6 izplatītākie MANIKĪRA veidi – izvēlies savējo!

Runājot par roku un nagu sakopšanas procedūru jeb manikīru, lielākajai daļai sieviešu uzreiz ir priekšstats par to, ko šis jēdziens nozīmē. Katrai no mums manikīrs saistās ar ko savu – vienai ar jauku procedūru skaistumkopšanas salonā, citai ar savu roku sakopšanu mājās pašas spēkiem. Klasiskā un vispārīgā izpratnē manikīrs ir nagu formas veidošana, kutikulas likvidēšana un, protams, nagu lakošana. Taču izrādās, ka bez klasiskā manikīra, pastāv vēl daudz un dažādi manikīra veidi. Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojusi izzinošu materiālu par 6 izplatītākajiem manikīra veidiem – uzzini, kas raksturīgs katram no tiem, un kādas ir to galvenās atšķirības!
 
Manikīrs jeb roku kopšana
Jēdziens „manikīrs” ir cēlies no latīņu valodas. Tiešā tulkojumā tas nozīmē divas lietas – „Manus jeb roka” un „Cura jeb kopšana”. Tātad burtiski tulkojot šo jēdzienu no latīņu valodas, manikīrs ir roku kopšana. Un tieši tā tas arī ir – manikīrs ir gan roku, gan nagu sakopšana, kas ietver sevī dažādas darbības. Mūsdienās roku un nagu sakopšanas veidu un tehniku ir tik daudz, ka ir pilnīgi saprotams, kādēļ arī ir izveidojušies tik daudz un dažādi manikīra veidi. Šoreiz espati.lv tev sniegs informāciju par 6 populārākajiem manikīra veidiem – Klasisko, Franču, Eiropas, Karsto, SPA un Parafīna manikīru. Lasi un uzzini, ar ko tie savā starpā atšķiras, un kurš būtu piemērotākais tieši tev!
 
6 populārākie manikīra veidi
Klasiskais manikīrs. Lai izprastu visus pārējos manikīra veidus, noteikti ir jāsāk ar atgādināšanu par to, kas tad ir īsts klasiskais manikīrs, un ko tas sevī ietver. Klasiskā manikīra laikā tiek veikta nagu garuma un formas korekcija, par kuru vienojas, vadoties no klientu vēlmēm, un speciālista ieteikumiem. Pēc tam seko process, kura mērķis ir atbrīvošanās no kutikulas – tiek izmantots īpašs krēms, želeja vai šķīdums, kas atmiekšķē kutikulu, padara to mīkstāku un vieglāk apstrādājamu. Tālākā klasikā manikīra gaitā tiek veiktas roku peldes – rokas tiek mērcētas speciālā ūdenī (klasiski tas ir sālsūdens), kurš var saturēt gan rokas mīkstinošas, gan barojošas, gan aromatizējošas vielas. Pēc roku peldes, ar īpaši piemērotu instrumentu palīdzību, tiek atbīdīta kutikula, kas pēcāk tiek nogriezta izmantojot šķērītes. Pēc nagu sakopšanas, tie tiek lakoti kādā no izvēlētajiem nagu lakas toņiem. Klasikā manikīra noslēgumā rokas tiek ieziestas ar barojošu un nomierinošu roku krēmu.
 
Franču manikīrs. Franču manikīrs ir otrs populārākais manikīra veids pēc klasikā manikīra. Patiesībā pati nagu un roku sakopšana šajā manikīra stilā ir tieši tāda pati kā klasiskajā manikīrā. Arī tā sevī ietver nagu formas veidošanu, roku peldes, kutikulas mīkstināšanu, atbrīvošanos no tās, kā arī roku palutināšanu ar barojoša un nomierinoša krēma palīdzību procedūras beigās. Būtiskākā franču manikīra atšķirība ir tieši nagu veidošanā ar nagu lakas palīdzību. Franču manikīram ir raksturīgi nagi ar baltu ataugušo naga daļu. Speciālisti uzsver, ka tieši šis manikīra veids ļauj iegūt tādu nagu izskatu, kas piestāvēs it visām modes tendencēm. Franču manikīrs piešķir rokām sevišķi tīru, sakoptu un veselīgu izskatu. Klasiskā franču manikīra pamatā ir nagu lakošana ar pamata laku, kas parasti ir maigi rozā krāsā un teju vai imitē naga dabīgo krāsu, tālāk uz naga augšējās, ataugušās maliņas klāj baltu nagu laku, ko parasti dara vai nu ar brīvu roku (ja ir pieredze), vai arī izmantojot īpašus nagu aizsargus, kas ļaus iegūt lielisku rezultātu. Kad nagi ir nožuvuši, tos pārklāj ar caurspīdīgu lakas virskārtu, kas izlīdzina nagu virsmu.
 
Eiropas manikīrs. Eiropas manikīrs Latvijā ir atnācis tieši no Rietumeiropas, kur tas ir ļoti izplatīts. Šī manikīra galvenā pazīme, un arī atšķirība no klasikā manikīra, ir veids, kā nagi tiek atbrīvoti no liekās kutikulas. Eiropas manikīra popularizētāji uzsver, ka nav vajadzības izmantot griešanas metodi, lai atbrīvotos no kutikulas. Viņuprāt, šādā veidā kutikula tikai aug vēl biezāka, turklāt aukstā laikā, pateicoties griešanai, tā var sākt plaisāt un lobīties. Eiropas manikīrā pārējie soļi ir tādi paši kā klasiskajā manikīrā, taču kutikulas noņemšanai tiek izmantoti īpaši, šim nolūkam paredzēti, preparāti. Parasti tie ir līdzekļi, kas jāuzklāj uz nagu kutikulas, kādu brīdi jāpatur, tad jānoņem. Preparāti atmiekšķē un šķīdina kutikulu, kā rezultātā no tās iespējams atbrīvoties, neizmantojot griešanas instrumentus. Galvenais, kam jāpievērš uzmanība izvēloties šī vaida manikīru – strikti jāievēro kutikulas noņemšanai paredzēto preparātu instrukciju, jo tos nav vēlams turēt uz nagiem ilgāk par norādīto laiku. Speciālisti iesaka šo procedūru tiem cilvēkiem, kuriem ir plāna āda un asinsvadi atrodas tuvu ādas virspusei, kas, kutikulas griešanas rezultātā, var tikt traumēti.
Karstais manikīrs. Šis manikīrs pēc savas būtības ir Klasikā vai Eiropas manikīra paveids, kas var būt gan manikīra sastāvdaļa, gan arī atsevišķa procedūra. Karstā manikīra laikā meistars izmanto īpašu vanniņu (ar elektrisko sildītāju), kurā tiek sasildīts īpašs eļļas maisījums, balzāms vai krēmveida losjons, kas paredzēts konkrētajam klientam. Karstās vanniņas pildījuma sastāvā parasti ir vitamīni (visbiežāk – A,D,E) un citi nagiem ļoti nepieciešami komponenti, piemēram, dažādu augu ekstrakti u.c. Šo maisījumu mērķis, protams, ir nagus barot, stiprināt, sniegt tiem visas nepieciešamās vielas, un veicināt to augšanu. Kad vanniņa ar līdzekli ir uzsildīta līdz 36-45 grādiem, tajā uz dažām minūtēm tiek iemērkti pirkstu galiņi un arī rokas. Pēc tam meistars rūpīgi iemasē roku ādā, kutikulā un nagos kopjošā līdzekļa atlikumu. Šī procedūra ir gan ļoti relaksējoša un patīkama, gan arī īpaši kopjoša, jo tās laikā gan roku āda, gan nagi un kutikula tiek bagātīgi barota, kas ļauj būtiski uzlabot nagu stāvokli, novērst to slāņošanos un lūšanu, kā arī barot sausu roku ādu.
 
SPA manikīrs. Šis manikīra veids ir sevišķi piemērots tām dāmām, kuras vēlas atjaunot savas rokas, lai tās nenodotu saimnieces patieso vecumu. Galvenā atšķirība ir tā, ka procedūras laikā tiek izmantoti preperāti, kas atmiekšķē un noloba vecās ādas šūnas – tie atjauno ādas elastību, izlīdzina toni, mitrina un atjaunina ādu. Parasti SPA manikīra procedūras tiek apvienotas arī ar relaksējošu roku masāžu, kas palīdz noņemt sasprindzinājumu un uzlabo garastāvokli. Ne mazāk nozīmīgi ir tas, ka SPA manikīram bieži vien raksturīgs arī izteikts aromaterapijas seansa efekts, jo tā laikā tie izmantotas smaržīgas eļļas un citi aromātiski preperāti.
 
Parafīna manikīrs. Šis manikīra veids ir ļoti līdzīgs karstajam manikīram, tikai šajā gadījumā sildošā vanniņa tiek pildīta ar kosmētisko parafīnu, kura sastāvā ir vesels ādai un nagiem nepieciešamo vielu komplekts. Pirms roku peldes parafīna vanniņā, rokas tiek atbrīvotas no atmirušajām ādas šūnām (līdzīgi kā SPA manikīrā), un uz tām tiek uzsmērēta eļļa vai trekns krēms, kas parafīnam neļauj pielipt pie ādas. Pēc tam rokas tiek 2-3 reizes iemērktas vanniņā un uz rokām izveidoti parafīna „cimdi” ar kuriem rokās jāpavada kādas 15-20 minūtes. Šāda procedūra lieliski mitrina rokas, bagātina to ādu un nagus ar nepieciešamajiem vitamīniem un mikroelementiem, kā arī novērš ādas un kutikulu lobīšanos.
5 komentāru
  1. tas ziemā stipri aktuāli, patiesībā jau arīo tagad – ĻOTI uzlabo roku un nagu izskatu un stāvokli!!

  2. es gan parasti franchu manikiiraa no saakuma klaaju baazi, tad balto uz galinjiem un tikai peec tam gaishi rozaa. Tad tik ljoti neredz, ja balto sanaaca uzkraasot mazliet nepreciizi.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.