Mūžīgā mīla

Bieži apspriežam mīlas likstas un attiecību krīžu periodus, kurus pārvarēt šķiet var līdzēt tikai slavens psihoterapeits vai indiešu burvis. Viss nemaz nav tik slikti. Izrādās, ka katrs desmitais pāris saglabā iepriekšējo mīlu pēc 20 gadu kopdzīves un pat ilgāk kopš attiecību uzsākšanas brīža.

Šāds rezultāts iegūts pēc kādas Ņujorkas universitātes pētījuma veikšanas, kur ar magnētiskās rezonanses tomogrāfijas palīdzību tika salīdzināti ķīmiskie procesi jauno pāru un to pāru smadzenēs, kas pavadījuši kopā jau vairāk kā 20 gadu.
Zinātnieki konstatējuši, ka dažiem padzīvojušu pāru pārstāvjiem, ieraugot dzīvesbiedru fotogrāfiju, smadzenēs notiek tieši tādas pašas ķīmiskas reakcijas, kā cilvēkiem, kas atrodas agrīnā iemīlēšanās stadijā.

Šis atklājums atspēko tradicionālo uzskatu, ka ķīmiskie procesi, kas izraisa pacilātu garastāvokli un izteiktas mīlas jūtas, noplok pēc 15 mēnešiem un pilnībā izzūd 10 gadu laikā. Agrāk dažādas zinātnieku grupas kā kritisko attiecību punktu atzīmējušas 12 – 15 mēnešus, trīs gadus un septiņus gadus kopš attiecību sākuma.

Atliek vien pateikties apņēmīgajiem zinātniekiem par uzmundrinošajiem pētījumiem un mierīgu sirdi turpināt savas nu jau septiņus gadus ilgušās attiecības ar jaunu sparu.

1 komentārs
  1. Ļoti opitmisktisks skats nākotnē, citādāk jau domāju, ka uz vienu partneri nemaz nav jēgas iespringt.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.