5 padomi nagu lakas izvēlē un lietošanā

Nagu lakošana ir nodarbe, kas sievietēm (un ne tikai) patikusi jau kopš seniem laikiem – senie ēģiptieši rotājuši nagus un rokas izmantojot hennu, savukārt senajā Ķīnā nagu krāsošanas gods piederēja karalim, kurš pēc saviem ieskatiem rotāja tos ar zeltu un sudrabu. Un tad 20.gs. sākumā parādījās ideja par pirmo nagu lakas radīšanu. Šodien, lielākajai daļai no mums, kosmētikas plauktiņš nav iedomājams bez dažādām nagu lakas pudelītēm – tādēļ šoreiz espati.lv tev piedāvā ceļvedi nagu lakas izvēlē un lietošanā, lai rezultāts būtu perfekts! Raksts tapis sadarbībā ar Rimmel!
 
Pieci padomi nagu lakas izvēlē un lietošanā, lai iegūtu perfektu rezultātu
Pirmais padoms – izvēlies labu nagu laku! Dažnedažādu krāsainu nagu laku pudelīšu plauktu veikalos ir ļoti daudz, kā lai šajā piedāvājuma bagātībā neapjūk un atrod sev vispiemērotāko nagu laku? Ir vairākas lietas, kam noteikti jāpievērš uzmanība – pirmkārt, izvēloties nagu laku vajadzētu nevis vadīties tikai pēc krāsas toņa, ko esi iecerējusi atrast, bet arī aplūkot nagu lakas sastāvu. Visieteicamākās, protams, ir tās nagu lakas, kuru sastāvam ir pievienotas arī vielas, kas nagus ne vien nokrāso, bet arī stiprina – kalcijs, keramīdi, proteīni u.c. Otrā lieta, kam noteikti jāpievērš uzmanība – nagu lakas pudelītes ārējais izskats. Aplūko vai pudelīte nav apskrāpēta, etiķetes burti nodzisuši u.c., jo nereti nagu lakas pudelītes veikalu plauktos pavada ļoti ilgu laiku, un tieši ārējais izskats var mums pavēstīt par iekšējā satura kvalitatīvumu. Trešais – nagu lakas konsistence. Tai būtu jābūt ne pārāk šķidrai un ne pārāk biezai – tādai, kurai, izvelkot otiņu no pudelītes, piliens notek pāris sekunžu laikā, citos gadījumos laka ir pārlieku bieza vai šķidra. Protams, ne visas lakas veikalā varēs tik viegli atskrūvēt un aplūkot, bet tavas tiesības noteikti ir pieprasīt attiecīgās nagu lakas testeri. Un visbeidzot – ir vērts pievērst uzmanību arī nagu lakas otiņai – vislabākās otiņas, kas nodrošinās perfektu lakas uzklāšanu, ir tās, kuru sariņi ir gari un smalki, bet vienlaikus arī stingri. Un vēl kāda būtiska lieta, kam vērts pievērst uzmanību – izvēloties nagu laku aplūko, vai pudelītē ir ievietotas arī metāla lodītes (tās parasti var redzēt, aplūkojot pudelīti no pakašas), jo tās ļoti palīdz ikreiz pirms lakas lietošanas to kārtīgi samaisīt.


Svarīga ir laba nagu lakas otiņa


Otrais padoms – izvēlies īsto toni un veidu!
Arī toņu un veidu ziņā nagu laku ražotāji ir ļoti pacentušies – izvēle ir pat ļoti liela. Pirmais, kas būtu jāsaprot tev – kam nagu laka paredzēta, kādu toni vēlies, un kāda veida nagu laka tā būs. Sāksim ar nagu laku veidiem – ir pieejamas visai dažādas nagu lakas, uzskaitīsim pašus populārākos un biežāk sastopamos veidus. Pašas populārākās ir parastās nagu lakas, kuru uzklāšanai pietiek ar divām kārtām, tām ir skaists, piesātināts tonis un neliels spīdums. Otrais veids ir perlamutra nagu lakas, kas ir caurspīdīgākas kā parastās, bet ar izteiktu perlamutra spīdumu, ieteicamas vairāk vakara pasākumiem, ne ikdienai. Trešās – matētās nagu lakas, kas savu popularitāti guvušas pēdējā laikā, to galvenā pazīme – matētā, ne spīdīgā virsma. Ceturtās – hameliona toņu nagu lakas, kuru tonim piemīt spējas mainīties dažādos apgaismojumos. Piektās – nagu lakas ar spīdumiņiem, parasti izmantojamas vakara pasākumiem un kā virskārta citai nagu lakai. Sestās – ātri žūstošās nagu lakas tava laika ekonomēšanai. Un visbeidzot – nagu lakas, kuru uzklāšanai pietiek ar vienu kārtu, lai iegūtu izteiksmīgu toni. Kad esi izvēlējusies sev piemērotāko nagu lakas veidu, tad ķeries klāt toņiem – to izvēle, protams, atkarīga no tavām vēlmēm, vajadzībām un modes tendencēm. Skaidrs, ka ikdienas gaitās vairāk piemēroti būs neitrālāki un ne tik uzkrītoši toņi, taču vakara pasākumiem vari izvēlēties, ko košāku un pamanāmāku. Veco laiku ieteikumi pieskaņot nagu laku lūpu krāsai jau sen vairs nav aktuāli – mūsdienās nagu laka galvenokārt tiek pieskaņota apģērbam un aksesuāriem. Piemēram, ja nēsā zelta rotaslietas, tad izvairies no sudraba krāsas nagu lakas un otrādi. Vēl vari mēģināt pieskaņot nagu lakas krāsu savam ādas tonim – gaišai ādai piestāvēs gaišie un rozīgie, vai ogu sarkanie toņi, tumšākai ādai rūsganie uz zelta toņi, bet pavisam tumšai – bagātīgie un izteiksmīgie toņi, piemēram, violets, tumši sarkans u.c. Taču kopumā visa izvēle ir tavās rokās – nebaidies fantazēt un eksperimentēt!
Trešais padoms – pievērs uzmanību savu nagu garumam un formai! Manikīra meistari un stilisti viennozīmīgi iesaka nagu lakas toni izvēlēties saskaņā ar savu nagu garumu un formu. Formula vienkārša – tumšas nagu lakas padarīs tavus nadziņus īsākus un strupākus, bet gaiša tieši otrādi – garākus un slaidāku. Vadoties pēc šīs formulas tad arī ieteicams izvēlēties nagu lakas toni, lai tas būtu saskaņā ar tevi un tavu nagu unikalitāti!

Ceturtais padoms – izmanto arī pamatlaiku un virslaku!
Pamatlaka (base coat) kalpo dažādiem, bet vienlīdz svarīgiem mērķiem – pirmkārt, tā pasargā nagus no nagu lakas iespējamās nelabvēlīgās ietekmes – naga plātnes sausināšanas, trausluma radīšanas u.c. Otrkārt, kas ir vienlīdz svarīgi – pamatlaka neļauj taviem nagiem nokrāsoties nevēlamā krāsā, kā tas var gadīties, ja esi izvēlējusies savus nagus lakot kādā tumšā vai košā tonī. Piemēram, koši sarkana nagu laka, pēc tās notīrīšanas, var atstāt uz taviem nagiem nepatīkamas krāsas pēdas, vai padarīt tos dzeltenus. Un visbeidzot – laba un kvalitatīva pamatlaika arī nodrošina nagu lakas saķeri ar naga plātni, un tādējādi laka uz taviem nagiem turas ilgāk, kā situācijā, ja to uzklāj tieši uz nagiem, neizmantojot pamatlaku. Savukārt virslakas (top coat) galvenais uzdevums ir piedot nagiem īpašu spīdumu un aizsargāt nagu laku no tās pārlieku ātras nolobīšanās. Virslakas izmantošana nav tik vitāli svarīga, kā tas ir pamatlakas izmantošanas gadījumā, taču skaidrs ir viens – par ļaunu tā noteikti nenāks. Turklāt, pievērs uzmanību faktam, ka veikalos ir pieejamas arī nagu lakas virslakas, kuras paātrina nagu lakas nožūšanas procesu – tās noteikti ir vērts izmēģināt! Svarīgākais, ko vērts iegaumēt – klājot pamatlaku, nagu laku un virslaku, katru nākamo klāj tad, kad iepriekšējā jau nožuvusi (izņemot gadījumu, ja virslaka paredzēta ātrākai nagu lakas nožāvēšanai)!

Nagu lakas bāze


Piektais padoms – neaizmirsti knifiņus!
Un visbeidzot – protams, knifiņi, kuriem vērts pievērst uzmanību. Veikalu plauktos ir pieejamas ne vien visi iepriekš minētie nagu laku veidi, bet arī dažādas lakas, kas sniedz īpašu un interesantu rezultātu. Interesantākās ir šādas – nagu lakas, kas žūstot plaisā un veido uz nagiem mozaīku, nagu lakas, kas īpaši spīd tieši nakts kluba gaismās, vizlas lakas, kas uz nagiem veido īpašu raupju un nelīdzenu virsmu, zīmēšanai paredzētās nagu lakas, kas ir nedaudz biezākas un ar tievu, stingru otiņu, kas ļauj īstenot tavas fantāzijas, akvareļa lakas – spīdīgākas, nekā parastās lakas, rada sajūtu, ka nav līdz galam nožuvušas. Visas iepriekš minētās nagu lakas visieteicamākās ir tieši gatavojoties uz dažādiem vakara pasākumiem, jo ļauj eksperimentēt un iegūt neparasti interesantu efektu, kas tavam koptēlam var piedot īpašu un tikai tev raksturīgu odziņu – izmēģini!

 
 

7 komentāru
  1. Vienīgais veids, kā labi nagu laika izskatas, ir ja ta uzkrasota: tumsi bordo krasa, caurspidiga vai ka francu manikirs, parejais ir neciesami.

  2. pliekana stila izjūta. klasika paliek klasika. Bet laiks izliist no padomju kraatinja un eksperimenteet arii ar citaam kraasaam.

  3. Galīgi nepiekrītu! Es esmu atklājusi hamelionīgās nagu lakas – piemēram, gaišie toņi izskatās perfekti! Tik dabīgi un neuzkrītoši, bet tajā pašā laikā ļoti kopti.

  4. Skaidrs ka tā sieviete nav nekāda ģitāriste, nagiem uz kreisās rokas jābūt apgrieztiem!

  5. Ar tādiem nagiem kā fotoattēlā ģitāru nepaspēlēt, īpaši elektrisko. Arī rokassprādze uz labās rokas traucē veikt veselu virkni labās rokas tehniku. 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.