10 ieteikumi kā NEĻAUTIES rudens depresijai

Ar katru dienu laiks aiz loga kļūst arvien tumšāks, drūmāks, lietaināks un visādi citādi rudenīgāks. Taču, tā kā prātā vēl arvien ir vasaras siltums un spožie saules stari, tad nav brīnums, ka nevaram saprast – kur gan tas laiks tik ātri skrien? Un visā šajā situācijā lielu daļu no mums piemeklē nedaudz drūmais, nedaudz nomācošais un pat pesimistiskais garastāvoklis, ko tautā parasti dēvē vienkārši – par rudens depresiju. Šoreiz espati.lv vēlas tevi iedvesmot – piedāvājam 10 vienkāršus veidus, kā aizdzīt šo drūmo noskaņojumu un izbaudīt rudeni, jo arī tas taču IR skaists gadalaiks!
 
10 ieteikumi kā neļauties rudens depresijai
Pacienā sevi ar ko gardu! Saldumu, sevišķi, šokolādes spēja darīt brīnumus ar mūsu garastāvokli, ir sen zināma un izmēģināta prakse. Ja esi saldumu mīļotāja, tad neliedz sev šo prieku, un tu redzēsi, ka diena uzreiz iekrāsosies košākās un saulainākās krāsās. Protams, visam dzīvē jābūt mēra robežās, tas attiecas arī uz saldumu baudīšanu, bet brīžos, kad tiešām gribas – neliedz sev to! 

Padomā par elpošanu!
Pareiza, dziļa, vienmērīga un kontrolēta elpošana dara ļoti daudz mūsu labā – tā mūs nomierina, atbrīvo no sasprindzinājuma un stresa, un, protams, arī uzlabo garastāvokli. Tavs uzdevums – apgūt pareizas elpošanas mākslu, un censties to piekopt ik dienu! Nelaime ir tā, ka šī, it kā tik vienkāršā, lieta mums ikdienā ļoti bieži aizmirstas un lielajā steigā, darbos un stresā nereti elpojam tik sekli, ka mūsu organisms pie labākās gribas nav spējīgs saņemt to skābekļa daudzumu, kas tam pienāktos. Padomā par to!

Vairāk seksa!
Sekss no rīta, pusdienās un vakariņās – jo vairāk, jo labāk! Te nu gan nav vērts strīdēties – kura gan apgalvos to, ka labs, kvalitatīvs un tāds sekss, kas sniedz baudu, neuzlabo arī garastāvokli un pašsajūtu? Šis nu ir fakts, kas ir gan pierādīts zinātniski, gan izbaudīts uz pašu ādas, tā kā – tik uz priekšu! Un vai maz ir labāks veids, kā pavadīt tumšos rudens vakarus kopā ar mīļoto cilvēku, par šo? Turklāt – nebaidies arī no seksuālās dzīves pilnveidošanas, lai tā dod prieku un jaunas emocijas katru reizi.

Atvaļinājums rudenī!
Ja esi to laimīgo vidū, kas visu vasaru ir cītīgi strādājušas, bet nu var atļauties izlietot savas atvaļinājuma nedēļas, tad skaidrs ir viens – nav labāka veida kā uzlabot un atgriezt savu pozitīvo un vasarīgo garastāvokli, kā vien ņemt un noķert vasaru aiz astes, jeb vienkārši sakot pagarināt to dodoties uz turieni, kur tā vēl arvien nav beigusies. Šī mērķa realizēšanai ieteicams izmantot pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumus, kuri rudens un ziemas sezonā ir kļuvuši neticami lēti! Iedomājies – kamēr citi staigās rudens jakās ar lietussargiem rokās, tu gozēsies kādā saulainā pludmalē pie dzidri zilas ūdens tilpnes un baudīsi pasakaini gardu kokteili, ko tev pagatavojis simpātiskais bārmenis… vai neskan gana vilinoši?

Lutini sevi! Rudens ir īstais laiks kārtīgiem skaistumkopšanas rituāliem, kas ietver sevī gan sava ķermeņa sakopšanu no ārpuses, gan arī fiziskās aktivitātes. Katru nedēļu velti brīdi pilnam sava skaistuma atdzīvināšanas rituālam – vannai, skrubim, matu un sejas maskām, manikīram, pedikīram utt. Ja ir iespēja – noteikti apmeklē arī pirti! Paralēli tam piesakies fitnesa klubā uz kādu sev tīkamu nodarbību, jo viens no labākajiem veidiem kā aizpildīt garos un tumšos rudens vakarus, ir nodoties sportam. Apmierinātība ar savu atspulgu spogulī noteikti uzlabos tavu garastāvokli. Un pēc tam atļaujies sevi palutināt arī ar ko skaistu un sen kārotu no jaunajām rudens un ziemas modes kolekcijām!

Dodies ārā!
Dienas minimums ir vismaz 15 – 20 minūtes, kas jāpavada svaigā gaisā, bet nedēļas nogalēs šim minūšu skaitam būtu jābūt vismaz trīskārt lielākam! Dodies pastaigās kopā ar ģimeni, suņiem, brauc ar velosipēdu, skrien utt. Un nepatīkami laika apstākļi noteikti nav attaisnojums palikšanai iekštelpās. Vai esi dzirdējusi teicienu – nav nepiemērotu laika apstākļu, ir tikai tiem nepiemērots apģērbs? Tātad – rudens jaka mugurā, gumijas zābaki kājās, šalle, cepure, cimdi un tu esi gatava dienai svaigā gaisā!

Ļaujies gaismas terapijai!
Jo tumšākas un īsākas kļūst dienas aiz loga rūtīm, jo vairāk mums nākas piedomāt par mākslīgā apgaismojuma izmantošanu. Jā – gaisma ir svarīgs faktors tam, lai mēs justos labi un galvā rosītos tās pozitīvās, nevis drūmās un pesimistiskās domas. Ieteikumi maksimālai gaismas „ķeršanai” – centies pēc iespējas izbaudīt katru saules staru, kas parādās rudenīgajās debesīs – pavērs seju pret sauli! Uzstādi mājās un/vai birojā pilna spektra jeb saules gaismas spuldzes – cilvēka organismam gaisma nepieciešama, lai nodrošinātu pareizu šūnu darbību. Saules gaismas trūkums var negatīvi ietekmēt organisma iekšējo pulksteni, tādēļ – jo vairāk pilna spektra gaismas, jo labāk!

Smaidi biežāk!
Zinātnieki jau sen ir pierādījuši – jo vairāk mēs smaidām un smejamies, jo labāk jūtamies. Tas taču ir tik vienkārši – vai ne? Un atbilde uz jautājumu „kāpēc?” arī ir vienkārša – smejoties mūsu organismā izstrādājas seratonīns jeb tā dēvētais „laimes hormons”. Nelaid garām iespēju uzlabot savu garastāvokli tik vienkāršā un patīkamā veidā – skaties smieklīgas filmas, lasi attiecīgu literatūru, meklē pozitīvo un uzjautrinošo ik dienu!

Pievērs uzmanību savai ēdienkartei!
Veselīga un sabalansēta pārtika ir pamatu pamats it visam – gan mūsu labam izskatam, pašsajūtai un veselībai, gan arī, protams, labam un optimistiskam garastāvoklim. Pievērs uzmanību savai ēdienkartei un rūpējies, lai tajā būtu gan pilngraudu produkti, gan dārzeņi un augļi, gan olbaltumvielas, vitamīni, minerālvielas un, protams, gana daudz šķidruma!

Dzer zāļu tējas!
Silta, aromātiska un nenoliedzami veselīga dzēriena baudīšana ir lielisks veids, kā drēgnajos un tumšajos rudens vakaros sagādāt sev patīkamas emocijas – uzaicini draudzenes uz tējas vakaru! Starp citu, kā vienu no labākajām zāļu tējām tieši garastāvokļa uzlabošanai, speciālisti iesaka lietot asinszāles tēju, jo tā lieliski ārstējot nomāktu un skumju garastāvokli – izmēģini!
 

6 komentāru
  1. Rudens depresiju ārstē ar skriešanu no rītiem jebkuros apstākļos (apģerbam vien jābūt piemērotam) un, jā, vairāk seksa!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.