Ārstnieciskais PEDIKĪRS – 4 iemesli, kādēļ LABĀKS par klasisko

Izdzirdot frāzi ārstnieciskais jeb medicīniskais pedikīrs, mēs bieži vien nodomājam, ka uz mums tas neattiecas. Pedikīrs taču ir nagu sakopšanas un nolakošanas pasākums, kuru bieži vien veicam mājās pašas. Savukārt ārstnieciskais pedikīrs asociējas ar tādām netīkamām lietām, kā kāju un nagu sēnīte, kura, ja nav mūsu problēma, uz mums neattiecas, vai ne? Taču izrādās, ka ārstnieciskais pedikīrs ir kas vairāk, kā vien jau esošo problēmu likvidējoša procedūra. Kas ir ārstnieciskais pedikīrs un kādēļ to vērts izmēģināt arī tev? Lasi un uzzini!

KAS IR ĀRSTNIECISKAIS PEDIKĪRS?
Ārstnieciskais pedikīrs ir pēdu un nagu aprūpe, ko parasti veic kvalificēti speciālisti – podiatri. Tā ir ārstnieciska (taču arī kosmētiska) pēdu ādas un nagu apstrāde un sakopšana ar speciālu šim nolūkam paredzētu aparātu palīdzību. Protams, ārstnieciskais pedikīrs neizslēdz parastā pedikīra nepieciešamību, tos abus ieteicams kombinēt pēc principa – reizi mēnesī veicot ārstniecisko pedikīru (profilakses nolūkos) un pārējās reizes parasto pedikīru (vadoties pēc nepieciešamības). Protams, ja ir kādas pēdu ādas vai nagu problēmas, iespējams, ārstnieciskais pedikīrs būs jāveic biežāk. Regulāri veikts ārstnieciskais pedikīrs profilakses nolūkos, ļauj ļoti sekmīgi izvairīties no dažādām netīkamām pēdu un nagu problēmām, tātad – pēdiņas būs vienmēr skaistas un sakoptas.

KĀ NORIS ĀRSTNIECISKĀ PEDIKĪRA PROCEDŪRA?
Pirmais solis, veicot ārstniecisko pedikīru, ir pēdu ādas apstrāde ar abrazīviem instrumentiem, lai noņemtu sabiezējumus, pārragojumus un varžacis. Varžacu likvidēšana ir pavisam nesāpīga, pretēji izplatītajiem stereotipiem. Mūsdienīgam podiatram ir speciāls instruments, ar kura palīdzību varžaci ir iespējams izurbt jeb izcelt, netraumējot apkārt esošos veselos audus, kā tas nereti gadās parastā pedikīra laikā. Kopumā vecās ādas likvidēšana ir pirmais solis, kas ir ļoti būtisks sevišķi daiļā dzimuma pārstāvēm, kas ikdienā nēsā apavus ar augtiem papēžiem vai vienkārši ciešus apavus, kā rezultātā spiediens uz pēdu tiek koncentrēts kādā vienā vietā, kur tad arī veidojas ādas sabiezējumi un citas netīkamas problēmas.
Nākamais solis ir nagu apstrāde. Ar īpašu aparātu tiek veikta naga plātnes slīpēšana un pulēšana, kā rezultātā nagi paliek gludi, veselīgi un spīdīgi. Tiek apstrādātas arī naga malas, taču nags netiek griezts ne ar šķērēm, ne kniebts ar knaiblēm. Tas tiek darīts vien tad, ja jāmaina nepareiza nagu forma, kas varētu veidot ieaugušu nagu problēmu, vai arī, ja klientam ir sēnīšu infekcija. Tālāk seko dezinfekcijas pasākumi ar speciāliem šim nolūkam paredzētiem līdzekļiem. Procedūras beigās podiatrs ieziež ādu ar barojošu krēmu vai balzāmu, kas padara pēdiņas mīkstas un novērš to ādas iespējamo plaisāšanu. Kopumā pēc kvalitatīva ārstnieciskā pedikīra pēdas ir kļuvušas mīkstas, un nagi tik sakopti un skaisti, ka atliek vien nolakot tos mīļākajā nagu lakas tonī un uzvilkt skaistākās vaļējās kurpes!

IEGUVUMI, SALĪDZINOT AR PARASTO PEDIKĪRU
Pārbaude. Veicot ārstniecisko pedikīru, tu ne vien iegūsi sakoptas kājas un nagus, bet arī būsi veikusi veselības pārbaudi. Sertificēts podiatrs spēs novērtēt tavu pēdu un nagu veselību kopumā, nepieciešamības gadījumā, iesakot tev doties pie vēl kāda speciālista, piemēram, ortopēda, dermatologa vai kāda cita. Izrādās pēc pēdu un nagu stāvokļa iespējams visai daudz uzzināt par mūsu veselību.

Ieteikumi un atbildes uz jautājumiem.
Tieši podiatrs spēs ieteikt tev vislabākos ikdienā lietojamos pēdu un nagu kopšanas, dezinfekcijas un mitrināšanas līdzekļus, kā arī instrumentus, ar kuriem veikt pedikīru mājas apstākļos. Turklāt, ja ikdienā bieži jūti pēdu un kāju nogurumu, podiatrs var palīdzēt izvēlēties labākos vingrinājumus pēdām, kā arī ieteikt, kādus apavus labāk valkāt. Sevišķi tas attiecas uz gadījumiem, kad ādas sabiezējumi vai, piemēram, varžacis sistemātiski parādās vienās un tajās pašās pēdu vietās, kas varētu nozīmēt to, ka tu, iespējams, valkā savas pēdas izliekumam neatbilstošus apavus. Tāpat ārstnieciskā pedikīra procedūras laikā saņemsi kvalitatīvas atbildes uz jebkuriem citiem saviem jautājumiem no speciālista, kurš ir sertificēts savā jomā. 

Atbilstoša un droša vide.
Pēdu un nagu aprūpe pie sertificēta podiatra ir arī droša, jo parasti notiek medicīnas iestādē, tātad tiek ievērotas visas nepieciešamās instrumentu dezinfekcijas un kopšanas normas, kas reizēm var paslīdēt garām kādā no parastajām pedikīra veikšanas iestādēm. Tas ir ļoti būtiski, jo veicot pedikīru mums ir vistiešākā iespēja iedzīvoties netīkamās problēmās, piemēram, sēnīšu infekcijās, ja speciālists savus instrumentus nav godprātīgi un atbilstoši pieņemtajām normām dezinficējis.

Profilakse un mierīgs prāts.
Kopumā regulāra podiatra apmeklēšana un ārstnieciskā pedikīra veikšana profilaktiskos nolūkos ļauj efektīvi izvairīties no dažādām nepatīkamām pēdu un nagu saslimšanām. Tavi ieguvumi – sakoptas un skaistas pēdas un nagi, kā arī mierīgs prāts!

LASI ARĪ – Kāju un nagu SĒNĪTE – 12 ieteikumi, lai sevi PASARGĀTU

2 komentāru
  1. Kad ir problēmas tad ir jāmeklē speciālists, nevis informācija, kā atrisināt visu pašam. Lai vieglāk atrast – iesaku prof J. Ķīša dermatoloģijas klīniku.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.