PĒDU kopšanas plāns – iegūsti perfektu PEDIKĪRU!

Klāt ir vaļējo kurpju sezona! Taču, lai tās izskatītos lieliski, jau laikus ir jāpadomā par savu kāju un pēdu skaistumu un veselību. Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojis pēdu kopšanas plānu mēnesim, lai tu varētu sagaidīt vasaru ar perfektu un skaistu pedikīru! Palutini savas pēdiņas, kuras pēc garajiem un tumšajiem mēnešiem slēgtajos ziemas zābakos, to noteikti ir pelnījušas!
 
Kādēļ pēdu kopšana ir tik būtiska?
Kāju kopšana un regulāra pedikīra veikšana ir būtiska ikvienai sievietei, jo tikai tā ir iespējams nodrošināt ne vien skaistas un koptas, bet arī, un galvenokārt, veselas pēdiņas! Nav noslēpums, ka tieši pēdu āda un nagi ir tie, kas ikdienā ir pakļauti visiem nelabvēlīgākajiem apstākļiem – ziemā tie ir slēgti un nereti slikti elpojoši apavi, vasarā savukārt putekļi, svīšana, noberzumi, tulznas u.c. pēdiņas nelabvēlīgi ietekmējoši faktori. Tieši pēdas un nagi ir tie, kas visvairāk pakļauti ādas un nagu sēnīšu uzbrukumam, kas veicina ne vien nepatīkamu aromātu, bet arī ne pārāk skaistu izskatu. Un galu galā – arī pašas skaistākās un modernākās sezonas kurpes nespēs izskatīties labi, ja tās būs uzvilktas uz nekoptām pēdām! Lai izvairītos no visām iepriekš minētajām problēmām, un iegūtu visskaistāko pedikīru, par savām pēdām ir jārūpējas katru dienu! Tieši tāpat kā tu rūpējies par savu sejas ādu, vai, piemēram, rokām un to nagiem, ir jārūpējas arī par kāju pēdu un nagu veselību un skaistumu. Visa pamatā ir regularitāte un uzcītība! Lasi tālāk un uzzini, ko tu vari darīt katru dienu, katru nedēļu un katru mēnesi, lai sagaidītu vasaru ar perfektu pedikīru un sakoptām pēdām!
 
Pasākumi, kas jāveic KATRU DIENU
Ikdienā svarīgākais, par ko noteikti jāpiedomā, ir pēdu tīrība, dezinfekcija un, protams, arī mitrināšana. Ļoti būtiski ir rūpēties par kāju pēdu tīrību tieši vakarā, pirms došanās pie miera, jo pēc garās dienas, kas pavadīta vairāk vai mazāk uz kājām, turklāt apavos, kas ne vienmēr ir tie ērtākie, kājas noteikti ir pelnījušas tikt nomazgātas. Tas jādara ar remdenu (vasarā var arī ar vēsu) ūdeni un ziepēm, veltot pietiekošu uzmanību arī pirkstu starpām. Karsts ūdens nav vēlams. Pēc mazgāšanas ļoti būtiski ir kājas kārtīgi nosusināt, tā, lai arī pirkstu starpas nepaliktu mitras, jo mitrumā vislabāk vairojas nelabvēlīgas baktērijas. Turklāt, ļoti ieteicams ir lietot arī tādu kopšanas līdzekli, kā kāju dezodorantu, vai cita veida dezinfekcijas līdzekli, kas ir ļoti būtiski, lai nepieļautu sēnīšu iespējamo uzbrukumu tavu pēdu ādai un nagiem. Dezinfekcijas līdzekļu lietošana ir vēl jo obligātāka, ja tu trenējies sporta zālē, izmanto koplietošanas dušas, vai kādā citā veidā saskaries ar vidi, kurā iespējams iegūt pēdu un nagu sēnīti īpaši nepiepūloties.
Runājot par pēdu ādas mitrināšanu, arī tas ir pasākums, ko noteikti jāveic katru dienu, jo tikai tā ir iespējams iegūt samtaini maigu, mīkstu un nesasprēgājušu pēdu ādu! Vislabāk pēdiņas palutināt ar mitrinošo krēmu vakarā pēc mazgāšanas un dezinfekcijas pasākumiem. Mitrināšanas nolūkos vari lietot gan īpaši pēdām domātos krēmus, gan arī vienkārši ķermeņa krēmu. Atšķirības ir tajā, ka īpašie pēdu krēmi parasti satur arī kādas dezinficējošas vielas, kā arī palīdz novērst nepatīkamu aromātu, mazināt pēdu svīšanu u.c. Taču, kas attiecas tiešu uz mitrinošajām funkcijām – tās spēs pildīt arī labs ķermeņa krēms. Par speciālu pēdām paredzētu krēmu noteikti ir vērts padomāt, ja tavas pēdiņas ir īpaši sausas un sasprēgājušas, tad ir iespēja iegādāties ļoti koncentrētus un aktīvus pēdu krēmus, kas šo problēmu palīdzēs risināt daudz ātrāk, kā parasts krēms.
 
Pasākumi, kas jāveic KATRU NEDĒĻU
Iknedēļas pēdu kopšanas pasākumi ietver četrus būtiskus punktus. Pirmais ir pēdu vannošana, kas ļaus mīkstināt ādu, attīrīt to, uzlabot asinsriti kājās, mazināt nogurumu un darīt citas labas lietas tavu pēdu labā! Vannošanās ilgums aptuveni 10-15 minūtes. Pašas vanniņas vari izmēģināt visdažādākās – gan lietojot speciālos tam paredzētos kosmētiskos līdzekļus, gan izmēģinot dabīgos – jūras sāli (dezinficējošs un pretnoguruma efekts), ozola mizu novārījumu (pretnoguruma un pretsvīšanas efekts), skuju ekstraktu (asinsrites uzlabošanai un pret svīšanu), kumelīšu vai kliņģerīšu tējas novārījumu (mazina dermatoloģisku saslimšanu risku), linsēklu novārījumu (attīra ādu, mazina nogurumu un uzlabo asinsriti), kā arī māla vanniņas (mazina nogurumu, tonizē, attīra) u.c.

Otrais
pasākums, kas jāveic katru nedēļu – pēdu skrubēšana jeb atbrīvošana no vecajām ādas šūnām. To visieteicamāk ir darīt pēc pēdiņu vannošanas, kas ādu būs mīkstinājusi, un ļaus skrubim iedarboties īpaši efektīvi. Līdzekli, ar ko veikt srubēšanu, vari izvēlēties gan no tiem, kas atrodami veikalu plauktos, un paredzēti tieši šādam mērķim – pēdu skrubēšanai, gan arī vari izmēģināt radīt to pati no tev pieejamām sastāvdaļām. Tie var būt gan kafijas biezumi, gan jūras sāls, gan samaltas auzu pārslas, kas sajauktas ar medu, olīveļļu u.c.

Trešā
lieta, ko noteikti ir vērts piekopt ik nedēļu – pēdu palutināšana ar īpaši šim nolūkam paredzētu masku. To visieteicamāk darīt vakarā pirms gulētiešanas, ideālā variantā – pēc pēdu vannošanas un skrubēšanas. Masku uzklāj uz pēdiņām nežēlojot to, uzvelc zeķītes un dodies pie miera. No rīta rezultāts tevi pārsteigs – kājas būs kļuvušas mīkstas un maigas kā zīdainim! Pēdu masku ieteicams lietot tieši šim mērķim paredzēto, ko var iegādāties veikalos, taču, ja tavas finansiālās iespējas prasa ierobežošanu, noderēs arī labi barojošs un pat trekns ķermeņa krēms vai sviests!
Visbeidzot ceturtā lieta, kas jāveic ik nedēļu – kāju nagu sakopšana. Tā ir gan formas pielabošana ar vīlītes palīdzību, gan kutikulas atbīdīšana. Formu vislabāk pielabot pirms citām procedūrām, taču kutikulu noteikti atbīdi pēc pēdu vannošanas, kad āda būs kļuvusi mīksta. Šis nelielais pedikīrs palīdzēs saglabāt to rezultātu, ko būsi guvusi veicot ikmēneša pilno pedikīru.
 
Pasākumi, kas jāveic KATRU MĒNESI
Pie galvenajiem ikmēneša pasākumiem, ko nepieciešams darīt savu pēdu labā, galvenokārt, minama pilna pedikīra veikšana, kas sevī ietver gan pēdu ādas, gan nagu sakopšanu – sabiezējumu likvidēšanu, nagu formas izveidošanu, kutikulas likvidēšanu, nagu un ādas pabarošanu, un, protams, arī nagu lakošanu tev tīkamā tonī. Pilno pedikīru visieteicamāk ir veikt pie speciālistiem, jo tie vislabāk un kvalitatīvāk spēs apkopt tavas pēdiņas, turklāt, ja to darīsi regulāri katru mēnesi, tad arī ikdienas un iknedēļas pasākumi nesagādās tev nekādas problēmas, un tavas pēdiņas vienmēr būs skaistas, koptas un veselas!
Paralēli pilnajam pedikīram, skaistumkopšanas saloni piedāvā arī visdažādākās procedūras tavu pēdu skaistumam un veselībai – piemēram, SPA pedikīrs, pedikīrs ar GELISH nagu lakas pārklājumu u.c. Ja to atļauj tavas iespējas, tad noteikti ir vērts izmēģināt arī kādu no šīm procedūrām!
7 komentāru
  1. Interesanti produkti tam Sally Hansen! Kur tos var nopirkt? Man šķiet, ka neesmu nekur tādus redzējusi! Kāda zina?

  2. Kolonnās nevar dabūt? Jo “lētās” kosmētikas tirdzniecības vietās toč šitādu nav!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.