6 pazīmes, kas liecina: TEV ir toksiska DRAUDZENE

Kad kaut kas, vai kāds ir toksisks, tas nozīmē, ka tas ir tev kaitīgs un tavā sistēmā – fiziskajā vai emocionālajā – nodarīs vienīgi ļaunu. Ja ne uzreiz, tad ar laiku noteikti. Liec to aiz auss, lasot šo rakstu, un padomā, varbūt tev ir „labākā draudzene” (pēdiņas šeit liktas ar nolūku), ar ko tu bieži pavadi savu laiku, taču, ja rūpīgāk apdomā šo „draudzību”, pamani dažādas zīmes, ka tas tomēr nav labākais cilvēks tavā dzīvē.

Viņa pārmērīgi kritizē. Patiess draugs ne vienmēr teiks to, ko vēlies dzirdēt – reizēm noteikti dzirdēsi kādu skarbāku vārdu vai tiks pateikts, ja esi kļūdījusies, kā arī nāksies uzklausīt kādu padomu, kas tev nav pa prātam. Par to nav jāuztraucas, tas pat ir veselīgi. Jāsaausās ir tad, kad saņem pārāk biežu kritiku – tu nekad neko neizdari gana labi, tev liek apšaubīt pašai savu viedokli un tu neatceries, kad būtu saņēmusi no viņas kādu komplimentu. Un ne jau: „Vai tu esi zaudējusi svaru? Man jau tā šķita, ka kaut kas nav lāgā ar tavu kleitu.”

Viņa vienmēr ir soli tev priekšā. Veselīga konkurence draudzībā ir vērtīga, ja vien tā ir mērena. Taču draudzenei ir jābūt tavai atbalstītājai, nevis kādam, kas visu laiku grib tevi pārspēt ikvienā dzīves jomā. Tu tiec pie jauna darba, viņa – pie vēl labāka. Tu satiec lielisku vīrieti, bet viņa noorganizē sev simpātiskāku. Tu pastāsti par savu jauno ideju un „pēkšņi” viņai ienāk prātā līdzīga. Šāda cilvēka klātbūtne ir ļoti nogurdinoša. Vai pazīsti tādu?

Viņa tur ļaunu prātu (gadiem ilgi!). Cilvēki, kas ir ļaunatminīgi, ir ļoti manipulatīvi indivīdi. Piemērs: jūs sarunājat doties uz kino, bet tu kavē. Uz tevi gaidot, tavai draudzenei nākas nokavēt pirmās 10 filmas minūtes un viņa apvainojas. Viņa pat ir tik aizvainota, ka, tad, kad tu ar viņu runā, uz taviem jautājumiem atbild caur degunu. Kad zvani viņai nākamajā dienā, viņa ar tevi tik pat kā nerunā. Viņa ne tikai cenšas panākt, lai tu atvainotos, bet lai teju līstu uz vēdera. Labs draugs zina, ka reizēm ir lietas jāuztver vieglāk un laiž šādas situācijas gar ausi. Toksisks draugs turās pie aizvainojuma tik ilgi, cik vien var, daļēji tāpēc, lai liktu tev justies slikti. Tas liek viņai justies labāk – lūk, tas ir toksiski!

Viņa ņem vairāk, kā dod. Tu vienmēr apsveic viņu dzimšanas dienā un pasniedz dāvanu. Tev viņa piezvana dienu pēc tavas dzimšanas dienas un neuzdāvina neko. Un tā ir katru gadu. Tu aizbrauc pēc viņas, lai dotos kopīgi iepirkties. Tu aizdod viņai naudu, kuru nekad nesaņem atpakaļ. Kad viņai ir kāda problēma, jūs pa telefonu runājat divas stundas. Kad tu šādā situācijā zvani viņai, viņa ir pārāk aizņemta ar saviem sarežģījumiem un jūs atkal turpinat risināt viņas problēmas. Draudzība, kā jebkuras attiecības, prasa gan dot, gan ņemt. Ja no tevis visu laiku ņem, tas jau sāk līdzināties izmantošanai.

Viņa tevi neatbalsta. Tavi patiesie draugi liks tev justies tā, it kā viss ir iespējams, jo viņi tev tic. Un šī ticība liek viņiem tevi atbalstīt, lai arī kāds būtu tavs sapnis. Ja tava draudzene ikvienā tavā idejā un mērķī saskata vienīgi trūkumus un, kad tu mērķi sasniedz, viņa tikai pieklājīgi pasmaida, tad šāds cilvēks nudien nav tavs draugs.

Viņa liek tev sevi apšaubīt. Lai ko tu darītu, vienmēr tiek iedvestas šaubas par taviem lēmumiem vai jebko citu. Tā ir sava veida manipilācija, kuras rezultātā jāpārdomā, vai vispār esi spējīga pati par sevi pastāvēt. Vēl ļaunāk – viņa liek justies, ka tev viņu vajag vairāk, kā patiesībā nepieciešams. Īsts draugs palīdz tev kļūt pat stiprāku personību, toksisks – norādīs vienīgi uz tavām vājībām.

Ja ko šādu mani savā „draudzenē”, ir laiks nopietni aprunāties. Vispirms pašai ar sevi un tad ar viņu. Izvērtē savas robežas. Iespējams, viņa nav pelnījusi būt tev tuvumā!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.