5 padomi, kā izaudzēt STIPRUS NAGUS

Skaistas rokas un nevainojams manikīrs ir kas tāds, ko atzinīgi novērtējam mēs visas. Šīs lietas tiek ievērotas arī no apkārtējo cilvēku puses. Skaisti nagi tiek uzskatīti par sievietes rotu – ar to izdaiļošanas palīdzību varam gan mainīt savu tēlu, gan piešķirt tam odziņu. Taču iegūt skaistus nagus ne vienmēr ir viegli – sausi, lūstoši un trausli nagi ir tās problēmas, ar ko bieži vien saskaras sievietes dažādos vecumos un dzīves periodos. Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojis ceļvedi ar padomiem, kam pievērst uzmanību, lai izaudzētu stiprākus nagus. Lasi un uzzini gan par iemesliem, kas var būt vainojami tavu nagu trauslumā, gan padomiem, kā ar tiem cīnīties!
 
5 PADOMI KĀ IZAUDZĒT STIPRUS NAGUS
Pirmais – nosaki iemeslus, kas tavus nagus padara trauslus! Šis ir visa sākums, jo ir skaidrs, ka nav iespējams cīnīties ar kaut ko, ja pašas nezinām, kas tas ir. Ir jānosaka tie iemesli, kas tieši tavus nagus padara trauslus un neļauj tev tikt pie tik kārotajiem stiprajiem (un, iespējams, garajiem) nagiem. Kopā ir izdalāmas piecas visbiežāk sastopamās nagu problēmas sievietēm – trausli nagi, kas lūzt un šķeļas, sausi nagi, mīksti nagi, lēni augoši nagi, kā arī nagi, kas ir dzeltenīgi un rievaini. Lai gan katra no šīm problēmām ir nedaudz citādāka, tās visas pamatā attīstās galvenokārt no šādiem faktoriem – ārējās vides negatīvā ietekme uz nagiem (piemēram, bieža nagu pakļaušana sadzīves ķīmijai vai darbs, kas saistīts ar nagu traumēšanu, kā datora taustiņu klabināšana), nepareiza nagu kopšana (nepareiza vīlēšana, nekvalitatīvu līdzekļu lietošana u.c.), vitamīnu un minerālvielu trūkums organismā (nesabalansēts uzturs u.c.), atvadīšanās no ilgstoši nēsātiem mākslīgajiem nagiem, nagu lakošana ar nepiemērotām nagu lakām, neievērojot pareizos principus (nagu lakas bāzes un virslaku nelietošana u.c.), kā arī stress (ilgstošs stress spēj būtiski negatīvi ietekmēt nagu stāvokli). Noteikt īsto iemeslu, kas vainojams pie taviem trauslajiem nagiem, ir svarīgi, jo tas palīdzēs tev rezultatīvāk cīnīties ar problēmu. Taču ņem vērā – reizēm šis iemesls var nebūt viens, bet sastāvēt no dažādu iemeslu kombinācijas, kas sadarbojoties noved pie tā, ka tu esi iedzīvojusies trauslos un novājinātos nagos.

Otrais – pabaro nagus kā no iekšpuses, tā ārpuses! Lai vai kāds arī nebūtu iemesls, kas licis taviem nagiem kļūt vājiem un trausliem, pirmais un pats būtiskākais ierocis cīņā ar šo problēmu, ir nagu pabarošana ar tiem nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām. Ņem vērā – lai rezultāts būtu labāks, ieteicams nagus pabarot ar nepieciešamajām vielām kā no iekšpuses, tā ārpuses! Tas nozīmē, ka ir vērts apdomāt vitamīnu un minerālvielu papildus uzņemšanu iekšķīgi – to vari darīt gan rūpīgi izvērtējot un papildinot savu ēdienkarti, gan arī izvēloties un kursa veidā lietojot uztura bagātinātājus, kas paredzēti tieši nagiem (parasti arī ādai un matiem). Lai izvēlētos vispiemērotāko veidu, kā apgādāt savu organismu un arī nadziņus ar tiem nepieciešamajām vielām, ietiecams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, kas noteikti palīdzēs tev izvēlēties atbilstošāko produktu! Taču zini – veikalu plauktos ir pieejami arī līdzekļi, kas ļauj tavus nagus pabarot arī no ārpuses! Tie parasti satopami vai nu nagu lakas, vai krēma, gēla u.c. veidā, ko iemasēt nagos un to kutikulā. Šādus līdzekļus ir ieteicams lietot regulāri un ilgstoši – ievies tos kā papildinājumu saviem vakara skaistumkopšanas rituāliem! Būtiski ir saprast, ka, lai visas labās vielas sāktu iedarboties un būtu jūtami pirmie rezultāti, jāpaiet noteiktam laikam, kas parasti ir vismaz divi mēneši. Esi pacietīga!

Trešais – izvēlies un lieto sev piemērotāko nagu stiprināšanas līdzekli! Nagu stiprinātāji mūsdienās ir teju vai obligāta nagu kopšanas rituāla sastāvdaļa. Šis ir tiešākais veids, kā apgādāt tavu nagu ar tam nepieciešamajām barības vielām, stiprināt un pasargāt to no ārējās vides kaitīgās ietekmes u.c. Nagu stiprinātāju izvēle veikalu plauktos ir ļoti liela, bieži vien tiek ieteikts vadīties no tev raksturīgās problēmas – piemēram, sausiem nagiem nepieciešams mitrinošs stiprinātājs, trausliem nagiem – stiprinošs, lēni augošiem nagiem – augšanu paātrinošs utt. Atceries – nagu stiprinātājam ir nozīme tikai tad, ja tu apsolies to lietot regulāri! Bieži vien ražotāji iesaka šo līdzekli lietot kā ikdienā, tā arī zem nagu lakas, kā bāzes laku. Tātad – nagu stiprinātājs pasargās tavus nagus gan no ārējās vides ietekmes, gan no nagu lakas, kas bieži vien ir vainojama (ja nav kvalitatīva) nagu sausināšanā. Nagu stiprinātāji parasti ir pieejami kā caurspīdīgas nagu lakas, viegli klājas, ātri žūst un visādi citādi ir piemēroti mūsu straujajai ikdienai. Tā kā veikalos pieejamais klāsts ir ļoti plašs, ieteicams rūpīgi izlasīt produktu etiķetes, un nepieciešamības gadījumā konsultēties ar pārdevēju vai savu manikīra speciālistu!

Ceturtais – lako nagus! Nevienai tas nav noslēpums, ka nagu lakas kārta tiešā veidā ļauj pasargāt tavus nagus no lūšanas un šķelšanās, jo gluži vienkārši kalpo kā aizsargkārtiņa, kas taviem nagiem neļauj saskarties ar apkārtējās vides kaitīgo ietekmi. Nagus lakot ir ieteicams, taču to darīt noteikti vajag pareizi! Pirmais un pats būtiskākais ir izvēlēties sev piemērotāko nagu stiprinošo laku, kas kalpo arī kā bāzes laka un klāt to zem krāsainās nagu lakas. Tādējādi tu izvairīsies no krāsaino laku sausinošās ietekmes, iespējamās nagu dzeltēšanas u.c. problēmām, kas var negatīvi ietekmēt tavus nadziņus. Protams, mūsdienās veikalu plauktos kosmētikas ražotāji piedāvā arī tādas nagu lakas, kas sevī ietver kā nagu stiprinātāju, tā dažādus vitamīnus un citas kopjošas sastāvdaļas, kas nāk par labu tavu nagu veselībai. Ja esi iegādājusies šādu nagu laku, tad to vari lietot arī neizmantojot bāzes laku. Taču pamatā tomēr ir ieteicams turēties pie trīs pakāpju shēmas nagu lakošanā – pamata jeb bāzes laka (piemēram, nagu stiprinātājs), krāsainā nagu laka un virslaka, kas ne vien nofiksē nagu laku, bet arī rūpējas par tavu nagu aizsardzību!

Piektais – izmanto līdzekļus, kas aizsargā nagus! Virslakas ir tie nagi kopšanas līdzekļi, kuriem no sieviešu puses bieži vien tiek pievērsta nepelnīti vismazākā uzmanība. Tas norāda uz to, ka šo līdzekļu pozitīvā ietekme uz nagu veselību netiek novērtēta. Virslakas pēc savas būtības kalpo trīs galvenajiem mērķiem – tās nostiprina nagu lakojumu un piešķir tam spīdumu, tās paātrina nagu lakas žūšanu, taču pats būtiskākais – tās tiešā veidā aizsargā tavus nagus no apkārtējās vides negatīvās ietekmes, jo kalpo, kā spēcīga barjera! Jaunākās paaudzes nagu virslakām tiek pievienoti, piemēram, UV filtri, kas īpaši būtiski vasarā – tie aizsargā nagus, neļauj tiem dzeltēt un kļūt sausiem, kā tas var notikt saules staru ietekmē! Katrā ziņā – ja esi nolēmusi savus trauslos nagus padarīt stiprākus, tad virslaka ir tas nagu kopšanas līdzeklis, kam būtu jāpievērš uzmanība! Arī šo līdzekļu izvēles gaitā ieteicams pievērst uzmanību produktu etiķetēm, lai saprasti, kam tieši produkts paredzēts un izvērtētu, vai tas derīgs tavā gadījumā. Ja ir neskaidrības, noteikti konsultējies ar pārdevēju vai savu manikīra speciālistu, kas spēs ieteikt piemērotāku produktu tieši tavā gadījumā!

7 komentāru
  1. Man palīdzējas tas zilais nagu stiprinātājs, kas ir Sally Hanse, riktīgi cieti palikuši nu un droši vien var pamēģināt arī tos uztura bagātinātājus, jo skaistums tomēr “nāk no ieksām”.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.