Viltīgās sievietes jeb Neparedzamais vājais dzimums

Psihologi apgalvo, ka vīriešu romantiskos nolūkus var daudz vieglāk pamanīt, turpretī, sievietes šajā sfērā ir daudz neparedzamākas.

Indiānas Universitātes speciālisti centās noskaidrot, kādā veidā sievietes un vīrieši izvēlas savu otro pusīti. Pētījuma rezultātā tika noskaidrots, ka sievietes vairāk uzmanību pievērš spilgtām un nepārprotamām personībām, otrajā vietā atstājot klusākus, ikdienišķākus vīriešus. Turklāt sievietes koķetē, radot iespaidu, ka ir ieinteresētas partnerī, kaut arī patiesībā neplāno turpināt iepazīšanos. Kā atzīmē speciālisti, salīdzinot ar vīriešiem, sieviešu romantiskos nolūkus paredzēt ir daudz grūtāk.

Pētījuma gaitā tika analizēti „ātro randiņu” video ieraksti, kuros dalībnieki pēc neilgas sarunas vienam ar otru paziņo, vai vēlas turpināt iepazīšanos vai nē. Šo video ierakstu izvērtēšanai tika izvēlēta studentu grupa, turklāt nofilmētie pāri bija vācieši, bet pētījuma dalībnieki nepārzināja šo valodu. Tādā viedā zinātnieki varēja nofiksēt, kā novērotāji izvērtē situāciju, pamatojoties tikai uz žestu valodu, skatieniem un balss tembru, lai prognozētu, kurš ierakstā redzamais pāris turpinās iepazīšanos.

80 % gadījumu novērotāju grupas vīrieši kļūdījās par video rullītī redzamo sieviešu viedokli par partneri un nespēja paredzēt viņu izvēli, tai pat laikā studentu grupas sieviešu auditorijas rezultāti bija labāki. Novērotāju grupas sievietēm daudz precīzāk izdevās izanalizēt situāciju un prognozēt sava dzimumu pārstāvju izvēli. Acīmredzami, vīriešu romantiskie nodomi ir daudz atklātāki un nepārprotamāki, turpretī sievietes bieži flirtē, neatklājot savu patieso viedokli par sarunu biedru, tādā veidā maldinot pretējo dzimumu.

2 komentāru
  1. Ai, man liekas, ka sievietes tādas pieklājīgās, var teikt – mātišķākas, negrib nevienam izdarīt pāri, negrib vīrieti aizvainot, tāpēc izrāda lielāku interesi nekā patiesībā ir. Vismaz man tā tiešām ir gadījies, un vīrietis IR pārpratis, bet es jau tikai tā, gribēju, lai viņš labi jūtas…

  2. Piekrītu zemuudenei par to, ka mēs jau cenšamies pret visiem vīriešiem izturēties labi, BET tas ne vienmēr nozīmē ka mēs vēlamies kaut ko veidot ar viņu. Laikam esam pārāk labas! 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.