RUDENS BURVĪBA UN KRĀŠŅUMS UZ TAVA LIEVEŅA

https://www.istockphoto.com/

Vēl nupat mēs gozējāmies pludmalē, peldējāmies un baudījām aukstus dzērienus augusta mēnesim neraksturīgā svelmē, tomēr jau šonedēļ sinoptiķi prognozē meteoroloģiskā rudens iestāšanos, kas nozīmē pārmaiņas ne tikai dabā, bet mūsu mājas vidē. Lai arī rudens ir drēgns un lietains gadalaiks, tas ir arī ļoti krāšņs un bagātīgs, tāpēc ir vērts daļu no tā krāšņuma ienest arī savās mājās.

Tā kā mājas lievenis principā ir pirmā vieta, kura piesaista gan mājinieku gan ciemiņu uzmanību, kā arī rada pirmo priekšstatu par mājas auru ir vērtīgi to turēt sakoptu un, gadalaikiem mainoties, atbilstoši izgreznot.

Vienkāršs un pārdomāts mājas lieveņa iekārtojums priecēs acis un radīs mājīguma sajūtu, turklāt ar pāris visiem pieejamām lietām un nelielu izdomu nebūs jāiztērē daudz laika un līdzekļu. Zemāk redzamās lietas var iegādāties gandrīz jebkurā dārza preču veikalā vai salasīt piemājas parkā un tuvākajā mežā.

Krizantēmas

Šos ziedus mēdz dēvēt arī par rudens karalienēm, jo kad visas pārējās puķes ir dodas atpūtā līdz siltajai gada sezonai, krizantēmas izdaiļo katru dārzu un palodzi. Tās ir pieejamas visdažādākajās krāsās, veidos un lielumos. Sākot ar sīkiem ziediņiem lielā krūmā, beidzot ar lieliem, bieziem ziediem sakārtotiem skaistā pušķī. Krizantēmas nav dārgas, tās var iegādāties podiņā vai grieztas, turklāt tās stāv ļoti ilgi un dažkārt sāk vīt tikai pie pirmā sala. Šīs puķes lieliski iederēsies jebkurā rudens kompozīcijā, apvienojumā ar citiem augiem. Pievilcīgu noformējumu var iegūt, ja līdzās puķupodiem noliek arī kādu ķirbi. Jāatceras vien tas, ka noziedējušie ziedi jānokniebj, lai pagarinātu auga ziedēšanas ilgumu. Vai tas būtu lievenis, terase vai balkons, jebkurā izpildījumā šo rudens ziedu kupenas izskatīsies fantastiski un padarīs ikdienu dzīvespriecīgāku.

Ērikas

Šis krāšņumaugs tāpat kā krizantēmas rudenī var iegādāties teju jebkurā veikalā, turklāt par vidēja izmēra krūmiņu samaksājot vien pāris eiro. Lai arī ērikas ir viršu dzimtas augi, tiem praktiski nav nekāda aromāta, tāpēc nevajadzētu uztraukties, ka ienesot mājās šo augu, kādam varētu sākt sāpēt galva. Ērikas nopērkamas dažādos violetos un baltos toņos jau iestādītas podiņā. Ieliekot tās grozā un papildinot ar mežā salasītām sūnām, sanāks rudenīga un koša kompozīcija, kas lieliski izskatīties jebkura mājas lieveņa iekārtojumā.

Laternas un spuldzīšu virtenes

Dienas tumšajā laikā ir patīkami, atnākot mājās, ieraudzīt gaismu uz lieveņa, jo īpaši rudenī, kad dienas kļūst īsākas un tumsa iestājas daudz agrāk nekā pierasts. Dekoratīvās laternas un āra spuldzīšu virtenes ir ļoti labs veids kā izgaismot mājas lieveni, turklāt tās ne tikai dod gaismu, bet arī piedod jūsu mājām siltu un mājīgu noskaņu. Laternas ir iespējams iegādāties dažādos lielumos un stilos – sākot ar nelielām jūrnieku tipa laterniņām līdz par milzīgiem indiešu stila gaismas objektiem. Tās ir izgatavotas gan no koka gan metāla, tāpēc katrs varēs piemeklēt vēlmēm un iespējām atbilstošāko. Spuldzīšu virtenes nav domātas tikai ziemassvētku laikam. Tās rada svētku un prieka sajūtu jebkurā gadalaikā, tostarp arī izgaismo apkārtni, tomēr ir svarīgi izvēlēties āra lampiņas, jo tās ir izturīgākas un vairāk piemērotas dažādiem laikapstākļiem.

Ķirbji, kabači un citi dārzeņi

Tā kā rudens ir ražas gadalaiks, novāktie dārzeņi – ķirbji, kabači, rāceņi un citi labi noderēs ne tikai pusdienu galdam, bet arī kādai rudens kompozīcijai. Ķirbjus uz lieveņa variet novietot jau septembrī, oktobra beigās tos izgrebjot Helovīna dienai. Būsiet pārsteigti par ķirbju daudzveidīgu! Turklāt ir arī dekoratīvie ķirbji, kuri nebojājas ļoti ilgu laiku. Dekoratīvajiem ķirbjiem ir dažādas formas – sākot no bumbierveida, pudeļveida, zvaigžnveida formām līdz pat apaļiem un ovāliem. Dekoratīvie ķirbīši ir lieliski rudens interjera elementi. Tie lieliski izskatās arī puķu pušķos dažādās kombinācijās un interjera dekoros – ieliekot tos groziņā, kastītē, svečturos, vāzēs un citur. Blakus ķirbim variet nosēdināt kabaci vai koši dzeltenu cukini. Rudens kompozīcijā iederēsies arī burkāni un rāceņi, kurus pēcāk varēsiet aizvest uz mežu dzīvnieku barošanai. Dekoratīvs izskats piemīt arī kolrābim. Dažādu dārzeņu izvietošanai uz lieveņa nav nepieciešami lieli līdzekļu vai mākslinieka radošums, tomēr efekts būs pārsteidzošs.

Koka kastes un cinkotas lejkannas

Kāds no šiem priekšmetiem noteikti ir atrodams jūsu dārzā vai šķūnīti. Atliek vien to pārvietot uz mājas lieveņa, izgreznot ar košiem rudens augiem un citām dabas veltēm. Tāpat lielisku dekorāciju var izveidot no koka paletes. Cinkoti priekšmeti, piemēram, lejkannas un puķu podi ir pieskaitāmi rustic stila elementiem, kas rada nelielu lauku noskaņu, tomēr izskatās pietiekami moderni apvienojumā ar citiem interjera priekšmetiem. Rudenīgai svētku sajūtai nav nepieciešami dārgi, izsmalcināti priekšmeti vai dizainera padoms. Interneta vietnē Pinterest ir lērums ideju burvīgām un vienkārši uzstādāmām dekorācijām, kuras padarīs jūsu mājas priekšnamu košu, stilīgu un tādu, kurā prieks atgriezties.

 

 

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.