmīgāka un apmierinātāka arī mammas lomā.

ESI MAZLIET EGOISTE!
Palutini sevi, atļaujies domāt tikai par sevi. Ej uz masāžām, izklaidējies, nedari lietas, ko nevēlies utt. Mazliet egoisma nav nekas nosodāms, sevi ir jāmīl, jo tikai sevi mīloša un ar sevi apmierināta tu būsi arī forša mamma savam bērniņam!

DOMĀ PAR SAVU FIZISKO FORMU!
Trenējies, esi vesela un skaista. Ja būsi fiziski trenēta arī grūtniecība norisināsies veiksmīgāk un tu ātrāk atgūsi savu formu pēc bērna piedzimšanas. Un atceries – bērniņš arī pēcāk nav kas tāds, dēļ kura vajadzētu aizmirst par sevis kopšanu, fizisko formu, veselīgu ēšanu utt. Tas viss iet roku rokā!

18 komentārs
 1. no šī raksta gaidīju pavisam ko citu- padomus, kā sagatavoties bērniņa ienākšanai pasaulē, nevis bez maz argumentus, kāpēc bērnu nevajag

 2. Bet tā taču ir! 🙂 Viss ir pareizi! Jo – kad ģimenē ienāk maziņš, mīļš cilvēciņš, tad grozies kā gribi – no ļoti daudz kā ir jāatsakās. Un es to nesaku tāpēc, ka nemīlu bērnus! Tā vienkārši ir!

 3. nu jā..kamēr vēl jauna un bez bēbuka jāiztrakojas, lai pēctam nav tas skumjais skats, kad sieviete grib būt jaunāka nekā ir un iespēt nepaveikto.

 4. Bet vai tad var pieēsties un izgulēties uzpriekšu???!!! Piekrītu punktam par egoismu – mazuļa auklēšanas laikā tas ir jānoslēpj kur tālāk uz kādu laiku. Manuprāt, tieši bērna esamība daudz vairāk izceļ pat elementāro lietu un nodarbju burvību. Un ja blauks ir labs vīrietis un aukle, tad nudien visu augstāk minēto var turpināt baudīt, un tad tas viss paliks vēl “garšīgāks” un vērtīgāks!

 5. Man jau liekas, ka jāpieņem fakts, ka dzīve, ritms, prioritātes krasi mainās, kad divu cilvēku ģimenē ienāk mazulis. Protams, izgulēties uz priekšu nevar, bet paceļot divatā, izbaudīt trakulību un mazāku atbildību, kā tad, kad Tev mazulis mājās ar aukli dzīvojas – tas nav nekas nosodāms.

 6. Piekrītu Aijai… mazliet tāds nekāds tas griezums. Te vajadzēja rakstīt par to, ka ir jāaiziet pie ārsta, jāpārbauda veselība, jāapciemo zobārsts utml. lietas, bet nevis tas, ka jābauda dzīve, kamēr vēl bērns nav pieteicies par apgrūtinājumu… Ja mēs dzīvosim ar tādu pārliecību, ka bērns ir traucēklis un to kultivēsim, tad jau vispār jāuzskata, ka dzīve ar to brīdi beigusies.

 7. Rakstu uztveeru tieshi taa ka tas bija uzrakstiits, jo arii shobriid domaaju kameer veel beernu nav var vairaak patrakot.. piemeeram ,pavizinaaties ar baiku..jo pagaidaam atbildiibu uznemamies tikai par sevi, bet kad jau tu esi atbildiigs par kaadu citu..dzivestils manupraat mazliet tomeer ir jamaina

 8. Man gan jāsaka, ka ļoti iepriecina, ka šajā sadaļā izlasāms arī kas cits ne tikai tas, kā pareizi ietalkot bērnam dupsi vai ko darīt kad viņš dabū iesnu. Šis tieši ir pirmais raksts, kas ietverti nenosoda tās, kam bērnu un ģimenes nav. Šī sadaļa citādi ir tāds slēgts community, kur mums, nešķīstenēm, savu kāju nespert. A re – jauks un pozitīvs raksts, kas saka – viss tev būs, būs arī ģimene un bērni, bet līdz tam – ir taču tik daudz prieka dzīvē arī bez tā! Paldies! 🙂

 9. Raksta nosaukums nesaskan ar saturu – dzīves baudīšana nav kaut kas, kas ar ķeksi atzīmējams un paveicams. Sak` sestdien no rīta pamodos krūmos pēc vakardienas ballītes – darbiņš paveikts! Vakar aizgāju uz restorānu – līdz bērna pilngadībai būs gana. Dabūju reljefu presīti – nu var taisīt bērnus.
  Šeit tiešām gaidīju ieteikumus cilvēkiem, kam rūp sava veselība, un kas vēlas samazināt riskus grūtniecībai. Bet es jau neko nesaprotu 😀

 10. Nav jau nekas te tik nepareizs, jo dažkārt ir žēl skatīties uz sievietēm, kam bērniņš pieteicies ap 18 gadu vecumu, kad viņas vēl nav paspējušas iztrakoties klubos un izbaudīt, kā ir, kad nav ar nevienu jārēķinās, jo viņas pēc tam ilgi negrib otru bērnu – gaida, kad pirmais būs liels, lai tad var beidzot būt egoiste un iztrakoties. Bet visbiežāk no tādas attieksmes tomēr cieš ģimene.
  Bet meitenes, bērniņš ir svētība jebkurā vecumā un visu pārējo, ja gribēsiet, pagūsiet arī vēlāk! 😉

 11. Mana situācija – šobrīd ar vīru bērniņu plānojam, ja godīgi, man bail no tā, ka pazaudēšu šo savu brīvību, par ko runāts rakstā … ak cik ļoti bail 🙁

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.