Vai sievietes spēj būt labas draudzenes?

Lielākā daļa no mums, sievietēm, uz šo jautājumu droši vien atbildēs – jā, protams! Man ir vismaz viena ļoti laba un vēl trīs labas draudzenes, ar kurām seksa un lielpilsētas stilā varam pasēdēt pie dāmu kokteiļglāzēm reizi mēnesī. Fantastiski! Tad tev ir paveicies. Bet iespējams, ka jums vienkārši vēl nav radies interešu konflikts. 

Šķiet, kas tur vispār apspriežams – kurš gan sievieti sapratīs labāk nekā cita sieviete, un tāpēc mums noteikti vajadzīga uzticama labākā draudzene. Bet kaut kādu iemeslu dēļ par vārdu savienojumu sieviešu draudzība ironiski smīn ne tikai vīrieši, bet arī pašas sievietes. Prātā nāk labi zināmais sakāmvārds par vilku, kuru var barot, ar ko vien vēlies, bet tas tik un tā uz mežu vien skatīsies. Tāpat ir ar sievietēm – lai cik labas draudzenes viņas būtu, dziļi iekšā būs prasmīgi paslēpies konkurences gars.


Kuros brīžos tad īsti aizmirstam savu labās draudzenes lomu un pārvēršamies par vilcenēm?

Populārākais un dažnedažādos veidos gan kino, gan teātra izrādēs apspēlētais gājiens – draudzenes vīrieša piesavināšanās. Stāsti par to, kā sirdsdraudzene pēkšņi izrādījusies vīra vienīgais uzticēšanās objekts un atbalsts grūtā brīdī, dzirdēti ne vienu reizi vien. Var tikai pabrīnīties, kā kažociņš mērkaķa ātrumā tiek apsviests uz otru pusi, kad lieta grozās ap stipro dzimumu. Pēkšņi jūsu intīmās sarunas par vīriešiem, kopīgie piedzīvojumi un noslēpumi tiek paslaucīti patrepē. Vēl ļaunāk, draudzene steidz izmantot starp tevi un mīļoto radušās nesaskaņas savā labā, jo tu taču pati visu esi izstāstījusi un visus trumpjus tava vīrieša savaldzināšanā pasniegusi kā uz paplātes. Kārtīgai draudzenei būtu jāzina, ka vīrietis, kurš reiz bijis kopā ar labāko draudzeni, automātiski kļūst par tabu. Nemaz nerunājot jau par esošo mīļoto, kuru iekārot ir, maigi izsakoties, cūcība.

Džeina: “Jā, mana bijusī labākā draudzene bija kopā ar manu kādreizējo draugu. Sevišķi sāpīga man viņu kopā būšana bija tāpēc, ka mūsu attiecības ierosināja pārtraukt tieši viņš, un Daiga lieliski zināja, kā es jutos. Pagāja laiks, un draudzene sāka no manis vairīties. Daudz darba, nav laika… Suns taču galu galā zina, ko ēdis, viņa baidījās, ka atklāšu. Es zinu, ka  draudzene nav vainojama pie tā, ka iepatikusies manam bijušajam, bet labas draudzenes cienīga rīcība būtu atteikties no šādām attiecībām jau pašā sākumā. Viņi vairs nav kopā, bet atjaunot mūsu draudzību es nevēlos, jo vairs nevaru šādam cilvēkam uzticēties.”

Sievietēm var rasties nopietnas nesaskaņas, veidojot kopīgu biznesu. Vainojams tas pats konkurences gars. Nedod Dievs, ja viena būs augstāk stāvoša vai apsviedīgāka. Laikam ritot, draudzenei var sākt likties, ka ir apspiesta vai palikusi ēnā, lai gan ir bijusi vienošanās par pienākumu sadali.

Līga: “Ar labāko draudzeni izveidojām kopīgu biznesu, visu izdomājām, izplānojām. Veidojām reklāmu, sniedzām intervijas presei. Man runāšana sanāca raitāka un mācēju arī pateikt vajadzīgās lietas. Kad ar to galā bija jātiek draudzenei, viņai īsti labi nevedās, tāpēc automātiski es it kā kļuvu par mūsu uzņēmuma prezentējošo seju. Kad biju devusies kādā tālākā braucienā, negaidot no draudzenes saņēmu īsziņu ar tekstu, ka vairs ar mani sadarboties nevēlas un piedāvā atpirkt manu uzņēmuma daļu. Biju šokā. Tā kā viss tika balstīts uz draudzību, nekādas daļas nebijām nodalījušas un oficiālus dokumentus šajā ziņā parakstījušas. Atteicos izstāties no biznesa un tiku izlidināta tāpat. Man liedza pieeju firmas e-pastam, sistēmai, visam, kamēr biju prom. Lieki piebilst, ka tagad  es šo cilvēku vairs nevēlos satikt. Un – agrāk es nekādas pretenzijas no viņas puses nebiju dzirdējusi. Iespējams, ka viņai nepatika mana it kā ārēji vadošā loma, bet varbūt negribēja dalīt ienākumus un saprata, ka var tikt galā pati.”

Draudzeņu sacensību maratona punkts ir arī lielīšanās ar bērniem. Ja draudzenēm ir bērni, tad, visticamāk, neiztikt bez mazo brašuļu sasniegumu  salīdzinājumiem konkrētajā vecumā. Klausoties šajās sarunās, brīžiem šķiet, ka piedzimusi jauna ģēniju paaudze, jo viens, pasaulē nākot, jau dziedājis, cits divu gadu vecumā sācis rēķināt, bet vēl trešā pirmais vārdiņš bijis refrižerators. Runas norimst tikai tad, ja atrodas kāda, kura, noplātot rokas, atzīstas draudzenēm, ka viņas bērns ir parasts mazulis bez īpašām ekstrām. Ar to arī cīņas gars ir nokauts.

Bieži vien mums ir grūti no sirds izteikt citai sievietei patiesu komplimentu. Sevišķi grūti to izdarīt, kad draudzene patiešām izskatās satriecoši. Tad labie un apbrīnas pilnie vārdi iesprūst kaut kur kaklā un pār lūpam nenāk. Tikai tad, ja tiešām ne sevišķi veiksmīgi uzposusies draudzene izsaka savas bažas par izskatu, ļoti ātri nāk mierinoša atbilde: “Izbeidz, tu izskaties ļoti labi!” Sniedzot padomu pielaikošanas kabīnē, diez vai draudzene būs īstā padomdevēja. Iespējams, ka dabūsi pat dzirdēt replikas par jūsu izmēru atšķirībām. Ja draudzenei tas būs mazāks – noteikti to uzzināsi. Kāpēc tā notiek? Jo atkal pavisam nemanot savus nadziņus izlaidusi sieviete – konkurente.

Arī sievietes kā dzimums bieži vien nav sevišķi saliedētas. Katrs trūkums kādas ārējā izskatā  vai uzvedībā tiek akcentēts un apspriests ar trīskāršu sparu. Sieviete pie stūres, uz ceļa ieraugot citu sievieti, pat aizmirst, ka arī pieder pie šīs pašas sugas un kļūst neizprotami principiāla. Un kam ir domāti Palazzo Italia vai citu zināmu zīmolu maisiņi, ar kuriem daiļais dzimums mēdz pastaigāties arī tad, kad šis ekskluzīvais apģērbu veikals apmeklēts pagājušā nedēļā? Protams, mērķis ir parādīt citai sievietei savu labklājības līmeni. Vīrietim šādi nenozīmīgi sīkumi diez vai vispār interesēs.

Gribētos aicināt vienkārši nolaist tvaiku un atslābt.  Vai tas gadījumā ļoti nesarežģī dzīvi un nerada lieku stresu? Dzīvnieku pasaulē novērojam pretēju parādību, spalvas spodrina un dažādi izrādās tieši tēviņš. Liekas, ka līdzsvarotākās un laimīgākās sievietes ir tās, kuras ir vienkārši labprātīgi dezertējušas un pametušas  šo kaujas lauku.  Un ja esi sev ieguvusi tieši šādu draudzeni, tad tev ir paveicies, jo tādu nudien nav daudz.

5 komentāru
 1. Hmmm….nezinu, vai priecāties, vai bēdāties, bet es varu pateikt, ka man nav nedz labākās draudzenes, nedz “sieviešu klubiņš”, ar ko satikties, lai izpļāpātos. Mana draudzene ir mamma un vīrs. Protams, šķiroju, ko stāstīt, un ko noklusēt, bet toties es zinu, ka varu pilnībā paļauties uz šiem abiem cilvēkiem. Savukārt, sievietes kā draudzenes mani ir smagi pievīlušas…Neviens no augstāk minētajiem gadījumiem gan tas nebija, bet viena mana (daiļā 🙂 ) dzimuma pārstāve tik smagi mani savā laikā “uzmeta”, ka ticamības moments sieviešu draudzībai zuda.
  Ir gan bijušās/esošās kolēģes, ar ko var forši pasmietes, parunāt par tēmām, par ko runāt ar vīru vai mammu ir tabu, šad tad var aiziet uz kino, bet uzticēties sievietēm es vairs nevaru….

 2. Par savu labāko “draudzeni” mana paziņa sauc geju, kurš viņu vienmēr uzklausa, sniedz stilista konsultācijas, piekrīt, ka vīrieši ir cūkas:D; uz viņa pleca var paraudāt un viņš raudās līdzi, bet pats galvenais- viņš nepiesavinās tavu vīrieti un nelaizīsies, ieraugot dziļu dekoltē.
  Es sieviešu patiesai draudzībai neticu, ir nācies apdedzināties.

 3. Nja, es teiktu – čūskas 😀 Es nebiju tā īsti nemaz aidomājies par to dažreiz smieklīgo zīmēšanos ar visādām parpalām un pārspīlētiem spīguļiem un bimbuļiem, bet tagad izrādās, tas vienkārši tāds mātīšu niķis.

 4. Domāju,labākās draudzenes var būt tikai tad,ja viņām nav ko dalīt…
  Un arī ne visu stāstīt draudzenei var,kaut arī tā būtu labākā draudzene,jo kādreiz var arī pazaudēt to un tad nav garantija,ka viņa neizpļāpāsies… Ir lietas,ko var uzticēt,izrunāt ar labāko draudzeni,bet ir lietas,ko nevar…

 5. Man reiz ir mēģinājis intensīvi kanti sist draudzenes bijušais dzīvesbiedrs. Īstenībā pat vars neesam nekādas dižās draudzenes un tiekamies ļoti reti, bet lai es ko tādu varētu izdarīt – sorry. Nesaprotu tās, kuras labākajām draudzenēm var nocopēt veci. Tur viss nav ar galvu kārtībā. Visnormālāk ir tad, kad katrai tomēr ir savs vīrietis un kaut kāda sava dzīve – ir savas darīšanas, darbi. Var satikties, parunāties…bet ne uzstājīgi līst vienai otras dzīvē.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.